تفریح و سرگرمی

بی صدا- چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (2021)

بی صدا- چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (2021)

بی صدا- چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (2021)

خارج شدن از بلاک اینستا معضلی است که بسیاری از کاربران با آن روبه‌رو شده‌اند. برای آشنایی با آموزش رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام با ما همراه باشید.

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی است که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. استفاده از این اپلیکیشن امکان برقراری ارتباط با افراد و دنیاهای متفاوتی را برای کاربران فراهم کرده است. اما بلاک اینستاگرام معضلی است که بسیاری از کاربران این اپلیکیشن گاه بی‌دلیل و گاه به اشتباه با آن روبه‌رو شده‌اند. این موضوع برای کاربران آزاردهنده است و تمایل دارند که سریعا آن را برطرف کنند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بلاک اینستاگرام به دلیل احتمال اتوماسیون
لاگین اینستاگرام از IP دیگر
بلاک اینستاگرام به دلیل ریپورت شدن
نقض قوانین شبکه‌های اجتماعی
محتوای جنسی
محتوای خشونت آمیز
هشتگ زدن در کامنت به جای کپشن
پست کردن بیش از حد

با مشاهده پیام Action Blocked درخواست ارسال کنید
از طریق تنظیمات اینستاگرام درخواست رفع بلاک را صادر کنید
روش های دیگر برای رفع انسداد حساب اینستاگرام
صبر کردن برای رفع بلاک اینستاگرام

چگونه بفهمیم کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است؟
چگونه متوجه شوید که شخصی شما را در اینستاگرام بلاک کرده یا اکانت خود را حذف کرده است؟
اگر در اینستاگرام بلاک شوید چه اتفاقی می‌افتد؟

بلاک اینستاگرام چیست؟

بسیاری از مردم سعی می‌کنند که از طریق فالو و آنفالو کردن بیش از حد یا گذاشتن کامنت‌های بسیار زیر پست‌های دیگران، تعداد فالوورهای اکانت خود را در زمان بسیار کوتاه خیلی سریع افزایش دهند. این حرکات سیستم اینستاگرام را مختل می‌کند. در واقع اینستاگرام برای محافظت از اپلیکیشن و جامعه خود، اکانتی را که چنین فعالیت‌هایی انجام می‌دهد پیدا کرده و بلاک می‌کند.

همچنین بخوانید :

اینستاگرام کاربران با چنین فعالیت‌هایی را در یک دوره زمانی بلاک کرده و به آن‌ها ارور «فعالیت بلاک شده است» نشان می‌دهد. اگر شما همچین پیامی را مشاهده کردید، پس فعالیتی انجام دادید که سیستم اینستاگرام را مختل کرده و اکانت شما بلاک شده است و نمی‌توانید فعالیت‌های روتین مثل لایک کردن و کامنت گذاشتن زیر پست دیگران را انجام دهید.

توجه داشته باشید که مخدوش‌گران سیستم اینستاگرام به صورت اتوماتیک در این سیستم نشان داده می‌شوند. بلاک کردن اکانت شما می‌تواند یک اشتباه کوچک غیرعمدی باشد. بدترین قسمت بلاک شدن این است که اینستاگرام دلیلی برای بلاک کردن شما ارائه نمی‌دهد و همچنین این اپلیکیشن هیچ هشداری هم به کاربران خود نمی‌دهد.

چرا دچار بلاک اینستاگرام می‌شویم؟

در ادامه با برخی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام آشنا می‌شویم.

بلاک اینستاگرام به دلیل احتمال اتوماسیون

رفع بلاک اینستاگرام

ایجاد اکانت اینستاگرام از طریق روش‌های غیر مجاز مثل ربات‌ها، اسکریپت‌ها و… توسط اینستاگرام ممنوع شده است. اما وقتی ایجاد اکانت از روش‌های مجاز انجام بگیرد، اتوماسیون اینستاگرام ایمن است. ایجاد اکانت به روش‌های مجاز به اینستاگرام این امکان را می‌دهد که اگر صاحب اکانت فعالیت نامتعارفی انجام داد، به‌راحتی آن را شناسایی کرده و بلاک کند.

خوشبختانه سرویس خدمات اجتماعی اینستاگرام به طور کامل توسط انسان‌ها اداره می‌شود. پس خطر آن‌که شما بدون دلیل بلاک شوید وجود ندارد. اکانت اینستاگرام شما در راه معقول خود می‌تواند روزانه به حد دلخواه فالوور برسد.

استفاده از ربات‌های خودکار برای افزایش تعامل یا افزایش لایک، نظرات و فالوورها یک دلیل برای مسدود شدن حساب اینستاگرام شما است. همه کاربران در اینستاگرام، تشنه تعامل هستند. با این حال، برای جلوگیری از ممنوعیت در اینستاگرام، باید تعامل خود را به طور استاندارد افزایش دهید. کاربران با فالوور کمتر، احتمال فروش بیشتری نسبت به کاربران پر از فالوورهای جعلی دارند.

اینستاگرام اکانت شما را ردیابی می‌کند و اگر ببیند که مقدار غیرعادی لایک، فالو یا کامنت گذاشته‌اید، اینستاگرام را از استفاده احتمالی شما از یک ربات آگاه می‌کند و باعث مسدود شدن اکشن اینستاگرام شما می‌شود.

لاگین اینستاگرام از IP دیگر

اگر شما با یک IP  دیگر یا یک وسیله هوشمند دیگر در اینستاگرام لاگین شوید و نتوانید هویت خود را از طریق ایمیل و یا SMS اثبات کنید، ممکن است اینستاگرام تشخیص دهد که هکرها اکانت شما را هک کرده‌اند. در این صورت اینستاگرام برای محافظت از حریم خصوصی شما، سریعا آن اکانت را بلاک می‌کند.

همچنین بخوانید :

هنگام بحث در مورد موضوع رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام، این موضوعی است که معمولاً مورد بحث قرار نمی‌گیرد. یکی از راه های جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام این است که فقط از یک دستگاه وارد حساب خود شوید.

یک آدرس IP مکانی را که از آن وارد اینستاگرام می‌شوید نشان می‌دهد. هنگامی که شخصی از اینستاگرام استفاده می‌کند، نه تنها با نام کاربری خود شناسایی می‌شود، بلکه رمز عبور، آدرس IP و آدرس MAC خود را نیز نشان می‌دهد که سخت افزار دستگاه را نشان می‌دهد. اگر از چندین آدرس IP یا از چندین دستگاه وارد اینستاگرام می‌شوید، ممکن است اینستاگرام این را به عنوان فعالیت مشکوک ببیند و شما را مسدود کند.

اگر اینستاگرام تصمیم گرفت شخصی را مسدود کند، نمی‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، از آدرس‌های IP قدیمی خود، با همان آدرس MAC یا با همان تلفن وارد شبکه شوید.

بلاک اینستاگرام به دلیل ریپورت شدن

اگر اکانت شما توسط تعداد بسیاری به عنوان یک اکانت نامناسب ریپورت شود، اینستاگرام می‌تواند اکانت شما را بلاک کند. دلایل بسیاری وجود دارد که مردم شما را ریپورت کنند؛ دلایلی مثل بسیار لایک کردن، بسیار فالو کردن، گذاشتن پست‌هایی با محتوای نامناسب، توهین کردن و فعالیت‌هایی شبیه به این. همه این موارد ممکن است سبب ریپورت شدن و در نتیجه بلاک شدن اکانت شما شود.

خارج شدن از بلاک اینستا به چه صورت است؟ شکایات کاربران می‌تواند نقش مهمی در مسدود شدن یا پرچم گذاری اکانت اینستاگرام شما توسط پلتفرم داشته باشد.

اگر تعداد زیادی از کاربران نمایه یا عکس‌های شما را گزارش کنند، این می‌تواند به اینستاگرام هشدار دهد و منجر به مسدود شدن اکشن اینستاگرام یا حتی غیرفعال شدن حساب شما شود.

خارج شدن از بلاک موقت در اینستاگرام

نقض قوانین شبکه‌های اجتماعی

در حالی که رسانه‌های اجتماعی مکانی هستند که می‌توانید خود را هر طور که می‌خواهید بیان کنید، هنوز دستورالعمل‌هایی وجود دارد که باید از آن‌ها پیروی کنید. اگر این قوانین را زیر پا بگذارید، ممکن است اکانت اینستاگرام خود را مسدود کنید. این پلتفرم دستورالعمل‌ها و قوانین جامعه را برای ایمن نگه داشتن کاربران تنظیم کرده است.

همچنین بخوانید :

گاهی اوقات ممکن است حتی متوجه نشوید که قوانین را زیر پا می‌گذارید، و در بسیاری مواقع کاملاً مشخص نیست که چرا اینستاگرام یک حساب کاربری را مسدود می‌کند. برای جلوگیری از ممنوعیت در اینستاگرام، در زیر رایج‌ترین قوانینی را که باید هنگام ارسال و درگیر شدن با محتوا در نظر داشته باشید، آورده شده است.

محتوای جنسی

یکی از دلایلی که ممکن است حساب کاربری اینستاگرام خود را مسدود کند، ارسال محتوای جنسی نامناسب است. به طور خلاصه، اگرچه اینستاگرام برای افراد بالای 13 سال است، اما هدف اصلی آن‌ها حفظ محتوای مناسب برای مخاطبان مختلف است.

محتوای خشونت آمیز

تنها استثنایی که اینستاگرام هنگام بحث درباره خشونت اجازه می‌دهد، زمانی است که برای به چالش کشیدن آن یا افزایش آگاهی به اشتراک گذاشته می‌شود. اینستاگرام در تلاش است تا جامعه ای مثبت و متنوع را پرورش دهد. به همین دلیل، شما می‌توانید در اینستاگرام به دلیل ایجاد تهدید جدی برای آسیب رساندن به امنیت عمومی ممنوع شوید.

اینستاگرام از کاربران می‌خواهد هنگام ارسال رویدادهای خبرساز مراقب باشند. برای رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام، از ارسال ویدیوهای خشونت آمیز شدید یا تصویری خودداری کنید.

جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام

ارسال محتوا برای محکوم کردن، افزایش آگاهی یا آموزش ممکن است یکی از دلایلی نباشد که اینستاگرام محتوای شما را مسدود می‌کند، اما مهم است که بهترین قضاوت خود را به کار بگیرید و عکس خود را با یک هشدار زیرنویس کنید.

هشتگ زدن در کامنت به جای کپشن

برخی از کاربران که در قسمت کامنت هشتگ می‌گذارند، بعد از یک ساعت از گذاشتن پستشان، بلاک می‌شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که هشتگ را در کپشن پست خود بگذارید.

همچنین بخوانید :

پست کردن بیش از حد

خارج شدن از بلاک اینستا به چه صورت است؟ الگوریتم هر پست ایجاد شده از یک اکانت، توسط اینستاگرام زیر نظر است. سیستم‌های اینستاگرام  تعداد دقیق و مناسب پست برای هر اکانت در روز را می‌دانند. پس اگر کاربران دیگر به طور مرتب و در تعداد زیاد پست می‌گذارند، به این معنی نیست که شما هم از آن‌ها تقلید کنید؛ چراکه حد مجاز پست گذاشتن توسط هر اکانت در اینستاگرام مشخص شده است.

بهترین توصیه این است که شما در هر روز فواصلی بین پست‌های خود تنظیم کنید. اگر این کار را انجام دهید، اکانت شما به دلیل تخطی و یا فعالیت‌های غیر مجاز بلاک نخواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که شما نباید با اکانت خود دقیقا پست و کپشنی از اکانت دیگر را پست کنید.

روش های خارج شدن از بلاک Instagram

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ما تحقیقات بسیاری انجام دادیم تا ضوابط لازم برای خارج کردن اکانت از حالت بلاک را بدست آوریم.

روش های خارج شدن از بلاک Instagram

برای رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ وقتی اینستاگرام شما را بلاک می‌کند، 3 ساعت تا 4 هفته طول می‌کشد تا اکانت شما رفع شود. بله، خیلی طولانی است، پس برای جلوگیری از ممنوعیت، قوانین ذکر شده را رعایت کنید. اما، چگونه می‌توانید روند رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام حساب خود را سریعتر انجام دهید؟ برای انجام این کار، باید یک درخواست به اینستاگرام ارسال کنید تا حساب کاربری خود را دوباره بررسی کند. چگونه؟ در ادامه قصد داریم چند روش برای ارتباط با اینستاگرام ارائه دهیم. در نظر داشته باشید که نرم افزار رفع بلاک اینستاگرام وجود ندارد و این کار امکان پذیر نیست.

با مشاهده پیام Action Blocked درخواست ارسال کنید

چگونه از بلاک اینستا خارج شویم؟ همانطور که گفتیم، اگر پیامی مبنی بر “Action Blocled” دریافت کردید، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی این را مشاهده کردید، برای رفع بلاک شدن استوری اینستاگرام، “Tell Us” را فشار دهید تا در مورد این اشتباه در اینستاگرام بنویسید.

همچنین بخوانید :

پس از فشار دادن “Tell Us”، اینستاگرام احتمالاً از شما می‌خواهد که از طریق ایمیل خود اطلاعات امنیتی را برای خارج شدن از بلاک اینستا تکمیل کنید و سپس از شما می‌خواهد که عکس خود را ارسال کنید تا مطمئن شود که یک کاربر واقعی هستید. پس از ارسال عکس به اینستاگرام برای رفع بلاک استوری اینستاگرام، حساب کاربری شما پس از چند روز فعال می‌شود.

از طریق تنظیمات اینستاگرام درخواست رفع بلاک را صادر کنید

چگونه از محدود شدن در اینستاگرام خارج شویم؟ برای رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام، دکمه «Option» یا «Setting» را در پروفایل اینستاگرام خود (آیکون در گوشه سمت راست بالای صفحه) فشار دهید، سپس به پایین اسکرول کنید و «report a problem» را فشار دهید. برای خارج شدن از بلاک اینستا، در اینجا می‌توانید مشکلات مختلف را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه‌های موجود، “Something isn’t working” را فشار دهید. اکنون فرم را با درخواست رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام پر کنید، ذکر کنید که یک شخص واقعی هستید و “ارسال” را فشار دهید.

روش های دیگر برای رفع انسداد حساب اینستاگرام

  • برای رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام، بیو اینستاگرام خود را ویرایش کنید.
  • برای رفع بلاک ویدیو در اینستاگرام، اینستاگرام را روی تلفن همراه خود حذف و دوباره نصب کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
  • و بالاخره مطمئن ترین راه برای رفع بلاک شدن استوری اینستاگرام، صبر است. خود اینستاگرام بعد از مدتی بلاک شما را رفع می‌کند.

صبر کردن برای رفع بلاک اینستاگرام

همه روش‌های گفته شده برای رفع بلاک شدن پست در اینستاگرام، ممکن است کمک‌کننده باشد و یا ممکن است تاثیری نداشته باشند. اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها کمکی در جهت رفع بلاک شدن لایو در اینستاگرام یا رفع بلاک شدن کامنت در اینستاگرام شما نکرد، صبر کنید تا بلاکی اکانت شما برطرف شود. حتی بهتر است برای خارج شدن از بلاک اینستا، 24 الی 48 ساعت هیچ فعالیت اینستاگرامی انجام ندهید.

بلاک شدن توسط افراد در اینستاگرام

اینستاگرام دارای چند ویژگی است که به افراد امکان می‌دهد انتخاب کنند چه کسی محتوای آن‌ها را در سراسر پلتفرم ببیند. گذشته از اینکه حساب خود را کاملا خصوصی کنید تا دنبال کنندگان بالقوه نیاز به درخواست دسترسی داشته باشند، همچنین می‌توانید افراد خاصی را از دیدن پست‌های خود مسدود کنید.  اگر می‌پرسید آیا کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است، به خواندن ادامه دهید. ببینید چه کسی شما را بلاک کرده است و اگر در اینستاگرام بلاک شوید چه اتفاقی می‌افتد.

خارج شدن از بلاک اینستا

چگونه بفهمیم کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده است؟

اگر شخصی شما را بلاک کند اینستاگرام به شما اطلاع نمی‌دهد. آیا می‌توانید تصور کنید که چقدر ناخوشایند خواهد بود؟ اگر مشکوک هستید که ممکن است شخصی شما را در اینستاگرام بلاک کرده باشد، شاید به این دلیل که دیگر پست‌ها و استوری‌های او را نمی‌بینید، می‌توانید برای پیدا کردن این موضوع کمی جستجو کنید.

اولین کاری که برای رفع و جلوگیری از بلاک شدن در اینستاگرام، باید انجام دهید این است که نمایه ای را جستجو کنید که فکر می‌کنید ممکن است شما را مسدود کرده باشد. اگر بتوانید صفحه نمایه آن‌ها را پیدا کنید و پست های آن‌ها را ببینید، پس همه چیز درست است و آن‌ها شما را مسدود نکرده اند. اگر نمایه روی خصوصی تنظیم شده باشد، به جای شبکه ای از عکس‌ها، پیامی به شما می‌گوید که این حساب خصوصی است. این بدان معنا نیست که شما بلاک شده اید.

اگر بتوانید به صفحه نمایه شخص بروید و تعداد پست‌ها را در بالای صفحه نمایش ببینید، اما در واقع نمی‌توانید هیچ پستی را ببینید، آنگاه می‌دانید که مسدود شده‌اید و بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد به این صورت است. جایی که شبکه ای از پست‌ها باید باشد، پیامی را خواهید دید که هنوز پستی گذاشته نشده است. خارج شدن از بلاک اینستا به چه صورت است؟

چگونه متوجه شوید که شخصی شما را در اینستاگرام بلاک کرده یا اکانت خود را حذف کرده است؟

ممکن است فکر کنید که شخصی شما را در اینستا‌گرام بلاک کرده است، در حالی که واقعاً حساب خود را غیرفعال یا حذف کرده است. آیا راهی برای تشخیص تصویر بلاک شدن در اینستا‌گرام وجود دارد؟ اگر اکانت اینستاگرام مورد نظر شما حذف یا غیرفعال شده باشد، آن را در جستجو پیدا نخواهید کرد و همچنین حتی اگر لینک را داشته باشید، نمی‌توانید از آن بازدید کنید.

همچنین بخوانید :

یک روش فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام، این است که اگر نام کاربری در جستجو نشان داده نشد، از نمایه بازدید می‌کنید و می‌گوید هنوز پستی وجود ندارد، و می‌توانید ببینید که آن‌ها پست‌هایی دارند که روی صفحه نمایش داده نمی‌شوند، پس بلاک شده‌اید. برای خارج شدن از بلاک اینستا، در این مورد راهی وجود ندارد و همه چیز به کاربر بستگی دارد.

اگر واقعاً می‌خواهید همه حساب‌هایی را که شما را مسدود کرده‌اند بشناسید، باید از یک برنامه فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام برای پیدا کردن آن استفاده کنید. برنامه فهمیدن بلاک شدن در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا بدانید چه کسی شما را بلاک کرده است.

اگر در اینستاگرام بلاک شوید چه اتفاقی می‌افتد؟

رفع بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد

چگونه از بلاک شخصی در اینستاگرام خارج شویم؟ وقتی در اینستاگرام بلاک می‌شوید، دیگر نمی‌توانید با فردی که شما را بلاک کرده است تعامل داشته باشید. شما نمایه آن‌ها را در جستجو نخواهید دید و پست‌ها یا استوری‌های آن‌ها را در فید خود نخواهید دید. همچنان می‌توانید حساب را برچسب‌گذاری کنید، اما در فید فعالیت آن‌ها نشان داده نمی‌شود. همچنین نمی‌توانید به فردی که شما را بلاک کرده است پیام دهید.

خارج شدن از بلاک اینستا به چه صورت است؟ هنگامی که در اینستاگرام بلاک شدید، بهترین راه برای رفع بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد این است که آن را فراموش کنید و ادامه دهید. در واقع هیچ کاری نمی‌توانید برای اصلاح این وضعیت انجام دهید.

سوالات متداول

ایا با بلاک در اینستا‌گرام پیامها حذف میشود؟

بعد از بلاک شدن در اینستا‌‌گرام، پیام ها پاک نمیشود اما شما قادر به پیام دادن مجدد نخواهید بود.

محدود شدن در اینستا چقدر طول میکشد؟

این موضوع مشخص نیست. معمولا بین چند ساعت یا چند هفته متغیر است.

سخن پایانی

امروزه بلاک اینستاگرام در عصر تکنولوژی می‌تواند یک مشکل جدی باشد. با پرهیز از فعالیت‌هایی که اکانت شما را با خطر بلاک شدن روبه‌رو می‌کند، می‌توانید از اکانت اینستاگرامی خود محافظت کنید و خارج شدن از بلاک اینستا را انجام دهید.

منتخب کاربران

بی صدا- چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا