دانلود تحقیق و پاورپوینت

دانلود مطالعات طراحی بیمارستان 2021

دانلود مطالعات طراحی بیمارستان 2021

دانلود مطالعات طراحی بیمارستان 2021

لینک دانلود محصول

فایل ورد مطالعات طراحی بیمارستان ، در حجم 74 صفحه آماده پرینت برای دانشجویان رشته معماری.

 

بخشی از متن:
چکيده
طراحی بیمارستان با توجه به اوضاع اقلیمی و نیازهای بهداشتی منطقه ای تا حدودی متفاوت است ولی استاندارد های متفاوتی وجود دارد که منشا اقتصادی وعملکردی دارند وروابط فضا ها تحت یک نظام کلی در بیمارستان قرار میگیرد یک طرح خوب باید بهترین شکل تقسیم بندی و سازماندهی راداشته باشد قبل از شروع طراحی باید یک برنامه معماری وعملکردی داشت که در آن فضا ها و مساحت های ان مشخص شده است در برنامه های کاملتر مشخصات وتجهیزات داخل ومیزان دما و فشار هوا و روشنایی وجنس مصالح وغیره نیز ذکر شده است .
مقدمه
1-1 تعریف پروژه
در عصر دهكدهء جهاني، همان اندازه كه جوامع گوناگون خود را در دستاوردهاي بشري سهيم مي دانند، معضلات مشابهي نيز پديد مي آورند. از ناعادلانه ترين پيامدهاي جوامع امروزي، اعم از جوامع مدرن يا در حال توسعه، بیمارستان که برای تامین نیاز بهداشتی ودرمانی از اساسی ترین وظایف در کشور میباشد و در همین مورد افراد در زمینه برنامه ریزی وسطح بهداشت و درمان جامع بسیار مهم میباشد .
2-1 علت انتخاب موضوع و ضرورت انجام آن
بیمارستان یکی از مهم ترین مراکزی است که توجه به آن برای سلامت انسان ضرورت داردو برنامه ریزی سطح بهداشت و درمان جامع بسیار مهم میباشد و در همین مورد آورده شده که معماری به عنوان رشته ای که کیفیت فضایی و محیط را برای ما تعریف می کند قادر است با برخوردی صحیح با موضوع و با در نظر گرفتن شرایط استفاده کنندگان به ایده ای صحیح دست یابد و آن را در قالب طراحی مناسب اجرا کند. به این ترتیب توجه ما به این مراکز و فضاهای مورد نیز در راستای این هدف و معماری آنها معطوف می شود .

3- 1 اهداف پروژه
هدف از اين پروژه تجسم معماري راهكاري جامعه شناختی و روانشناختي مرتبط با موضوع با توجه به اقدامات موفق انجام شده در ساير كشورها مي باشد . هدف طرح ، فضايي است كه بتواند متضمن تحقق مفاد اعلاميه حقوق بیمارستان و به جايي كه ويژه و مطابق با خواست ها و نيازهاي متفاوت ابعاد زندگي انسان است انتقال دهند . اين چنين فضايي بايد داراي تنوع و جذابيت لازم نیز باشد.
و…

 

فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
فصل1: تعاریف و مفاهیم اولیه
فصل2: شناخت بستر طرح
ویژگی جغرافیایی و طبیعی منطقه
بررسی پیشینه تاریخی و فرهنگی بستر طرح
معرفی ویژگی های معماری منطقه
ویژگی اقلیم بستر طرح
بررسی ویژگی جمعیتی بستر طرح
فصل3: تحلیل نمونه های مشابه
فصل 4 : برنامه فیزیکی
فضاها
فصل 5: معرفی فرایند طراحی
فصل 6: سازه و تاسیسات طرح

 

این فایل با فرمت ورد در 74 صفحه آماده پرینت ، جهت آشنایی دانشجویان با روند مطالعات طراحی(رساله نویسی) تهیه شده است.

دانلود مطالعات طراحی بیمارستان 2021

لینک دانلود محصول

دکمه بازگشت به بالا