خانه و آشپزخانه

بی صدا- تشخیص حافظه گوشی؛ از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر است؟ (2021)

بی صدا- تشخیص حافظه گوشی؛ از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر است؟ (2021)

بی صدا- تشخیص حافظه گوشی؛ از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر است؟ (2021)

اگر حافظه موبایل خود را نمی‌دانید می‌توانید با استفاده از این روش‌ها از میزان حافظه داخلی گوشی مطلع شوید. در این مطلب به نحوه مشاهده و تشخیص وضعیت حافظه گوشی و همچنین ديدن حافظه داخلی گوشی خواهیم پرداخت.  در ادامه با معرفی روش های اطلاع از مقدار حافظه گوشی های اندروید و آیفون با ما باشید.

آیا در گوشی خود با مشکل کمبود حافظه ذخیره سازی مواجه شده‌اید؟ در حال حاضر با وجود دوربین‌های فوق‌العاده‌ای که توانایی ثبت عکس‌های با کیفیت بالا و حتی ویدیوی‌های 4K را دارند، مشکل کمبود حافظه بسیار رایج است. با پلازا همراه باشید تا در ادامه نحوه چک کردن میزان حافظه را با هم بررسی کنیم.

اما حافظه داخلی گوشی چیست و حافظه داخلی گوشی کجاست؟ حافظه فضایی است که در آن می‌توانید داده‌های مختلف از قبیل فایل‌های صوتی و تصویری و همچنین اپلیکیشن‌ها را ذخیره کنید. تشخیص حافظه داخلی گوشی در گوشی‌های اندروید و iOS با یکدیگر متفاوت است.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تشخیص مقدار حافظه گوشی ایفون؛ چگونه حافظه ایفون را ببینیم؟

حافظه ایفون کجاست؟ ابتدا به نحوه پیدا کردن میزان فضای ذخیره سازی آیفون‌ها خواهیم پرداخت.

1- برای مشاهده فضای خالی حافظه گوشی، Settings را باز کنید.

2- برای مشاهده حافظه داخلی ایفون، در پایین صفحه، روی General ضربه بزنید.

3- گزینه Storage را انتخاب کنید.

اما حافظه ایفون کجاست؟ چگونه حافظه ایفون را ببینیم؟ در بالای این صفحه می‌توانید ببینید از مقدار کل حافظه موجود در گوشی چه درصدی توسط فایل‌ها و برنامه‌ها اشغال شده است. مثلا در تصویر بالا از مقدار کل 64 گیگابایت حافظه، 16.2 گیگابایت اشغال شده است. همچنین اگر کمی پایین‌تر بیایید، به فهرست کاملی از اپلیکیشن‌های که روی گوشی نصب کرده‌اید و مقدار حافظه اشغالی هرکدام از آن‌ها دسترسی خواهید داشت.

همچنین بخوانید :

از کجا بفهمیم حافظه ایفون چقدر پر شده؟ برخی از اپلیکیشن‌ها مانند سافاری به کاربر اجازه می‌دهند که مستقیما از تنظیمات گوشی داده‌ها را حذف کنند. برای باقی اپلیکیشن‌ها می‌بایست در خود اپلیکیشن موردنظر، داده‌های مربوط به آن را حذف کرد. همچنین می‌توانید برای بررسی ترفندهای مختلف جهت خالی کردن حافظه آیفون به اینجا و برای غیرفعال کردن و یا Offload کردن اپلیکیشن‌های بلااستفاده به این قسمت مراجعه کنید.

همچنین یک راه دیگری که از طریق آن می‌توانید به سوال از کجا بفهمیم حافظه آیفون چند گیگ است؟ پاسخ دهید این است که ابتدا به تنظیمات بروید و سپس بر روی General کلیک کنید.

how to check phone storage 1 / حافظه گوشی ایفون

برای مشاهده مقدار حافظه داخلی گوشی، در صفحه بعد About را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید در کادر Capacity میزان حافظه ایفون خود را به گیگابایت مشاهده کنید.

how to check phone storage / حافظه داخلی اندروید / حافظه داخلی گوشی

تشخیص حافظه داخلی اندروید؛ از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر است؟

Storage گوشی کجاست؟ چطور بفهمیم حافظه گوشی چقدره؟ اینکه حافظه داخلی گوشی کجاست در گوشی‌های اندرویدی به مدل‌های مختلف و تولیدکنندگان بستگی دارد. معمولا برای مشاهده حافظه داخلی اندروید کافی است به نرم افزار بررسی حافظه داخلی گوشی Settings و بعد Storage بروید.

how to check phone storage / حافظه داخلی گوشی

از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر است؟ اما در گوشی‌های سامسونگ نحوه حافظه ذخیره سازی موجود در موبایل کمی متفاوت است. نحوه مشاهده حافظه داخلی اندروید این است که در گوشی‌های این کمپانی در قسمت Settings باید گزینه Device Care را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :

how to check phone storage 1 / حافظه گوشی ایفون / حافظه داخلی گوشی

سپس در کادر Storage می‌توانید هم میزان کل حافظه و هم مقدار حافظه اشغال شده را مشاهده کنید. این یک روش ديدن حافظه داخلی گوشی است.

how to check phone storage / حافظه داخلی گوشی

حافظه داخلی گوشی چیست؟ البته حافظه واقعی گوشی ممکن است کمی از مقدار نمایش داده شده بیشتر باشد. مثلا اگر حافظه شما 64 گیگابایت است، ممکن است در این قسمت عدد 62.5 گیگابایت را مشاهده کنید. اما این موضوع به این دلیل است که همیشه بخشی از حافظه واقعی گوشی توسط سیستم عامل اشغال می‌شود و در دسترس شما نخواهد بود.

همچنین بخوانید :

سخن پایانی

در این مطلب با نحوه بررسی حافظه داخلی گوشی آشنا شدیم. با توجه به اینکه این روزها حجم فایل‌ها و برنامه‌ها روز به روز در حال افزایش است، بهتر است همیشه نیم‌نگاهی به حافظه ذخیره سازی موجود در موبایل داشته باشید و همیشه مقداری از آن را خالی باقی بگذارید تا در آینده مجبور نشوید اطلاعات ارزشمند خود را برای نصب برنامه‌های جدید حذف کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای پیش‌گیری از تمام شدن حافظه بکاپ گرفتن از اطلاعات در یک فضای ابری است. در این مطلب می‌توانید با این فضا و نحوه استفاده از آن بیشتر آشنا شوید. نظر خود را درباره مشاهده وضعیت حافظه داخلی گوشی به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- تشخیص حافظه گوشی؛ از کجا بفهمیم حافظه داخلی گوشی چقدر است؟ (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا