سلامت و تربیت کودکان

بی صدا- به کودک خود کمک کنید تا فعال بماند (2021)

بی صدا- به کودک خود کمک کنید تا فعال بماند (2021)

بی صدا- به کودک خود کمک کنید تا فعال بماند (2021)

احتمالاً شنیده‌اید که صرف زمان زیاد برای نشستن برای سلامتی مضر است حتی اگر به طور منظم فعال باشید. اکنون تحقیقات می‌گویند که همین امر در مورد بچه‌ها نیز صدق می‌کند و دلیل عالی دیگری برای کمک به فعال ماندن فرزندتان به شما می‌دهد. کودکانی که در طول دوره‌های کم تحرکی می‌ایستند یا حرکت می‌کنند نسبت به کودکانی که برای مدت طولانی‌تری بی‌حرکت می‌نشینند سالم‌تر هستند. وقتی برای مدت طولانی می‌نشینیم میزان قند و چربی در خون افزایش می‌یابد و باعث می‌شود بدن انسولین بیشتری را خارج کند. با گذشت زمان این افزایش انسولین می‌تواند منجر به فشار خون و سطح کلسترول بسیار بالا و همچنین چاقی و دیابت شود. ساعت‌هایی که مخصوصاً صرف سبزی خوردن در مقابل تلویزیون یا رایانه می‌شود می‌تواند مضرتر باشد زیرا زمان استفاده از صفحه نمایش با افزایش مصرف غذا در کودکان مرتبط است. دلایل دیگری نیز وجود دارد که کودکتان را از بی‌تحرکی بیش از حد منصرف می‌کند. گذراندن زمان زیادی برای نشستن به عنوان یک کودک می‌تواند الگویی برای عادات ناسالم در این مسیر باشد. در ادامه پیشنهاداتی برای فعال ماندن کودک آورده شده است:

 زمان نمایش را محدود کنید:

استفاده از تلویزیون و کامپیوتر را برای کودکان پیش دبستانی به بیش از دو ساعت در روز محدود کنید و داخل اتاق کودکان از تلویزیون استفاده نکنید.

 زمان بازی در فضای باز را تعیین کنید:

هر روز زمانی را انتخاب کنید که مخصوص دویدن در بیرون است و به آن پایبند باشید.

 از بازی‌هایی که کودک را به تحرک در می‌آورند استفاده کنید:

بازی‌هایی مانند رنگ‌آمیزی یا حتی فعالیت‌های تخیلی مانند بازی در خانه یا آشپزخانه خوب است. اگر بچه‌ها در حالت نشسته کاری انجام دهند کار‌های بسیار کمی وجود دارد که به اندازه نشستن در مقابل تلویزیون یا رایانه بی‌تحرک باشد.

 کودک راسرگرم کنید:

اگر متوجه شدید که کودکتان برای مدت طولانی بی‌حرکت نشسته است از او بخواهید که در انجام کار‌های روزمره به شما کمک کند.

 

منبع:

newparent.com

بی صدا- به کودک خود کمک کنید تا فعال بماند (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا