تفریح و سرگرمی

بی صدا- بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما ؛ آشنایی با 20 عنوان از برترین فیلم های دزدی (2021)

بی صدا- بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما ؛ آشنایی با 20 عنوان از برترین فیلم های دزدی (2021)

بی صدا- بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما ؛ آشنایی با 20 عنوان از برترین فیلم های دزدی (2021)

بخش مهمی از تاریخ سینما به فیلم‌های در رابطه با سرقت اختصاص دارد. اگر شما هم به این ژانر علاقمندید و دوست دارید با برترین فیلم های سرقت هوشمندانه آشنا شوید، با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم بهترین فیلمهای سرقت تاریخ سینما را با همدیگر بررسی کنیم. به نظر شما بهترین فیلم سینمایی درباره دزدی کدام عنوان است؟

مقوله ثروت از جمله مواردی است که همواره مورد توجه کارگردانان آمریکایی و اروپایی قرار گرفته است. در طول تاریخ سینما فیلم‌های به‌یادماندنی زیادی در این رابطه ساخته شده‌اند که هر یک با رویکردی متفاوت سرقت را برایمان روایت کرده‌اند. برخی از این فیلم‌ها در رابطه با سارقین بانکی و برخی دیگر نیز روایت‌های روانشناختی و یا احساسی را مورد توجه قرار داده‌اند. در مقاله‌ای که در پیش رو دارید قصد داریم بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما را بررسی کنیم. همراه پلازا بمانید.

بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما

در ادامه با بهترین فیلم های سرقت تاریخ سینما آشنا می‌شویم. فیلمهای این بخش براساس امتیاز آنها در IMDb معرفی میشوند. به نظر شما برترین فیلم سینمایی درباره دزدی کدام عنوان است؟

همچنین بخوانید :

1. مجموعه فیلم های اکنون مرا می بینی – Now You See Me

 • سال ساخت: 2013 تا کنون
 • کارگردانان: لوئیس لتریر (Louis Leterrier) و جان ام. چو (John M. Chu)
 • بازیگران: جسی آیزنبرگ، مارک روفالو، وودی هارلسون، دیو فرانکو، مایکل کین

مجموعه فیلم‌های اکنون مرا میبینی از تماشایی‌ترین و بهترین فیلم های دزدی تاریخ سینما هستند. قسمت اول این مجموعه در سال 2013 منتشر شد و با استقبال گرمی که از آن صورت گرفت، در سال 2016 قسمت دوم این فیلم های سرقتی خارجی نیز منتشر شد. این دو فیلم تاکنون نزدیک به 700 میلیون دلار در سراسر جهان به فروش رفته‌اند. ساخت قسمت سوم نیز آغاز شده است.

در قسمت اول این فیلم سینمایی با موضوع سرقت می‌بینیم که یک مامور FBI و یک کارآگاه اینترپل به دنبال تیمی از شعبده‌بازان هستند که حین انجام شعبده‌بازی،  از بانک‌ها دزدی می‌کنند و به تماشاگران با پول پاداش می‌دهند. در قسمت دوم نیز که یک فیلم سینمایی سرقت جواهرات محسوب می‌شود، این گروه توسط یک مغز متفکر استخدام می‌شوند تا یک تراشه الماس بسیار باارزش را بدزند.

2. فیلم سرآغاز – Inception

بهترین فیلم سرقت

 • سال ساخت: 2010
 • کارگردان: کریستوفر نولان (Christopher Nolan)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.8
 • بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، کن واتانابی، تام هاردی، کیلین مورفی و…

در رتبه دوم فهرست بهترین فیلم های سرقت فیلم محبوب Inception را قرار داده‌ایم. کریستوفر نولان، کارگردان صاحب سبک فیلم سال‌ها طول کشید تا بتواند تریلری را که در قالب فیلم Inception برای ما ارائه شده است در ذهن خود تکمیل و برای طرفداران سینما ارائه دهد.

همچنین بخوانید :

در فیلم Inception که یکی از چالش‌برانگیزترین پروژه‌های سینمایی نولان و از بهترین فیلم های دزدی هوشمندانه تاریخ سینما محسوب می‌شود، لئوناردو دی کاپریو (Leonardo Dicaprio) در نقش رئیس تبهکارانی ظاهر شده است که از طریق رسوخ به ذهن ناخودآگاه افراد قصد دارند به سرقت ایده‌های ارزشمند آن‌ها بپردازند. شگفتی فیلم Inception زمانی برایمان بیشتر می‌شود که نولان بر این طرح داستانی لایه‌ای جدید با درون‌مایه رمانتیک نیز اضافه می‌کند که در قالب حضور شبح‌وار همسر قهرمان داستان که ماریون کوتیار (Marion Cotillard) نقش او را ایفا کرده است نمود پیدا می‌کند. فیلم Inception نولان که قسمتی از آن یک اکشن بلاک باستر و قسمت دیگرش نوعی کاوش هستی‌گرایانه در روح است را می‌توان اثری متفاوت با روایتی منحصربه‌فرد در رابطه با سرقت نامید که در عین حال عمیق نیز هست.

3. فیلم مظنونین همیشگی – The Usual Suspects ؛ از برترین فیلم های سرقت هوشمندانه

بهترین فیلم سرقت

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: برایان سینگر (Bryan Singer)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.5
 • بازیگران: استیون بالدوین، کوین اسپیسی، گابریل بیرن، چاز پالمینتری و…
همچنین بخوانید :

رتبه سوم فهرست بهترین فیلم های سرقت به فیلم The Usual Suspects که در سال 2005 منتشر شده است تعلق دارد. این فیلم سینمایی با موضوع سرقت که توسط برایان سینگر کارگردانی شده است، اثری هوشمندانه در سبک تریلر است که به موفقیتی عظیم بدل شد و خیلی زود نامش وارد فهرست بهترین فیلمهای سرقتی دنیا شد. طرح داستانی فیلم The Usual Suspects را می‌توان کمی پیچیده نامید؛ اما با این وجود شاکله کلی فیلم به شکلی هوشمندانه طراحی شده است. ناگفته نماند که در این فیلم، از بهترین فیلمهای سرقت تاریخ ، شاهد تعدادی از بهترین حضورهای سینمایی ستاره‌هایی همانند اسپیسی  هستیم که برای ایفای نقش خود در این فیلم موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

4. فیلم سگ های انباری – Reservoir Dogs

بهترین فیلمهای سرقت تاریخ

 • سال ساخت: 1992
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.3
 • بازیگران: هاروی کایتل، تیم راث، کریس پن، استیو بوشمی و…

رتبه چهارم فهرست برترین فیلم های دزدی به فیلم Reservoir Dogs اختصاص دارد. این فیلم که توسط کوئنتین تارانتینو کارگردانی شده است و افرادی همانند تیم راث (Tim Roth) و استیو بوشمی (Steve Buscemi) در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند، با ویژگی‌های مشخص کننده خود سبب به وجود آمدن نسل جدیدی از فیلم‌های آمریکایی در دهه بعد از خود شد. جا دارد اشاره کنیم در این فیلم که اولین تجربه تارانتینو در کارگردانی محسوب می‌شود، شاهد تمامی ویژگی‌هایی هستیم که نام تارانتینو با آن‌ها گره خورده است و کمابیش به آثار بعدی او نیز راه پیدا کرده‌اند. برای خواندن بیوگرافی کوئنتین تارانتینو می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

این فیلم از برترین فیلم های سرقت مسلحانه است که داستان آن با سرقت از یک جواهرفروشی آغاز می‌شود. وقتی این سرقت ساده به طرز وحشتناکی ناموفق می‌ماند، تبهکاران باقیمانده به این فکر می‌افتند که یک جاسوس در میان خود دارند.

5. فیلم نیش – The Sting

فیلم سینمایی با موضوع سرقت

 • سال ساخت: 1973
 • کارگردان: جرج روی هیل (George Roy Hill)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.3
 • بازیگران: پل نیومن، رابرت ردفورد، رابرت شاو، چارلز دارنینگ و…

فهرست بهترین فیلم های سرقت را با فیلم The Sting ادامه می‌دهیم. این فیلم، از برترین فیلم های دزدی ، که موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم نیز شده است، از همه نظر یک فیلم ایده‌آل و منحصربه‌فرد محسوب می‌شود؛ چه در عملکرد پل نیومن (Paul Newman) و رابرت ردفورد (Robert Redford) به عنوان دو شخصیت اصلی، چه در کارگردانی و چه حتی در موسیقی‌هایی که به ماروین هاملیچ (Marvin Hamlisch) تعلق دارند. در این فیلم که توسط جرج روی هیل ساخته شده است، نیومن و ردفورد همکاری می‌کنند تا گانگستری را که رابرت شاو (Robert Shaw) نقش او را ایفا کرده است از میدان به در کنند.

همچنین بخوانید :

فیلم The Sting از جمله فیلم‌های عمیقی است که در عین حال وجه سرگرم‌کننده بودن خود را نیز حفظ کرده است. به عبارتی دیگر می‌توان گفت این فیلم سینمایی درباره دزدی یک سرگرمی هالیوودی به سبک قدیمی است که با حضور ستارگان سینما و جنبه‌های دیداری خود، ترکیبی ایده‌آل را ساخته و تبدیل به یکی از بهترین فیلم های سرقت جهان شده است.

6. فیلم مخمصه – Heat ؛ از بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه

بهترین فیلم های دزدی هوشمندانه تاریخ سینما

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: مایکل مان (Michael Mann)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.3
 • بازیگران: آل پاچینو، رابرت دنیرو، تام سایزمور، دایان ونورا و…

در ششمین رتبه فهرست فیلم های آمریکایی درباره سرقت فیلم Heat قرار دارد. این فیلم سینمایی با موضوع سرقت که توسط مایکل مان کارگردانی شده است، یکی از به‌یادماندنی‌ترین آثار تاریخ سینما در رابطه با سرقت محسوب می‌شود. ناگفته نماند که در این فیلم سینمایی درباره دزدی شاهد یکی از بهترین کشمکش‌های رابرت دنیرو (Robert Deniro) و آل پاچینو (Al Pacino) در قالب دو شخصیت متضاد دزد و پلیس هستیم و تعدادی از به‌یادماندنی‌ترین دیالوگ‌های این دو اسطوره را نیز در این فیلم شاهد هستیم.

7. فیلم بعدازظهر سگی – Dog Day Afternoon

فیلم سینمایی با موضوع سرقت حرفه ای

 • سال ساخت: 1975
 • کارگردان: سیدنی لومت (Sidney Lumet)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8
 • بازیگران: آل پاچینو ، جان کازال، جیمز برودریک و چارلز دارنینگ

رتبه بعدی فهرست بهترین فیلم های سرقت تاریخ سینما به فیلم Dog Day Afternoon اختصاص دارد. در این فیلم شاهد یکی از خاطره‌انگیزترین نقش‌آفرینی‌های آل پاچینو هستیم. او در فیلم Dog Day Afternoon نقش فردی به نام سانی را ایفا می‌کند که قصد دارد برای پرداخت هزینه عمل جراحی معشوقه خود سرقتی سریع از یک بانک انجام دهد؛ اما نقشه‌اش آنطور که باید از آب درنمی‌آید.

این فیلم سینمایی سرقت حرفه ای که بر اساس وقایع واقعی ساخته شده است و از بهترین فیلم های گروگانگیری در بانک است، به ما یادآور می‌شود که سرقت از یک بانک آنطور که در فیلم‌های دیگر به آن عادت کرده‌ایم کار ساده و سهلی نیست. پاچینو در این فیلم سینمایی با موضوع سرقت به خوبی ما را با دغدغه‌های عاطفی سانی همراه کرده است. در این اثر، از برترین فیلم های دزدی ، نقش اصلی به همراه کارگردان، روایتی دراماتیک و دردناک را ارائه می‌دهند.

8. فیلم رانندگی – Drive ؛ از بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه

فیلم های سرقت هوشمندانه

 • سال ساخت: 2011
 • کارگردان: نیکلاس ویندینگ رفن (Nicolas Winding Refn)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.8
 • بازیگران: رایان گاسلینگ، کری مولیگان، برایان کرانستون و…

یکی دیگر از فیلم های سرقت هوشمندانه، فیلم اکشن و درام رانندگی محسوب می‌شود که بر اساس رمانی به همین نام نوشته جیمز سالیس (James Sallis) ساخته شده است. رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) در نقش یک راننده بدلکار بازی می‌کند که گهگاه نیز در دزدی‌های مختلف نقش راننده را ایفا می‌کند. در جشنواره کن، نیکلاس ویندینگ رفن جایزه بهترین گارگردانی را برای ساخت این فیلم گرفت. همچنین در هشتاد و چهارمین مراسم اسکار، این فیلم سینمایی درباره دزدی برای جایزه بهترین تدوین صدا نامزد شد. از زمان اکرانش تا کنون، فیلم Drive تبدیل به اثری کالت شده است.

9. فیلم بانی و کلاید – Bonnie and Clyde

بهترین فیلم های دزدی تاریخ سینما

 • سال ساخت: 1967
 • کارگردان: آرتور پن (Arthur Penn)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.7
 • بازیگران: وارن بیتی، فی داناوی و…

Bonnie and Clyde، شاهکار آرتور پن یکی دیگر از بهترین فیلمهای سرقت تاریخ است. فیلم بانی و کلاید اولین اثری نیست که مقوله عشاقی که علیه ارزش‌های مرسوم جامعه قرار گرفته‌اند را مورد هدف قرار داده است؛ اما برای سینمای آمریکا و هالیوود این روایت، طرز فکر ما را به عنوان مخاطب در رابطه با قهرمانان تلویزیونی برای همیشه زیر سوال برد.

این فیلم سینمایی با موضوع سرقت از جمله آثاری است که خنده و گریه را همراه کرده و حول محور انگاره آزادی ساخته شده است. فیلمی که حتی برای افرادی که به فیلم‌های در رابطه با سرقت علاقه ندارند نیز روایتی جذاب، غمگین و هرازگاهی خنده‌آور ارائه می‌دهد.

10. فیلم بیبی راننده – Baby Driver

بهترین فیلم های دزدی بچه

 • سال ساخت: 2017
 • کارگردان: ادگار رایت (Edgar Wright)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • بازیگران: انسل الگورت، لیلی جیمز، کوین اسپیسی، الیزا گونزالس و…

دهمین رتبه فهرست بهترین فیلم های سرقت تاریخ سینما به فیلم Baby Driver اختصاص دارد. فیلم Baby Driver که توسط ادگار رایت کارگردانی شده، روایتی نسبتا رمانتیک از یک راننده ماشین با بازی انسل الگورت (Ansel Elgort) است. این راننده برای یک تبهکار خطرناک (با بازی کوین اسپیسی) کار می‌کند.

از نکات قابل توجه در رابطه با این فیلم سینمایی سرقت مسلحانه جدید می‌توان به فهرست موسیقی‌های سرگرم‌کننده آن اشاره کرد که با بازی بازیگران و کارگردانی خلاقانه رایت ترکیب شده است تا با اثری سرگرم‌کننده در رابطه با سرقت روبه‌رو شویم.

11. فیلم نفوذی – Inside Man

بهترین فیلم سرقت

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردان: اسپایک لی (Spike Lee)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • بازیگران: راسل گویرتز، دنزل واشینگتن، کلایو اوون، جودی فاستر و…

رتبه یازدهم فهرست بهترین فیلم های سرقت را به فیلم Inside Man اختصاص داده‌ایم. این فیلم که در سال 2006 منتشر شده است، اثری موفق چه از منظر تجاری و چه از منظر مولفه‌های مرتبط با یک فیلم سرقت محسوب می‌شود. اسپایک لی کارگردان فیلم Inside Man، در این اثر روایتی درگیرکننده از یک سرقت در شهر نیویورک را برایمان به تصویر کشیده است و در این روایت به خوبی با زیبایی شناسی کارگردان و علاقه او نسبت به این شهر نیز آشنا می‌شویم. فیلم Inside Man را به طور کلی می‌توان یکی از سرگرم‌کننده‌ترین فیلم‌ها در رابطه با سرقت و از بهترین فیلم های سرقت و گروگانگیری دانست.

12. فیلم یونایتد 93 – United 93

Unired 93 / فیلم سینمایی با موضوع سرقت حرفه ای / فیلم سینمایی با موضوع سرقت

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردان: پل گرینگرس (Paul Greengrass)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • بازیگران: کریستین کلمنسون، شاین جکسون، دیوید آلن باشه، پیر هرمان، خالد عبدالله

در میان بهترین فیلم های سرقت بد نیست به موضوع سرقت هواپیما نیز بپردازیم. فیلم United 93 از بهترین فیلمهای سرقت هواپیما است که براساس رخدادی واقعی ساخته شده است. در ماجرای هولناک 11 سپتامبر، چهار هواپیما دزدیده شدند که یکی از آنها هواپیمای پرواز United Airline 93 بود.

این فیلم از مهیج‌ترین و جذاب ترین فیلم های سرقت امریکایی است که افتخاراتی نظیر دو نامزدی جایزه اسکار و 6 نامزدی جایزه بفتا را در کارنامه خود دارد.

13. فیلم دزدی بانک – The Bank Job

برترین فیلم های دزدی

 • سال ساخت: 2008
 • کارگردان: راجر دونالدسون (Roger Donaldson)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.2
 • بازیگران: جیسون استاتهام و سافرون بوروز
همچنین بخوانید :

رتبه بعدی فهرست بهترین فیلم های سرقت به فیلم The Bank Job اختصاص دارد. این فیلم که در آن جیسون استاتهام (Jason Statham) یکی از قابل توجه‌ترین نقش‌هایش را ایفا کرده است، توانایی‌های این بازیگر خوب را در شکل اعلای آن برایمان به نمایش می‌گذارد. استاتهام در این فیلم نقش تری را ایفا می‌کند؛ یک تبهکار سابق که توسط فردی به نام مارتین برای انجام یک سرقت در مقیاس بزرگ ترغیب می‌شود.

جا دارد اشاره کنیم که فیلم The Bank Job، از بهترین فیلمهای سرقت تاریخ ، بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است و از نقاط قوت آن می‌توان به دقت کارگردان نسبت به جزئیات و همچنین روایت درگیرکننده فیلم اشاره کرد.

14. فیلم خشم مردانه – Wrath of Man

Wrath of Man / بهترین فیلم های دزدی هوشمندانه تاریخ سینما / بهترین فیلمهای سرقت تاریخ

 • سال ساخت: 2021
 • کارگردان: گای ریچی (Guy Ritchie)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.1
 • بازیگران: جیسون استاتهام، هولت مککالی، جفری دونوان، جاش هاتنت، لاز آلونسو

فیلم خشم مرد فیلمی در ژانر اکشن، مهیج و سرقتی و از بهترین فیلم های دزدی 2021 است. این فیلم چهارمین همکاری گای ریچی و جیسون استاتهام است و با نظرات مختلفی از سوی منتقدین روبرو شده است. آنان عموما صحنه‌های اکشن فیلم را تحسین می‌کنند اما انتقاداتی نسبت به طرح داستان دارند. داستان این فیلم سینمایی با موضوع سرقت ، از بهترین فیلم های دزدی اکشن ، درباره یک راننده کامیون جدید در لس‌آنجلس است. او که در ظاهر یک آدم معمولی است جلوی یک سرقت مسلحانه را می‌گیرد و بدین ترتیب گذشته‌اش زیر سوال می‌رود.

15. فیلم کسب و کار ایتالیایی – The Italian Job

بهترین فیلم های دزدی تاریخ سینما

 • سال ساخت: 2003
 • کارگردان: اف. گری گری (F. Gary Gray)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7
 • بازیگران: مارک والبرگ، شارلیز ترون، ادوارد نورتون و…

کسب و کار ایتالیایی نیز یک فیلم با موضوع سرقت است که در واقع بازسازی از یک فیلم بریتانیایی محصول سال 1969 محسوب می‌شود. داستان این عنوان از فیلم های سرقت هوشمندانه درباره گروهی سارق است که سعی دارند از یکی از همکاران قدیمی‌شان که آنها را دور زده دزدی کنند. فیلم The Italian Job در گیشه نسبتا موفق بود و به فروشی بیشتر از 176 میلیون دلار رسید.

16. فیلم کمینگاه دزدان – Den of Thieves

بهترین فیلم های سرقت سینما

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: کریستیان گودگست (Christian Gudegast)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7
 • بازیگران: جرارد باتلر، پابلو شرایبر، اوشی جکسون جونیور و…

اگر به دنبال یک فیلم سینمایی سرقت ماشین حمل پول هستید، فیلم Den of Thieves انتخاب خوبی است. داستان درباره گروهی از سازمان کلانتری بخش لس آنجلس است که سعی دارند جلوی گروهی سارق را بگیرند. این سارقان بانک مرکزی را هدف قرار داده‌اند. ادامه‌ی این فیلم سینمایی دزدی از بانک نیز در حال ساخت است.

17. فیلم بیوه ها – Widows ؛ از فیلم های سرقت ۲۰۱۸

Widows / فیلم های سرقتی با زیر نویس / برترین فیلم های دزدی

 • سال ساخت: 2018
 • کارگردان: استیو مک‌کوئین (Steve McQueen)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.8
 • بازیگران: وایلا دیویس، میشل رودریگز، الیزابت دبیکی، سینتیا اریو، کالین فارل، لیام نیسون

فیلم بیوه‌ها از بهترین فیلم های سرقت در سینما است که در سال 2018 منتشر شد. این فیلم براساس یک مجموعه تلویزیونی انگلیسی به همین نام ساخته شده است. فیلم با تحسین منتقدین به خصوص در مورد کارگردانی، تدوین، فیلمنامه و بازی بازیگران روبرو شد. این فیلم سینمایی با موضوع سرقت افتخارات بسیاری کسب کرد که از میان آنها می‌توانیم نامزدی وایولا دیویس برای جایزه بفتا در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن را نام ببریم.

داستان این فیلم سینمایی با موضوع سرقت حرفه ای ، از برترین فیلم های دزدی جهان، درباره 4 زن است که همسران آنها طی یک سرقت کشته شدند. آنان اکنون به رئیس یک باند جنایتکار مقروض هستند و تصمیم دارند با سرقت از خانه یک سیاستمدار برجسته محلی، بسیار بیشتر از این رقم را به دست آورند.

18. فیلم مرگ در سرقت مسلحانه – Going in Style

Going in Style / فیلم دزدی بانک دوبله فارسی / بهترین فیلم سرقت

 • سال ساخت: 2017
 • کارگردان: زک برف (Zach Braff)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.6
 • بازیگران: مورگان فریمن، مایکل کین، آلن آرکین، آن مارگارت، جوی کینگ، مت دیلون

فهرست بهترین فیلمهای سرقت تاریخ را با یک فیلم کمدی ادامه می‌دهیم. فیلم Going in Style یک فیلم جذاب و دیدنی و از بهترین فیلم های سرقت از بانک است که بازیگران مشهوری چون مورگان فریمن و مایکل کین در آن بازی می‌کنند. این فیلم پس از انتشار توانست خود را در دل بینندگان جا کند و منتقدین نیز نظرات مختلفی درمورد آن داشتند. داستان این فیلم سینمایی درباره دزدی 3 پیرمرد بازنشسته است که پس از مواجهه با یک مشکل مالی، تصمیم می‌گیرند از بانک سرقت کنند.

19. فیلم مرز سه گانه – Triple Frontier

فیلم سینمایی درباره دزدی

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: جی. سی. چاندور (J. C. Chandor)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.4
 • بازیگران: بن افلک، اسکار آیزاک، چارلی هونام و…

گروهی از نیروهای ویژه سابق دوباره دور یکدیگر جمع می‌شوند تا برای سرقت از منطقه‌ای مرزی و کم جمعیت در آمریکای جنوبی برنامه‌ریزی کنند. برای اولین بار در زندگی‌شان، این قهرمانان نادیده گرفته شده ماموریتی را نه برای کشورشان، بلکه برای خودشان انجام می‌دهند. این داستان یکی دیگر از فیلم های سرقت هوشمندانه به نام Triple Frontier است. این فیلم سینمایی ژانر سرقت از نتفلیکس عرضه شد و مورد توجه نسبی منتقدان قرار گرفت.

20. فیلم ارتش مردگان – Army of the Dead

فیلم های سرقت هوشمندانه

 • سال ساخت: 2021
 • کارگردان: زک اسنایدر (Zack Snyder)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 5.7
 • بازیگران: دیو باتیستا، الا پورنل، عمری هاردویک و…

ارتش مردگان یکی از بهترین فیلم های سرقت از بانک جدید است که البته سرقت مذکور در آن در واقع از یک کازینو و در جهانی آخرالزمانی بعد از شیوع ویروس زامبی‌ها در جهان رقم می‌خورد. اسپین آف پیش درآمد این فیلم نیز با نام Army of Thieves در همان سال منتشر شد. این عنوان از بهترین فیلم های خارجی دزدی تبدیل به یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌های نتفلیکس شد.

همچنین بخوانید :

سخن پایانی

بهترین فیلمهای سرقت تاریخ

بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما را برای شما معرفی کردیم و امیدواریم از خواندن مقاله امروزمان نیز نهایت لذت را برده باشید. فیلم‌های زیادی در طول تاریخ سینما در رابطه با مقوله سرقت ساخته شده‌اند و در این مقاله سعی کردیم تعدادی از شاخص‌ترین این آثار هنری و برترین فیلم های دزدی را برای شما برشماریم. نظر شما در رابطه با فهرست بهترین فیلم های سرقت سینما چیست؟ به نظر شما بهترین فیلم های سرقت 2019 و برترین فیلم های سرقت 2020 کدام عناوین هستند؟ به نظر شما بهترین فیلم های دزدی بچه هم می‌توانند در این فهرست جای گیرند؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- بهترین فیلم های سرقت هوشمندانه تاریخ سینما ؛ آشنایی با 20 عنوان از برترین فیلم های دزدی (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا