تفریح و سرگرمی

بی صدا- دانلود سریال سرگذشت ندیمه | مرور فصل ها، داستان و بازیگران (2021)

بی صدا- دانلود سریال سرگذشت ندیمه | مرور فصل ها، داستان و بازیگران (2021)

بی صدا- دانلود سریال سرگذشت ندیمه | مرور فصل ها، داستان و بازیگران (2021)

سریال سرگذشت ندیمه یکی از محبوبترین مجموعه‌های سال‌های اخیر است که طرفداران بسیاری دارد و به زودی نیز فصل 5 آن منتشر خواهد شد. در این مقاله پس از مرور داستان سریال The Handmaid’s Tale و معرفی بازیگران، با اخبار فصل جدید آن همراه شما خواهیم بود.

سریال سرگذشت ندیمه یا The Handmaid’s Tale مجموعه‌ای درام است که توسط بروس میلر (Bruce Miller) و بر اساس رمانی به همین نام از شاعر و نویسنده کانادایی، مارگارت اتوود (Margaret Atwood) ساخته شده است. داستان این مجموعه در دنیایی خیالی و بعد از دومین جنگ داخلی آمریکا روایت می‌شود؛ زمانی که کشور توسط حکومتی توتالیتر اداره می‌شود. پخش سریال The Handmaid’s Tale از تاریخ 26 آوریل 2017 (31 فروردین 1396) از شبکه Hulu شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. تاکنون 4 فصل از این سریال پخش شده و فصل 5 آن هم در راه است. در این مقاله از پلازا بعد از مرور داستان فصل‌های قبلی و معرفی بازیگران، با اخبار فصل جدید سرگذشت ندیمه همراه شما خواهیم بود. پیش از اینکه به طور کامل مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه را مورد نقد و بررسی قرار دهیم، ابتدا تریلر فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه را مشاهده می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

فصل 1 سریال سرگذشت ندیمه
فصل 2 سریال The Handmaid’s Tale
فصل 3 مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه
فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه
فصل 5 سریال The Handmaid’s Tale

الیزابت ماس در نقش جون آزبورن ؛ بازیگر زن سریال ندیمه
جوزف فاینز در نقش فرمانده فرد واترفورد
ایوان استراهاوسکی در نقش سرنا جوی واترفورد

دانلود سریال The Handmaids Tale

اگر به قصد دانلود فصل جدید مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه به اینجا آمده‌اید، ما لینک دانلود همه فصل‌های سریال داستان ندیمه را برای شما آماده کرده‌ایم.

مروری بر فصل ها و داستان سریال سرگذشت ندیمه

همچنین بخوانید :

همانطور که پیشتر گفتیم، تاکنون 4 فصل از مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه در 46 قسمت از پلتفرم Hulu پخش شده است. محل داستان سریال The Handmaid’s Tale در جهانی خیالی است که در آن به دلیل بیماری‌های آمیزشی و آلودگی محیط زیستی، نرخ باروری به شدت پایین آمده است. در این جهان بعد از جنگ داخلی، حکومت کشور به دست نظامی توتالیتر و مذهب-محور افتاده است و طبقه‌های اجتماعی جدیدی در این رژیم به وجود آمده‌اند که در آن زنان به شدت مورد ظلم واقع شده و تحت اختیار مردان هستند.

طبق قانون، زنان مجبور هستند فقط در شغل‌هایی محدود و حقیر مانند برده‌های باروری کار کنند و آنها حق ندارند هیچ ملک یا پولی داشته باشند و حتی نمی‌توانند کتاب بخوانند. درواقع زنانی که هنوز قدرت باروری دارند همانند برده به خانه سران کشور فرستاده می‌شوند تا برای این خانواده‌های قدرتمند بچه‌ای بیاورند.

داستان سریال سرگذشت ندیمه حول محور یکی از این برده‌های باروری به نام جون آزبورن می‌چرخد؛ زنی از درون قوی و مستقل که حالا به عنوان یک برده حقیر باید تمام احساسات واقعی‌اش را پنهان کند. در ادامه نگاهی به فصل‌های قبلی مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه و تاریخ پخش آنها می‌اندازیم.

فصل 1 سریال سرگذشت ندیمه

تریلر سریال سرگذشت ندیمه / بررسی سریال سرگذشت ندیمه

فصل اول سریال داستان ندیمه در 10 قسمت و در سال 2017 پخش شد. قسمت اول این فصل در تاریخ 26 آوریل 2017 (6 اردیبهشت 96) و قسمت آخر آن در تاریخ 14 ژوئن 2017 (24 خرداد 96) منتشر شد. در راتن تومیتوز با 124 نقد نوشته شده درباره این فصل از سریال داستان ندیمه، 94 درصد از آنها مثبت بودند. در متاکریتیک هم بر اساس 41 نقد، میانگین امتیاز فصل اول این مجموعه 92 است.

نظرات راجع به سریال سرگذشت ندیمه بسیار مثبت است و فصل 1 سریال داستان ندیمه تاکنون پرافتخارترین فصل این سریال بوده است. برای جوایز امی این فصل در 7 رشته نامزد دریافت جایزه شد که در نهایت 5 جایزه از جمله بهترین سریال درام، بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین کارگردانی سریال درام را دریافت کرد. در مراسم گلدن گلوب هم سریال The Handmaids Tale برای فصل اولش جوایز بهترین سریال درام و بهترین بازیگر زن سریال درام را به دست آورد.

همچنین بخوانید :

فصل 2 سریال The Handmaid’s Tale

فصل جدید مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه / داستان سریال سرگذشت ندیمه

فصل 2 سریال داستان ندیمه 13 قسمت داشت. قسمت اول در تاریخ 25 آوریل 2018 (5 اردیبهشت 97) و قسمت آخر آن در تاریخ 11 جولای 2018 (20 تیر 97) پخش شد. بر اساس 99 نقد، 89 درصد نقدها در راتن تومیتوز مثبت ارزیابی شدند. در سایت متاکریتیک هم این فصل بر اساس 28 نقد، امتیاز خوب 86 از 100 را به دست آورد.

فصل 2 این مجموعه با 8 نامزدی در جوایز امی، در دریافت این جوایز ناکام ماند. در گلدن گلوب هم با 2 نامزدی، در نهایت جایزه‌ای دریافت نکرد.

همچنین بخوانید :

فصل 3 مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه

بازیگران سریال The Handmaid's Tale / تریلر سریال سرگذشت ندیمه

در نهایت فصل سوم سریال The Handmaids Tale در سال 2019 و در 13 قسمت منتشر شد. تاریخ پخش قسمت اول این فصل 5 ژوئن 2019 (15 خرداد 98) بود و قسمت آخر آن هم در 14 آگوست 2019 (23 مرداد 98) پخش شد. فصل سوم نسبت به فصل‌های قبلی نمرات پایین‌تری از منتقدین گرفت. در راتن تومیتوز بر اساس 53 نقد، 82 درصد از آنها مثبت بودند و در متاکریتیک هم بر اساس 13 نقد، در نهایت امتیاز 67 را به دست آورد.

فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه

نقد فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه / فصل چهارم سرگذشت ندیمه

فصل چهارم سرگذشت ندیمه در 27 آوریل 2021 (7 اردیبهشت 1400) با پخش 3 قسمت کار خود را آغاز کرد. فصل چهارم سرگذشت ندیمه در مجموع 10 قسمت داشت و پخش آن در 16 ژوئن 2021 (26 خرداد 1400) به پایان رسید. این فصل امتیازات کمتری به نسبت فصل‌های قبلی گرفت، ولی همچنان یکی از سریال‌های محبوب بینندگان و منتقدین است. در میان 43 نقد فصل 4 سریال The Handmaids Tale در وبسایت راتن تومیتوز، 70% آنها نقد مثبت ارزیابی شده است. در این سایت می‌خوانیم: “الیزابت ماس از همیشه بهتر است، اما توطئه‌های پراکنده و حس طاقت‌فرسای عذاب ممکن است برای برخی بینندگان تلخ‌تر از آن باشد که بتوانند از فصل 4 سریال داستان ندیمه لذت ببرند”.

وبسایت متاکریتیک نیز در نقد فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه آن را اثری محبوب می‌خواند و امتیاز 61 از 100 را به آن می‌دهد. این فصل در کارنامه افتخارات خود 9 جایزه امی ساعات پربیننده را نیز ثبت کرده است.

همچنین بخوانید :

فصل 5 سریال The Handmaid’s Tale

فصل 5 سریال The Handmaid's Tale

در دسامبر 2020 و قبل از شروع پخش فصل چهارم مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه، شبکه Hulu ساخت سریال را برای فصل پنجم نیز تمدید کرد. پخش فصل پنجم سریال سرگذشت ندیمه قرار است از تاریخ 14 سپتامبر 2022 برابر با 23 شهریور 1401 شروع شود. این فصل نیز 10 قسمت خواهد داشت. پیشبینی شما از پایان سریال سرگذشت ندیمه چیست؟

شخصیت ها و بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

سریال The Handmaid’s Tale یکی از مجموعه‌هایی است که در شخصیت‌پردازی شدیدا موفق بوده و همچنین هنرنمایی بازیگرانش نیز دیدنی و قابل ستایش است. در ادامه مروری بر شخصیت‌های اصلی و بازیگران سریال The Handmaid’s Tale خواهیم داشت.

الیزابت ماس در نقش جون آزبورن ؛ بازیگر زن سریال ندیمه

بازیگر زن سریال ندیمه

جون آزبورن شخصیت کلیدی سریال داستان ندیمه است؛ زنی که در حال فرار با همسرش لوک و دخترش هانا به کانادا، دستگیر شده و به خاطر قدرت باروری که دارد، حالا به عنوان ندیمه یکی از سران کشور به نام فرمانده فرد واترفورد و همسرش باید کار کند. به عنوان یک ندیمه، نام «آفرد» را برای جون انتخاب کرده‌اند.

همچنین بخوانید :

در آوریل 2016 (فروردین 95) برای اولین بار اعلام شد که الیزابت ماس (Elisabeth Moss) نقش اصلی سریال سرگذشت ندیمه را ایفا می‌کند. ماس بازیگر بااستعداد و 38 ساله آمریکایی است که تاکنون در چندین سریال درام تلویزیونی بازی کرده است. او اولین بار در دهه 90 با بازی در سریال درام The West Wing توجه‌ها را به خود جلب کرد. بعد هم با بازی در سریال تاریخی درام Mad Men معروفتر و محبوب‌تر شد.

الیزابت ماس از همان دهه 90 در سینما هم فعال بوده و در فیلم‌های زیادی بازی کرده است؛ آثاری مانند فیلم درام Girl, Interrupted، فیلم کمدی Get Him to the Greek، فیلم ترسناک Us و اخیرا هم فیلم ترسناک دیگری به نام The Invisible Man. اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک هستید، می‌توانید فیلم Us را از اینجا و فیلم The Invisible Man را از اینجا دانلود کنید.

جوزف فاینز در نقش فرمانده فرد واترفورد

بازیگران مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه

فرمانده فرد واترفورد یکی از مقامات دولتی و عالی رتبه کشور و همچنین ارباب جون است. هم فرمانده و هم همسرش نقشی کلیدی و موثر در تشکیل نظام فعلی کشور داشته‌اند. فرمانده دوست دارد که با جون روابط گسترده‌تری از فقط ارباب و ندیمه داشته باشد و به همین دلیل شب‌ها از جون دعوت می‌کند تا با هم به بازی اسکربل که یک بازی کلمه‌سازی است بپردازند. فرمانده شخصیتی دو رو دارد؛ گاهی به نظر مهربان است و انگار خودش هم قربانی این نظام شده، اما در بیشتر مواقع مردی ظالم و پرخاشگر است.

جوزف فاینز (Joseph Fiennes) در آگوست 2016 (مرداد 95) به جمع بازیگران سریال سرگذشت ندیمه پیوست. فاینز از بازیگران فیلم و تئاتر انگلیسی و متولد سال 1970 میلادی (50 ساله) است. یکی از اولین نقش‌های معروف او، بازی در نقش ویلیام شکسپیر در فیلم Shakespeare in Love محصول سال 1998 است. از دیگر آثار او می‌توانیم به فیلم جنگی Enemy at the Gates و فصل دوم سریال ترسناک American Horror Story اشاره کنیم.

همچنین بخوانید :

ایوان استراهاوسکی در نقش سرنا جوی واترفورد

بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

سرنا همسر فرد است و قبلا یک فعال فرهنگی محافظه‌کار و نویسنده بوده است. او کتابی به نام A Woman’s Place را نوشته که در آن از زنان به عنوان شهروندان درجه دوم و کسانی که فقط باید مطیع باشند و در نقش‌هایی مانند «همسر» و «مادر» ظاهر شوند، دفاع کرده است. به نظر می‌رسد سرنا جایگاه کنونی‌اش را در این نظامی که خودش هم در ساخت آن نقش داشته، پذیرفته است.

او شخصیتی آرام و به شدت مذهبی دارد، اما در عین حال می‌تواند ظالم هم باشد و اغلب نسبت به جون بی‌عاطفه و بی‌رحم است. سرنا شدیدا دلش می‌خواهد که مادر شود، اما اغلب مردها عقیم شده‌اند؛ البته در سریال به گونه‌ای نشان داده می‌شود که گویی این مشکل باروری از سوی زن‌ها است.

ایوان استراهاوسکی (Yvonne Strahovski)‌ هم در آگوست 2016 به عنوان یکی از بازیگران اصلی سریال داستان ندیمه معرفی شد. این بازیگر استرالیایی، متولد سال 1982 (38 ساله) است. از معروف‌ترین آثار او می‌توانیم به بازی در سریال درام Chuck، سریال درام-جنایی Dexter، فیلم اکشن Killer Elite، فیلم فانتزی I, Frankenstein و فیلم علمی تخیلی The Predator اشاره کنیم.

دیگر بازیگران سریال The Handmaids Tale عبارتند از:

همچنین بخوانید :
  • الکسیز بلدل (Alexis Bledel) در نقش دکتر امیلی مالک / آف‌گلن / آف‌استیون / آف‌جوزف
  • مدلین بروئر (Madeline Brewer) در نقش جنین لیندو / آف‌وارن / آف‌دنیل
  • آن داود (Ann Dowd) در نقش عمه لیدیا
  • او.تی. فاگبنلی (O. T. Fagbenle) در نقش لوک بانکل، همسر جون
  • مکس مینگلا (Max Minghella) در نقش نیک بلن
  • سمیرا وایلی (Samira Wiley) در نقش مویرا استرند
  • آماندا بروگل (Amanda Brugel) در نقش ریتا
  • برادلی وایتفورد (Bradley Whitford) در نقش فرمانده جوزف لارنس

سوالات متداول

1. سریال سرگذشت ندیمه چند فصل است؟

تا کنون 4 فصل از سریال The Handmaid’s Tale پخش شده و فصل پنجم آن در راه است.

2. آیا سریال سرگذشت ندیمه فصل جدید دارد؟

بله، فصل پنجم مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه در راه است.

کلام آخر

فصل 4 سریال The Handmaids Tale

در این مقاله با بررسی سریال سرگذشت ندیمه با شما بودیم. تریلر سریال The Handmaid’s Tale را دیدیم و مروری بر داستان و بازیگران آن داشتیم. پس از آن نیز به اخبار فصل جدید مجموعه تلویزیونی سرگذشت ندیمه پرداختیم. آیا شما هم سریال The Handmaids Tale را دنبال می‌کنید؟ نظرتان درباره این مجموعه و داستان آن چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- دانلود سریال سرگذشت ندیمه | مرور فصل ها، داستان و بازیگران (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا