کالای دیجیتال

بی صدا- قابلیت های مخفی و ترفند های گوشی شیائومی (2021)

بی صدا- قابلیت های مخفی و ترفند های گوشی شیائومی (2021)

بی صدا- قابلیت های مخفی و ترفند های گوشی شیائومی (2021)

دانستن قابلیت و ترفند های گوشی شیائومی برای کسانی که می‌خواهند بیشترین استفاده را از گوشی خود ببرند، خیلی مهم است. برای دسترسی به تنظیمات گوشی xiaomi، روش‌هایی وجود دارد که مربوط به بخش‌های مختلف گوشی در تنظیمات آن می‌شود.

شیائومی مدت‌ها پیش نرم‌افزار MIUI را توسعه داده و گوشی‌های هوشمند خود را با این نرم‌افزار عرضه می‌کند. اما برای اینکه بیشترین بهره را از این نرم‌افزار و در نتیجه گوشی شیائومی خود ببریم، لازم است که به آگاهی از ترفند های گوشی شیائومی به معنی Advanced features در گوشی شیائومی و قابلیت های جذاب گوشی های شیائومی دست پیدا کنیم. به همین منظور، این مقاله ترفند های جالب برای گوشی شیائومی را بررسی کرده و آموزش می‌دهد. همراه پلازا باشید.

آموزش ترفندهای گوشی شیائومی

Table of Contents

در این قسمت نکات کلیدی گوشیهای شیائومی که شامل ترفند های جالب برای گوشی شیائومی در تنظیمات گوشی xiaomi، دوربین، نرم‌افزار و نمایشگر گوشی است، ارائه می‌شود. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که بعضی از این ویژگی‌ها و ترفندها ممکن است در تمام گوشی‌های هوشمند شیائومی و نسخه‌های MIUI در دسترس نباشد.

1. کشوی برنامه را فعال کنید

قابلیت های مخفی گوشی شیائومی

وقتی برای اولین بار گوشی شیائومی می‌گیرید، شاید گاهی سیستم عامل آن مانند سیستم عامل آیفون اما برای کاربران اندروید به نظر برسد. شاید دلیلش این باشد که کشوی برنامه (App Drawer) پنهان است. به عنوان یکی از ترفند های گوشی شیائومی به راحتی می‌توانید با استفاده از تنظیمات صفحه نمایش گوشی xiaomi آن را روشن کنید. برای فعال کردن آن در MIUI 11 مراحل زیر را دنبال کنید:

 • انگشت خود را چند ثانیه روی صفحه نمایش نگه دارید.
 • وارد Settings شده و سپس به قسمت More بروید.
 • سپس With app drawer را از تنظیمات Home screen گوشی xiaomi انتخاب کنید.

2. دنیایی از تم ها در انتظار شما است

یکی از جالب‌ترین ترفند های مخفی گوشی شیائومی امکان شخصی‌سازی کردن گوشی هوشمند خود بدون نیاز به اپلیکیشن‌های خارجی است، البته در MIUI 12 به اپلیکیشن Theme Editor نیاز خواهید داشت. اما برای تغییر تم در نسخه‌های قدیمی‌تر گوشی‌های شیائومی، می‌توانید وارد قسمت Themes در Home شوید و تم‌های جدید را دانلود کنید. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که کل تم را برای گوشی فعال کنید یا فقط بخش‌هایی از آن را برای گوشی خود استفاده کنید.

به علاوه با رفتن به قسمت Display در تنظیمات گوشی xiaomi (Settings) به عنوان یکی از امکانات گوشی شیائومی می‌توانید ویژگی‌های مختلفی را شخصی‌سازی کنید:

همچنین بخوانید :
 • حالت مطالعه: این حالت (Reading mode)، برای جلوگیری از خستگی چشم، نور آبی نمایشگر را کاهش می‌دهد. می‌توانید این قابلیت شیائومی را در زمان‌های بخصوصی خاموش یا روشن کنید.
 • بخش Colors and Contrasts: در این قسمت می‌توانید دمای سفیدی و شدت اشباع رنگ را تغییر دهید.
 • حالت همیشه روشن (Always-on): با فعال کردن این ویژگی، آیکون‌های نوتیفیکیشن، تاریخ و زمان را وقتی نمایشگر «Off» است، خواهید دید. اگر گوشی شما بخصوص نمایشگر AMOLED دارد، این قابلیت کاربردی است.
 • فونت‌های سیستم: همچنین می‌توانید اندازه و نوع فونت را در این بخش شخصی‌سازی کنید.
 • دو بار لمس برای روشن کردن نمایشگر: برای استفاده از این قابلیت به عنوان یکی از ترفند های گوشی شیائومی، می‌توانید قابلیت Dual Touch را برای روشن کردن نمایشگر با دو بار لمس، به جای فشردن دکمه پاور، فعال کنید.
 • قابلیت Raise to wake: این ویژگی در آیفون اپل نیز وجود دارد و به عنوان یکی دیگر از قابلیت های مخفی گوشی شیائومی با فعال کردن آن، هر موقع گوشی را بردارید، نمایشگر فعال می‌شود.

3. نوار وضعیت پر از اطلاعات مفید است

مهمترین ترفند گوشی های شیائومی

نرم‌افزار MIUI دارای ویژگی‌های بخصوصی است که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات بیشتری را در نوار وضعیت نشان بدهید (نواری که براساس برنامه‌ها، در بالای نمایشگر رنگ عوض می‌کند). برای انجام این کار یکی از راز های گوشی شیائومی و همچنین مهمترین ترفند گوشی های شیائومی، به قسمت Settings و سپس Notifications و بعد نوار وضعیت (Status bar) بروید. در این قسمت می‌توانید موارد زیر را شخصی‌سازی کنید:

همچنین بخوانید :
 • فولدرهای نوتیفیکیشن: نرم‌افزار MIUI، نوتیفیکیشن‌هایی را که بی‌اهمیت گزارش می‌دهید، در یک پوشه (Folder) جداگانه دسته‌بندی می‌کند.
 • سرعت اتصال را مشاهده کنید: برای دیدن سرعت اتصال اینترنت سیم کارت یا وای فای می‌توانید به این قسمت اضافه کنید.
 • نام اپراتور را تغییر دهید: شاید تمایل داشته باشید نام سیم کارت اول را برای مثال «خصوصی» و سیم کارت دوم را «کاری» انتخاب کنید. در این قسمت به عنوان یکی از ترفند های جالب برای گوشی شیائومی می‌توانید نام اپراتور سیم کارت خود را تغییر دهید.
 • نشانگر باتری: میزان شارژ باتری باقی مانده می‌تواند به صورت تصویری (گرافیکی) یا به شکل درصد نمایش داده شود و در این قسمت می‌توانید آن را تغییر دهید.

4. بدون لمس حسگر اثر انگشت، قفل گوشی را باز کنید

یک ترفند بازکردن قفل گوشی شیائومی که یکی از قابلیت های مخفی گوشی شیائومی نیز بشمار می‌رود، استفاده از قابلیت تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی است که تحت عنوان «Unlock with a smile» نیز شناخته می‌شود. با استفاده از این روش بیومتریک برای باز کردن قفل، می‌توانید قفل گوشی هوشمند خود را با صورت خود باز کنید و سرعت دسترسی به گوشی را بالا ببرید. در برخی دستگاه‌های شیائومی، این قابلیت حتی سریع‌تر از حسگر اثر انگشت است.

برای استفاده از این ترفند برای موبایل شیائومی مراحل زیر را دنبال کنید:

همچنین بخوانید :
 • وارد تنظیمات گوشی xiaomi (settings) شوید.
 • به قسمت Unlock Screen and Password بروید.
 • اکنون گزینه Add Face Data را انتخاب کنید و به سرعت تصویر خود را ثبت کنید.

5. یک نسخه اپلیکیشن برای شما و نسخه دیگر برای کار

آیا اغلب مجبور هستید از چند حساب کاربری در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان یا اجتماعی استفاده کنید؟ بسیاری از اپلیکیشن‌ها مانند اینستاگرام امکان تغییر سریع حساب کاربری را در اختیار شما قرار می‌دهند، اما همه اپلیکیشن‌ها از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. با این حال، با کمک این ترفند مهم گوشی شیائومی و همچنین مهمترین ترفند گوشی های شیائومی می‌توانید دو نسخه از هر اپلیکیشن داشته باشید.

برای انجام این کار وارد تنظیمات گوشی xiaomi (Settings) شده و قابلیت Dual App را که یکی از قابلیت های مخفی گوشی شیائومی و از ترفند های گوشی شیائومی بشمار می‌رود، پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید یک نسخه دیگر از اپلیکیشن مورد نظر خود برای مثال واتساپ داشته باشید و از دو حساب کاربری جداگانه به صورت همزمان استفاده کنید.

6. ترفندهای دوربین گوشی های شیائومی

یکی از تکنیک های استفاده از دوربین در گوشی‌های ردمی شیائومی امکان دسترسی سریع به اپلیکیشن دوربین بدون نیاز به باز کردن قفل نمایشگر یا باز کردن خود اپلیکیشن است. با این ویژگی هیچ لحظه‌ای را برای عکاسی کردن از دست نمی‌دهید. برای استفاده از این قابلیت به عنوان یکی از ترفند های گوشی شیائومی به دو روش می‌توانید عمل کنید:

 • روش 1: ویژگی Swipe screen را فعال کنید، می‌توانید تصویر قفل را لمس کنید تا اپلیکیشن دوربین اجرا شود.
 • روش 2: وارد تنظیمات گوشی xiaomi (Settings) شده و سپس به قسمت Accessibility و بعد Buttons بروید.
همچنین بخوانید :

اما برای تنظیم کیفیت دوربین گوشی‌های شیائومی از چه ترفندی می‌توان استفاده کرد؟ در تنظیمات دوربین گوشی شیائومی می‌توانید رزولوشن تصاویر و ویدیوهای ضبط شده توسط دوربین آن را تغییر دهید. با این حال ناگفته نماند که تنظیمات در گوشی‌های مختلف شیائومی ممکن است تفاوت اندکی داشته باشد، به همین خاطر در مورد قابلیت‌ها نمی‌توان یک نسخه کلی برای گوشی‌های شیائومی پیچید. برای تغییر اندازه و رزولوشن تصاویر گوشی شیائومی می 10 پرو می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اپلیکیشن Camera را باز کنید و وارد حالت Photo شوید.
 • برای دسترسی به پارامترها آیکون چرخ دنده را لمس کنید.
 • اکنون می‌توانید رزولوشن تصاویر دوربین پشت یا جلوی شیائومی را تغییر دهید.

برای تغییر رزولوشن ویدیوی دوربین گوشی شیائومی می 10 پرو نیز به عنوان یکی از قابلیت های مخفی گوشی شیائومی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • اپلیکیشن Camera را باز کرده و وارد حالت Video شوید.
 • برای دسترسی به تنظیمات آیکون چرخ دنده را لمس کنید.
 • نوار ویدئو رزولوشن (Video Resolution) را لمس کنید.
 • اکنون می‌توانید رزولوشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

7. نکات باتری گوشی‌های شیائومی

ترفند های مخفی گوشی شیائومی

در تمام گوشی‌های هوشمند، تمام شدن شارژ باتری موضوع بسیار مهمی است. شاید مهمترین ترفند گوشی های شیائومی، همین قابلیت داخلی آن برای تنظیمات باتری گوشی باشد. به این ترتیب، برای دسترسی به تنظیمات حالت‌های مختلف باتری به عنوان یکی از ترفند های گوشی شیائومی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد قسمت Security و سپس Battery شوید.
 • اکنون به قسمت نمایه‌های باتری (Battery profiles) بروید.
 • یا ابتدا وارد تنظیمات گوشی xiaomi (Settings) و سپس به قسمت Additional settings و بعد Battery بروید.

در اینجا می‌توانید حالت‌های پیش فرض (Default)، Marathon و Sleep را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :

همچنین می‌توانید گوشی را طوری تنظیم کنید که از درصد مشخصی به بعد، به صورت خودکار گوشی در حالت Battery saver قرار بگیرد. به عنوان مثال، در حالت Marathon وقتی شارژ باتری به 15 درصد برسد، گوشی به حالت Battery saver می‌رود یا در حالت Sleep باتری بین ساعت 10 شب تا 6 صبح در حالت خواب قرار می‌گیرد و شارژ کمتری مصرف می‌شود.

8. کدهای گوشی شیائومی

یکی دیگر از ترفند های گوشی شیائومی استفاده از کدهای مخفی است که با شماره‌گیری آن‌ها می‌توانید به اطلاعات گوشی خود دست پیدا کنید. تعدادی از این کدهای مخفی گوشی شیائومی عبارتند از:

 • دسترسی به شماره منحصر به فرد هر گوشی شیائومی: #06#*
 • نمایش اطلاعات گوشی (باتری، وای فای و سایر اطلاعات): *#*#4636#*#*
 • نمایش اطلاعات رفع مشکلات ایمیل: *#*#36245#*#*
 • برای تست کردن سخت‌افزار (نسخه، بلوتوث، باتری، او تی جی و اسپیکرها): *#*#64663#*#*
 • بازگشت به تنظیمات کارخانه: *#*#7780#*#*
 • برای دسترسی به مک آدرس وای فای: *#*#232338#*#*

9. ویرایش نوار پیمایش

ترفند های جالب برای گوشی شیائومی

اما برای مخفی شدن دکمه های پایین گوشی شیائومی و همچنین تغییر دکمه های پایین صفحه از چه ترفندی می‌توان استفاده کرد؟ یکی از ترفند های جالب برای گوشی شیائومی امکان مخفی یا حذف کردن نوار پیمایش است. برای حذف کردن نوار پایینی در نرم‌افزار MIUI 12 در گوشی‌های شیائومی، ردمی و پوکو می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد Settings و سپس Additional settings شوید و در اینجا گزینه Full screen را انتخاب کنید.
 • وقتی به این قسمت وارد شدید، گزینه Hide full screen mode indicator را انتخاب کنید.

به این ترتیب دکمه‌های پایین صفحه نمایش شیائومی یا همان نوار پیمایش پنهان یا حذف می‌شود.

همچنین برای دسترسی به تنظیمات دکمه بک شیائومی و سایر دکمه‌های نوار پیمایش می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات گوشی xiaomi (Settings) و سپس Additional Settings شوید.
 • اکنون گزینه «Full screen display» را انتخاب کنید.
 • وارد گزینه Buttons شوید.
 • در این قسمت می‌توانید به تنظیمات دکمه بک دسترسی پیدا کنید و آن را طبق میل خود تغییر دهید.

برای دانلود نوار پیمایش شیائومی نیز می‌توانید در گوگل پلی عبارت Navigation bar را جست‌وجو کنید و اپلیکیشن‌هایی مانند برنامه Navigation Bar (Back, Home, Recent Button) را با توجه به نوع گوشی خود دانلود کنید.

10. ساختن فضای دوم در گوشی شیائومی

فضای دوم گوشی شیائومی به شما این امکان را می‌دهد که یک فضای دوم برای ذخیره تصاویر، فایل‌ها و اپلیکیشن‌های شخصی بسازید. به این ترتیب، برای استفاده از قابلیت فضای دوم گوشی شیائومی به عنوان یکی از قابلیت های مخفی گوشی شیائومی و همچنین مهمترین ترفند گوشی های شیائومی مراحل زیر را دنبال کنید:

همچنین بخوانید :
 • وارد تنظیمات گوشی xiaomi (Settings) شده و سپس به قسمت System & Device رفته و گزینه Second Space را انتخاب کنید.
 • اکنون به صورت خودکار یک حساب کاربری Second Space ساخته خواهد شد. گزینه Set را انتخاب کنید.
 • گزینه «Set Second Space Password» را انتخاب کنید.
 • اکنون وقتی پسورد یا رمز عبور را تنظیم کردید، گزینه «Next» را انتخاب کنید.
 • اکنون می‌توانید تصاویر، فایل‌ها یا ویدیوها را از فضای اول (First Space) به فضای دوم (Second Space)، منتقل کنید. اکنون گزینه Next را انتخاب کنید.
 • حالا از شما درخواست می‌شود که اپلیکیشن‌ها را از First Space به Second Space یعنی از فضای اول به دوم منتقل کنید.
 • وقتی این کار انجام شد، گزینه OK را بزنید.

اکنون می‌توانید از فضای دوم گوشی شیائومی خود استفاده کنید.

11. پنهان کردن تصاویر در گالری گوشی شیائومی

به عنوان یکی از ترفند های گوشی شیائومی در تنظیمات گالری شیائومی می‌توانید تصاویر را در گالری مخفی کنید و بعد از حالت مخفی در بیاورید. برای استفاده از این قابلیت به عنوان یکی از برنامه های مخفی شیائومی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در گالری، وارد یک آلبوم شده و یک یا دو تصویر را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه Add to album و گزینه Private album را انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید Cloud شیائومی را فعال کنید.
 • سپس باید از حساب کاربری شیائومی خود استفاده کرده و وارد آن شویم.
 • همچنین می‌توانید با انتخاب یک پسورد یا رمز از دسترسی شخص دیگری به آلبوم پنهان شده جلوگیری کنید.
 • سپس برای باز کردن پوشه خصوصی لازم است که وارد گالری و سپس آلبوم‌ها شوید و صفحه را پایین بکشید. اکنون رمز عبور از شما خواسته می‌شود و بعد به تصاویر یا ویدیوها دسترسی پیدا می‌کنید.

12. قابلیت Multitasking شیائومی

ترفند برای موبایل شیائومی

قابلیت چند پنجره ای شیائومی یا قابلیت مالتی تسکینگ شیائومی نیز یکی از ترفند های گوشی شیائومی بشمار آمده و با چند مرحله ساده به راحتی می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. برای استفاده از این قابلیت به عنوان یکی از برنامه های مخفی در گوشی شیائومی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کلید (Key) در نوار پیمایش را لمس کرده و سپس به بخش اپلیکیشن‌های اخیراً باز شده (Recent Apps) بروید.
 • از بالا سمت چپ نمایشگر گزینه «Split Screen Mode» را انتخاب کنید.
 • سپس اپلیکیشن مورد نظر خود را از اپلیکیشن‌های باز انتخاب کنید و به بالا درگ کنید یا بکشید.
 • به این ترتیب، به قابلیت چند پنجره ای شیائومی دسترسی پیدا می‌کنید.

13. تنظیم حساسیت تاچ گوشی شیائومی

یکی دیگر از قابلیت های مخفی گوشی شیائومی و شاید مهمترین ترفند گوشی های شیائومی، قابلیت تنظیم میزان حساسیت تاچ گوشی است. برای کاهش یا افزایش حساسیت تاچ گوشی شیائومی می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • گزینه Settings یا Additional Settings را انتخاب کنید.
 • وارد Language and Input شوید.
 • به پایین این تنظیمات گوشی xiaomi رفته و گزینه «Pointer speed» را انتخاب کنید.
 • سرعت پیش فرض روی 50 درصد است. می‌توانید این میزان را افزایش یا کاهش دهید
 • سپس OK را زده و از نتایج آن استفاده کنید.

14. انیمیشن Fingerprint را تغییر دهید

ترفند مهم گوشی شیائومی

برای تغییر انیمیشن اثر انگشت گوشی شیائومی به عنوان یکی از ترفند های گوشی شیائومی، مراحل زیر را دنبال کنید:

همچنین بخوانید :
 • وارد Settings یا همان تنظیمات گوشی شوید.
 • سپس به منوی Lock Screen & Password بروید.
 • در زیر منوی Lock Screen & Password وارد Manage Fingerprints شوید.
 • اکنون گزینه «Fingerprint Animation» را لمس کنید.
 • حالا انیمیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

15. کاربرد سوراخ کوچک پایین گوشی

سوراخ کوچک پایین گوشی شیائومی برای جک هدفون 3.5 میلی متری است و بعد درگاه تایپ سی، میکروفون پایینی و اسپیکرها قرار دارند. اما سوراخ بالای گوشی، فرستنده مادون قرمز و حذف نویز (Noise) است.

16. نحوه تماشای ویدیوهای یوتیوب با صفحه قفل

برای اینکه شما مجبور به اشتراک در YouTube Premium خود شوید، گوگل عمداً از تماشای ویدیوها در پس‌زمینه یا با فعال بودن صفحه قفل در تلفن هوشمند Android شما جلوگیری می‌کند. راهنماها و آموزش های زیادی به صورت آنلاین برای رفع این شکل از باج گیری دیجیتال وجود دارد، اما MIUI یک راه حل جزئی و عمدتاً بومی ارائه می‌دهد. با استفاده از ترفندهای گوشی شیائومی و منوی جعبه ابزار ویدئو، می‌توانید ویدیوها را در حالی که گوشی هوشمندتان قفل است راه اندازی کنید و پخش متوقف نمی‌شود!

قابلیت های گوشی شیائومی

 • برای فعال سازی این ترفند گوشی شیائومی، به تنظیمات بروید.
 • به Special features بروید.
 • به Video Toolbox رفته و این ویژگی را فعال کنید.
 • در جعبه ابزار ویدیو، به مدیریت برنامه‌های ویدیویی بروید و نوار لغزنده YouTube را فعال کنید.
 • برنامه YouTube را باز کنید، ویدیوی خود را راه اندازی کنید، نوار نیمه شفاف سمت چپ یا راست صفحه را فشار دهید (بسته به انتخاب شما).
 • در منوی Video Toolbox، در خط اول یک بار به سمت چپ بکشید.
 • گزینه Play Video sound with the screen turned off را فشار دهید.

17. نحوه غیرفعال کردن تبلیغات در MIUI

چگونه در گوشی شیائومی تبلیغات را غیرفعال کنیم؟ شما باید چندین مرحله را طی کنید تا واقعاً همه تبلیغات را در MIUI غیرفعال کنید. با این حال، می‌توانید از قبل با مهمترین قابلیت های شیائومی، یعنی غیرفعال کردن برنامه تبلیغاتی سیستم MSA یا MIUI شروع کنید. در زیر آموزش ترفند شیائومی آمده است.

ترفند های شیائومی

 • به تنظیمات بروید.
 • برای شخصی سازی گوشی شیائومی به Passwords & Security بروید.
 • در قسمت مجوز و لغو، نوار لغزنده msa را غیرفعال کنید.
 • 10 ثانیه صبر کنید و Revoke را برای تایید فشار دهید.

انجام این کار باید بیشتر تبلیغات را حذف کند. اما این فقط با تبلیغات “سیستم” در رابط MIUI سروکار دارد. سایر تبلیغات ممکن است در برخی از برنامه‌های اصلی شیائومی باقی بمانند. بنابراین، شما باید آنها را به صورت جداگانه غیرفعال کنید

18. چگونه به‌روزرسانی‌های MIUI را سریع‌تر دریافت کنیم

شیائومی در مورد به‌روزرسانی‌ها و پیاده‌سازی ویژگی‌های جدید، تا حد زیادی از گوگل پیروی نمی‌کند. مانند هر سازنده چینی دیگری، شیائومی در ابتدا نسخه‌های جدید پوسته خود را در چین عرضه می‌کند و این کار را برای نسخه‌های جهانی در سایر نقاط جهان انجام می‌دهد. اما یک ترفند برای دریافت به‌روزرسانی‌های MIUI قبل از دیگران وجود دارد. این یکی از قابلیت های مخفی شیائومی است.

تنظیمات گوشی xiaomi

 • به تنظیمات بروید.
 • به درباره دستگاه بروید.
 • روی ویجت MIUI Version در بالا سمت چپ ضربه بزنید.
 • روی منو در بالا سمت راست ضربه بزنید.
 • به تنظیمات به‌روزرسانی بروید.
 • در قسمت Other ویژگی های شیائومی، نوار لغزنده دریافت به روز رسانی‌های اولیه را فعال کنید.

با این ویژگی های گوشی شیائومی، شیائومی گوشی هوشمند شما را در لیست کسانی قرار می‌دهد که ابتدا نسخه‌های پایدار MIUI را دریافت می‌کنند. این بدان معناست که شما می‌توانید نسخه جهانی MIUI 13 را چند روز قبل از سایر کاربران اروپایی دریافت کنید. اما این بدان معناست که شما در خط مقدم هر گونه اشکالی که در هر نسخه MIUI وجود دارد، خواهید بود.

19. نحوه ایجاد میانبرهای MIUI با قابلیت Back Tap

یکی از امکانات مخفی شیائومی پوکو، Back Tap MIUI به شما این امکان را می‌دهد که از حرکات دو و سه ضربه زدن در پشت گوشی هوشمند شیائومی خود برای ایجاد میانبر (گرفتن اسکرین شات و غیره) استفاده کنید. برای فعال کردن فضای مخفی گوشی شیائومی MIUI Back Tap در گوشی هوشمند شیائومی خود:

ترفندهای گوشی شیائومی

 • به تنظیمات بروید.
 • به تنظیمات اضافی بروید.
 • به میانبرهای حرکتی بروید.
 • Back tap را انتخاب کنید.
 • دوبار ضربه یا سه ضربه را انتخاب کنید.
 • میانبری را که می‌خواهید با ژست مربوطه مرتبط کنید انتخاب کنید.

20. میانبرهای MIUI خود را با Quick Ball بهینه کنیم

ویژگی Quick Ball یا Touch Assistant یک ویژگی است که به شما امکان می‌دهد یک دکمه میانبر مجازی در صفحه اصلی خود داشته باشید. با فشار دادن این دکمه، به یک سری از 5 میانبر دسترسی دارید. شما می‌توانید چندین عمل را به هر یک از این پنج میانبر اختصاص دهید، مانند بازگشت به صفحه اصلی، تغییر حالت بی صدا و غیره.

ترفند گوشی شیائومی

 • به تنظیمات بروید.
 • به تنظیمات اضافی و سپس Quick Ball بروید.
 • گزینه Quick ball را روشن کنید و 5 میانبر خود را انتخاب کنید.

از صفحه اصلی خود، روی حباب شناور فشار دهید تا دستیار لمسی ظاهر شود. می‌توانید آن را هر طور که دوست دارید در صفحه اصلی گوشی هوشمند شیائومی یا ردمی خود حرکت دهید. همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت به سمت لبه‌های صفحه آن را پنهان کنید.

21. صفحه نمایش شیائومی خود را با ابزار Casting به اشتراک بگذارید

شیائومی به شما امکان می‌دهد هر محتوایی را از صفحه گوشی هوشمند خود به تلویزیون سازگار یا هر نوع مانیتور متصل دیگری ارسال کنید، و این شامل رایانه شخصی نیز می‌شود.

قابلیت های شیائومی

 • به تنظیمات بروید و Connection & Sharing را انتخاب کنید.
 • به Cast بروید و نوار لغزنده Cast را فعال کنید.
 • هر دستگاهی را که به شبکه Wi-Fi یکسانی با تلفن هوشمند شما متصل است، اسکن کنید.
 • به تلویزیون یا رایانه شخصی خود وصل شوید.

شیائومی از فناوری Miracast استفاده می کند که به طور پیش فرض در بسیاری از تلویزیون ها وجود دارد. این ابزار Universal Casting همچنین برخی از ویژگی‌های اضافی را ارائه می‌کند، مانند مخفی کردن موارد روی صفحه با ضربه زدن یا پخش در پس‌زمینه و حتی زمانی که صفحه نمایش گوشی هوشمند شیائومی شما قفل است.

22. نحوه فعال کردن شمارنده FPS

گیمرهای واقعی می‌دانند که نرخ FPS مهم است و بخشی جدایی ناپذیر از تجربه بازی است.

آموزش ترفند شیائومی

 • گزینه‌های Developer را فعال کنید (7 بار روی نسخه MIUI در صفحه درباره تلفن را فشار دهید).
 • به تنظیمات و سپس تنظیمات اضافی بروید.
 • به گزینه Developer Options بروید.
 • به قسمت مانیتورینگ بروید.
 • در بخش مانیتورینگ، Power monitor را انتخاب کنید.
 • در قسمت Frame Rate Monitor Tools، Start را انتخاب کنید.

اطلاعاتی که به صورت بلادرنگ در سمت چپ بالای صفحه نمایش ظاهر می‌شوند، با نمایش برنامه همپوشانی دارند. برای جلوگیری از آزار شما، می‌توانید پنجره را کوچک کنید، حرکت دهید یا به سادگی ببندید. این شمارنده با کانتر ارائه شده توسط گوگل و در گزینه‌های توسعه دهنده نیز متفاوت است.

23. نحوه فعال کردن Super Wallpapers

این قابلیتی است که با انتشار MIUI 12 موج‌های زیادی را ایجاد کرد، اما در سال 2022 دیگر چیز جدیدی نیست. Super Wallpaperها تصاویر پس زمینه متحرک شیائومی هستند. آنها دارای موضوعات مرتبط با طبیعت و نجوم هستند، مانند مناظر دیدنی مریخ. و هنگامی که قفل گوشی هوشمند شیائومی خود را باز می‌کنید، تصویر زمینه با جلوه بزرگنمایی عظیم تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

شخصی سازی گوشی شیائومی

 • به تنظیمات بروید.
 • به تصویر زمینه بروید.
 • Super Wallpapers را انتخاب کنید.

این قابلیت به صورت پیش فرض در تمامی گوشی‌های هوشمند شیائومی موجود نیست. به نظر می‌رسد سازنده آن را برای گوشی‌های هوشمند شیائومی، ردمی و پوکو مجهز به SoCهای به اندازه کافی قدرتمند رزرو کرده است.

24. حالت نور خورشید را فعال کنید

هر پوسته اندرویدی روشنایی تطبیقی را ارائه می‌دهد که سطح آن با نور محیط سازگار است. اما همه از آن استفاده نمی‌کنند، به خصوص اگر به بازی در گوشی هوشمند شیائومی خود عادت دارید. برای کسانی که از روشنایی تطبیقی استفاده نمی کنند اما همچنان می‌خواهند صفحه نمایش آن‌ها در فضای باز خوانا بماند، MIUI حالت “نور خورشید” را ارائه می‌دهد.

ایده این است که به محض خروج از خانه به طور خودکار روشنایی را افزایش دهید. اساساً، روشنایی فقط زمانی تغییر می‌کند که شما به بیرون زیر نور خورشید بروید. در بقیه زمان ها، در سطحی که شما تعیین کرده اید باقی می‌ماند.

چگونه در گوشی شیائومی

 • به تنظیمات بروید.
 • به صفحه بروید و سطح روشنایی را انتخاب کنید.
 • نوار لغزنده حالت Sunlight را فعال کنید (روشنایی خودکار باید از قبل غیرفعال شود).

25. بلندگوهای خود را تمیز کنید

شاید این ویژگی پنهان باید پنهان بماند. شیائومی ادعا می کند که می‌تواند بلندگوهای گوشی های هوشمند خود را “تمیز” کند. ایده این است که صدا را در سطوح به اندازه کافی بلند پخش کنید تا گرد و غباری که بلندگوها را مسدود می‌کند پاک کنید.

قابلیت های مخفی شیائومی

 • به تنظیمات بروید.
 • به تنظیمات اضافی بروید.
 • نوار لغزنده Clean Speaker را فعال کنید.

فرآیند تمیز کردن 30 ثانیه طول می‌کشد و صدای پخش شده مانند آژیر است. شیائومی به کاربران توصیه می‌کند بسته به میزان کثیفی اسپیکر، این عمل را ۲ تا ۵ بار تکرار کنند.

جمع بندی

در این مقاله مجموعه‌ای از ترفند های گوشی شیائومی به همراه قابلیت های مخفی گوشی شیائومی ارائه شد تا کاربران دستگاه‌های این برند بتوانند بیشترین بهره را از گوشی‌های هوشمند خود ببرند. به نظر شما مهمترین ترفند گوشی های شیائومی کدام یک از موارد بالا است؟ اگر سوال یا نظری در این مورد دارید، می‌توانید در پایین صفحه با سایر کاربران پلازا به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- قابلیت های مخفی و ترفند های گوشی شیائومی (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا