تفریح و سرگرمی

بی صدا- بهترین فیلم های آدمخواری جدید و قدیمی | معرفی 14 فیلم آدم خواری (2021)

بی صدا- بهترین فیلم های آدمخواری جدید و قدیمی | معرفی 14 فیلم آدم خواری (2021)

بی صدا- بهترین فیلم های آدمخواری جدید و قدیمی | معرفی 14 فیلم آدم خواری (2021)

ما در پلازا تلاش می‌کنیم برای همه سلیقه‌ها و نیازها فیلم و سریال معرفی کنیم، حتی اگر نیاز شما پیدا کردن بهترین فیلم های آدمخواری باشد! اگر علاقه‌ای به دیدن برترین فیلم آدم خواری نداشته باشید، باز هم بد نیست به عنوان یک مخاطب سینما کمی در مورد این زیر ژانر سینمای وحشت اطلاعات کسب کنید.

ترسناک‌ترین اتفاقی که ممکن است روی زمین بیفتد، خوردن گوشت یک انسان توسط انسان دیگری است، آن هم جلوی دوربین! البته در فیلمسازی مدرن معمولا این صحنه غیرانسانی مستقیما به تصویر کشیده نمی‌شود، چون در فرهنگ عموم مردم عمل شنیعی است، اما موضوع ضمنی داستان بهترین فیلم های آدمخواری قرار می‌گیرد. فیلم های آدم خواری یک زیرژانر تابو از سینمای ترسناک هستند و اگر در فیلمی مستقیم این عمل را نشان دهند، جزو فیلم های ترسناک آدمخواری ممنوعه خواهند بود.

آنچه در ادامه می‌خوانید

1. ضیافت خون (Blood Feast)
2. تاماهاوک استخوانی (Bone Tomahawk)
3. خام (Raw)
4. کشتار با اره برقی در تگزاس (The Texas Chainsaw Massacre)
5. کانیبال هولوکاست (Cannibal Holocaust)
6. گروه بد (The Bad Batch)
7. هولوکاست جنگل (Jungle Holocaust)
8. آمازونیا (Amazonia)
9. جهنم سبز (Natura contro)
10. زنان آدمخوار در جنگل آووکادوی مرگ (Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death)
11. بچه عنکبوت (Spider Baby)
12. ریونس (Ravenous)
13. هانیبال (Hannibal) ؛ برترین فیلم آدم خواری
14. تازه (Fresh)

معرفی فهرست بهترین فیلم های آدم خواری

همان طور که بسیاری از طرفداران وحشت می‌دانند، روند ناراحت‌کننده‌ای در اواسط تا اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۱۹۸۰ وجود داشت که توسط فیلمسازان ایتالیایی مانند روگرو دئوداتو به وجود آمد که چندین فیلم در ژانر آدم‌خوار ساختند. این اتفاق منجر به ظهور “عصر طلایی” فیلم‌های آدم‌خواری در این دهه سینما شد که به صورت فرقه درآمد و طرفداران خود را هم پیدا کرد، البته، هنوز هم هر ساله، فیلمهای آدمخواری ترسناک در جهان تولید می‌شود.

در ادامه با معرفی تعدادی از بهترین فیلم های آدمخواری مشهور قدیمی و برترین فیلم آدم خواری جدید، چه در حد کسب اطلاعات و چه برای تماشا، همراه ما باشید.

1. ضیافت خون (Blood Feast)

 • سال ساخت: 1963
 • کارگردان: هرشل گوردون لوئیس (Herschell Gordon Lewis)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5/10

در این فیلم که جزو ترسناک ترین فیلم های آدمخواری است و «اولین فیلم اسلشر» محسوب می‌شود، یک آشپز مصری مخوف به نام فواد رامسس جشنی از گوشت انسان برپا می‌کند که برای احیای الهه مصری، ایشتار، در نظر گرفته شده است. او وسایل لازم برای تهیه خورش انسان را آخر شب کنار هم جمع می‌کند. با خرد کردن اندام یک زن در حالی که او حمام می‌کند؛ با کندن زبان یک زن از دهان او؛ و با پاره کردن مغز یک زن از جمجمه‌اش در ساحل.

اگرچه جلوه‌های ویژه فیلم خیلی بد هستند و «خون» شبیه رنگ قرمز روشن به نظر می‌رسد، اما تماشای فیلم به دلیل خشونت بیش از حد آن هنوز تقریباً غیرممکن است.

2. تاماهاوک استخوانی (Bone Tomahawk)

بهترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 2015
 • کارگردان: اس. کریگ زاهلر (S. Craig Zahler)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1/10

دومین فیلم از سری فیلم های آدمخواری ترسناک، فیلم تاماهاوک استخوانی است. کلانتر شهر کوچکی (کلانتر راسل) در غرب قدیم ماموریت دارد که دکتر شهر را از دست قبیله آدم‌خواری که او را ربوده‌اند، نجات دهد. این قبیله‌ در دره‌ای به نام مردان گرسنه زندگی می‌کنند.

همچنین بخوانید :

3. خام (Raw)

برترین فیلم آدم خواری

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: جولیا داکورناو (Julia Ducournau)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7/10

زن جوانی به نام جاستین که در یک خانواده گیاه‌خوار متعصب سخت‌گیر بزرگ شده، به مدرسه دامپزشکی می‌رود، جایی که رسم آیینی آن بلعیدن یک کلیه خرگوش به صورت خام است. اولین تجربه او از چشیدن طعم گوشت حیوانات واقعی، منجر به بروز تمایل سیری ناپذیر او به خوردن گوشت بیشتر می‌شود. جاستین چند بار به طور مخفیانه، با دوستش همبرگر می‌خورد، اما این برایش کافی نیست و شهوت او بیش از هر چیزی خوردن گوشت خام انسان است.

در اکران عمومی فیلم خام در سوئد، بیش از ۳۰ نفر قبل از این‌که فیلم تمام شود، سالن سینما را ترک کردند و گزارش‌های متعددی از غش و استفراغ وجود داشت. گفته می‌شود در یک نمایش در تورنتو، دو نفر غش کردند. بدیهی است که این فیلم برای کسانی که معده ضعیفی دارند، ساخته نشده است.

4. کشتار با اره برقی در تگزاس (The Texas Chainsaw Massacre)

بهترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: توبی هوپر (Tobe Hooper)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.4/10

فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس از جمله فیلم های آدمخواری آمریکایی است که یکی از تاثیرگذارترین و ترسناک ترین فیلم های آدمخواری در تمام دوران‌ها لقب گرفته است. نمایش این فیلم در چندین کشور ممنوع شده و چند بار به خواسته تماشاگران به دلیل خشونت زیاد فیلم، اکران آن را متوقف کردند. با وجود این، 30 میلیون دلار (معادل 150 میلیون دلار در سال 2019) فروش کرده است، یعنی سیصد برابر هزینه تولید 80 تا 140 هزار دلاری خود درآمدزایی داشته و فیلم بسیار سودآوری بوده است.

این فیلم درباره گروهی از دوستان است که در پی بازدید از خانه‌ای قدیمی، توسط خانواده آدم‌خواری ربوده و شکنجه می‌شوند. شرور اصلی در خانواده، مردی خاموش و بلندقد به نام “Leatherface” است که ماسکی ساخته شده از پوست انسان می‌پوشد. زمانی تصور می‌شد که داستان فیلم واقعی است، اما در واقع دروغی بود که به موفقیت فیلم کمک کرد.

5. کانیبال هولوکاست (Cannibal Holocaust)

بهترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 1980
 • کارگردان: روگرو دئوداتو (Ruggero Deodato)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.8/10

کانیبال هولوکاست از جمله فیلم های جزیره آدمخواری است. دسته‌ای که برای ساختن مستندی درباره یک قبیله آدمخوار آمریکایی به جنگل‌های آمازون رفته‌اند، ناپدید می‌شوند و گروهی به سرپرستی هارولد مونرو، انسان‌شناس دانشگاه نیویورک، برای نجات آن‌ها راهی منطقه می‌شوند.

خشونت تصویری این فیلم نیز سر و صدای زیادی به پا کرد، چنان که پس از اولین نمایش آن در ایتالیا، یک قاضی محلی دستور داد که اکران آن متوقف شود و یک نفر نیز به اتهام فحاشی دستگیر شد. اکران این فیلم به دلیل اتهاماتی مانند تجاوز جنسی و خشونت واقعی نسبت به حیوانات در چند کشور ممنوع شد.

6. گروه بد (The Bad Batch)

بهترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: آنا لیلی امیرپور (Ana Lily Amirpour)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.2/10

در لیست بهترین فیلم های آدمخواری، گزینه بعدی ما فیلم گروه بد است. در یک زمین بایر بیابانی دورافتاده در تگزاس، که خارج از مرزهای تازه کشیده شده ایالات متحده قرار دارد، جایی است که تمام افراد از رده خارج جامعه گرد هم آمده‌اند به همین دلیل به عنوان «گروه بد» شناخته می‌شوند.

زن جوانی به نام آرلن (سوکی واترهاوس) توسط آدم‌خوارها ربوده می‌شود و باید از هوش خود برای زنده ماندن در این شرایط استفاده کند. در این فیلم کیانو ریوز و جیم کری بازی می‌کنند. این فیلم توانست جایزه ویژه هیئت داوران را در هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی سالانه فیلم ونیز به دست آورد.

همچنین بخوانید :

7. هولوکاست جنگل (Jungle Holocaust)

بهترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 1977
 • کارگردان: روگرو دئوداتو (Ruggero Deodato)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6/10

فیلم ترسناک آدمخواری در جنگل نیز تم رایجی در این دسته‌ فیلم‌ها است که فیلم هولوکاست جنگل از آن جمله است. این فیلم در ایتالیا به نام اولتیمو موندو آدم خوار و در دیگر نسخه‌های انگلیسی زبان، با عنوان Cannibal The Last Survivor و Jungle Holocaust منتشر شد و اولین فیلم از “سه گانه آدم‌خوار” کارگردان روگرو دئوداتو است که مشهورترین آن هولوکاست آدم‌خوار سال ۱۹۸۰ است. جالب اینجاست که در ابتدا قرار بود که دنباله‌ای بر (1972) Man From Deep River اوبرتو لنزی باشد، اما لنزی در طول پیش تولید فیلم از پروژه کنار رفت.

هولوکاست جنگل داستان یک کاوشگر نفت را نقل می‌کند که هواپیمایش پس از فرود در یک جزیره دورافتاده، آسیب می‌بیند. هنگامی که آن‌ها اردوگاه جستجوی نفت را پیدا می‌کنند، متوجه می‌شوند که تمام کارگران توسط بومیان قتل عام و خورده شده‌اند. او قادر است دختری را گروگان گرفته و از دست آدم‌خوارها فرار کند، اما مشخص نیست که آیا هواپیمایش را به موقع برای فرار پیدا خواهد کرد یا نه.

8. آمازونیا (Amazonia)

بهترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 1985
 • کارگردان: ماریو گاریاتسو (Mario Gariazzo)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 4.6/10

آمازونیا نیز جزو فیلم های آدمخواری ترسناک است که با عنوان اصلی ایتالیایی Schiave bianche – Violenza in Amazzonia  و همچنین به زبان انگلیسی White Slave, Amazonia منتشر شد و داستان زنی را روایت می‌کند که پدر و مادرش در آمازون ربوده و کشته شده‌اند و به دنبال انتقام از قبیله‌ای از شکارچیان سر بومی است، اما در پایان متوجه می‌شود که قتل‌های پدر و مادرش توسط یکی دیگر از اعضای خانواده در اثر اختلاف بر سر قطعه زمینی ترتیب داده شده است.

9. جهنم سبز (Natura contro)

برترین فیلم آدم خواری

 • سال ساخت: 1988
 • کارگردان: آنتونیو کلیماتی (Antonio Climati)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 5.3/10

فیلم دوزخ سبز نیز از دسته فیلم های آدمخواری در جنگل است. چهار دوست در جستجوی استاد گمشده به جنگل سفر می‌کنند. جایی که مجبور می‌‎شوند در برابر شکارچیان گنجی که مردم بومی را می‌کشند، یک گروه متحد چهار نفره را تشکیل بدهند. اگرچه این فیلم هیچ ارتباطی با فیلم اصلی Cannibal Holocaust به جز موضوع آدمخواری نداشت، اما دوزخ سبز تلاش کرد از موفقیت این فیلم در گیشه برای فروش استفاده کند و نام Cannibal Holocaust II را بر خود گذاشت. اگر چه فیلم اصلا آدم‌خواری واقعی را نشان نمی‌دهد، اما یک کلیپ ۱۲ ثانیه‌ای در آن هست که میمونی با سم کشته می‌شود.

10. زنان آدمخوار در جنگل آووکادوی مرگ (Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death)

برترین فیلم آدم خواری

 • سال ساخت: 1989
 • کارگردان: جی. اف. لاتون (J. F. Lawton)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 4.7/10

به ندرت پیش می‌آید که فیلمی تمام داستان را در عنوانش بازگو کند و این فیلم، از جمله آن‌ها است. گروهی از “زنان پیرانا” که به دلایلی در نزدیکی زمین‌های بایر بیابانی خشک سن برناردینو در “جنگل آووکادو” زندگی می‌کنند، به دلایل آیینی مردان را اغوا کرده و آن‌ها را به قتل می‌رسانند و می‌خورند.

دولت آمریکا این موضوع را نه تهدیدی برای بقای مردان، بلکه برای بیشه‌های ارزشمند آووکادو در جنگل می‌بیند، بنابراین یک استاد فمینیست را به جنگل می‌فرستد، به این امید که بتواند آن‌ها را متقاعد کند که به نزدیکی مالیبو نقل مکان کنند.

11. بچه عنکبوت (Spider Baby)

برترین فیلم آدم خواری

 • سال ساخت: 1967
 • کارگردان: جک هیل (Jack Hill)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.8/10

بچه عنکبوت کمدی وحشت سیاه و سفید فوق‌العاده عجیب و غریبی است. ستاره این فیلم، لان چینی جونیور (Lon Chaney, Jr.) در نقش سرپرست سه خواهر و برادر ظاهر می‌شود که در عمارتی مرموز زندگی می‌کنند و مبتلا به نوعی بیماری ژنتیکی هستند که باعث می‌شود آن‌ها هنگام رسیدن به بلوغ، به جای تکامل، به سمت ویژگی‌های بدوی‌تری عقب‌نشینی کنند.

این فیلم داستان یکی از این سه فرزند است، دختری که در اواخر نوجوانی‌اش به مشکلاتی برمی‌خورد و به لطف یک عنکبوت حرکت می‌کند. هنگامی که وکیلی برای بررسی شرایط به عمارت می‌آید، به قتل می‌رسد و به زیرزمین انداخته می‌شود و در آنجا توسط ساکنان آنجا خورده می‌شود، چرا که ظاهراً به مراتب بیش از سه عضو خانواده از این بیماری ژنتیکی رنج می‌برند.

12. ریونس (Ravenous)

برترین فیلم های آدمخواری

 • سال ساخت: 1999
 • کارگردان: آنتونیا برد (Antonia Bird)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.9/10

در فهرست ما، برترین فیلم آدم خواری بعدی می‌تواند ریونس باشد که گفته می‌شود این فیلمنامه از یک زندگی واقعی قرن نوزده الهام گرفته شده است. گروهی از محققان در شرایط ویژه‌ای در سرما و یخبندان گرفتار می‌شوند که ناچارند گوشت انسان را منجمد کرده و به عنوان غذا مصرف کنند. گروهی برای نجات آن‌ها اعزام می‌شوند، اما عملیات آن‌ها توسط فرد سایکوتیکی مختل می‌شود.

همچنین بخوانید :

13. هانیبال (Hannibal) ؛ برترین فیلم آدم خواری

برترین فیلم آدم خواری

 • سال ساخت: 2001
 • کارگردان: ریدلی اسکات (Ridley Scott)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.8/10

از بهترین فیلم های آدمخواری ساخته شده تاکنون، هانیبال است. فیلمی مهیج، جنایی-روانی که برگرفته از رمان توماس هریس به همین نام است که در سال 2001 منتشر شد. هانیبال دنباله فیلم سکوت بره‌ها محصول 1991 است که توانسته باکس آفیس 351.6 میلیونی دلاری را تجربه کند و رکورد باکس آفیس را در آمریکا، استرالیا، کانادا و بریتانیا بشکند.

هفت سال از فرار دکتر هانیبال لکتر (آنتونی هاپکینز) از بازداشت می‌گذرد. دکتر اکنون در اروپا آزاد است. میسون ورگر (گری اولدمن) لکتر را نیز به یاد می‌آورد و درگیر انتقام است. ورگر ششمین قربانی دکتر لکتر بود و اگرچه به طرز وحشتناکی تغییر شکل داده بود، اما توانست جان سالم به در ببرد. ورگر متوجه می‌شود که برای کشیدن دکتر به فضای باز، باید از کسی به عنوان طعمه استفاده کند: کلاریس استارلینگ (جولیان مور).

14. تازه (Fresh)

برترین فیلم آدم خواری

 • سال ساخت: 2022
 • کارگردان: میمی کیو (Mimi Cave)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.7/10

از برترین فیلم های جدید آدم خواری می‌تواند Fresh باشد که داستان نوآ (دیزی ادگار-جونز) را دنبال می‌کند که پس از ملاقات با استیو جذاب (سباستین استن) در یک فروشگاه مواد غذایی، با توجه به ناامیدی او از برنامه‌های دوستیابی، از فرصت استفاده کرده و شماره‌اش را به او می‌دهد. پس از اولین قرار ملاقات آن‌ها، نوآ مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و دعوت استیو را برای گذراندن یک تعطیلات آخر هفته رمانتیک در کنار هم می‌پذیرد. فقط به این نتیجه می‌رسد که دوست غمخوار جدیدش، اشتهای غیرعادی خود را از او پنهان کرده است.

کلام آخر

در این مقاله پلازا تعدادی از بهترین فیلم های آدمخواری در خدمت شما عزیزانی بودیم که به تماشای ژانر وحشت و خصوصا فیلم‌های آدمخواری علاقه دارید یا مایلید در این زمینه اطلاعات مختصری داشته باشید. آیا تا به حال فیلمی از این دسته را تماشا کرده‌اید؟ برترین فیلم آدم خواری از نظر شما کدام است؟ نظرات خود را درباره برترین فیلم آدم خواری با ما به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- بهترین فیلم های آدمخواری جدید و قدیمی | معرفی 14 فیلم آدم خواری (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا