تکنولوژی

بی صدا- گزارش مصرف اینترنت ویندوز | روش های بررسی و مدیریت میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر (2021)

بی صدا- گزارش مصرف اینترنت ویندوز | روش های بررسی و مدیریت میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر (2021)

بی صدا- گزارش مصرف اینترنت ویندوز | روش های بررسی و مدیریت میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر (2021)

گزارش مصرف اینترنت ویندوز یک مسئله مهم و کاربردی برای کاربرانی است که روزانه با اینترنت سروکار دارند. با توجه به محدود بودن اینترنت در کشورمان و افزایش یافتن هزینه های مربوط به اینترنت مسئله میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر و لپتاپ و مدیریت آن اهمیت بیشتری پیدا میکند.

در این مقاله از وبسایت پلازا قصد دارید روش های مربوط به مدیریت مصرف اینترنت لپتاپ را برای شما عزیزان بازگو کنیم که در این میان روش های خوبی مورد بررسی قرار گرفته اند که با استفاده از انها میتوانید اینترنت مصرفی خود را مدیریت کنید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

آموزش قدم به قدم پیدا کردن میزان مصرف اینترنت در Windows

نرم افزار اندازه گیری مصرف اینترنت در کامپیوتر NetWorx

گزارش مصرف اینترنت ویندوز

باید بدانید برای بدست آوردن میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از نرم افزار است که در ادامه این بخش را مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای مدیریت مصرف اینترنت لپتاپ در ویندوز 10 راهکار بسیار خوب و ساده ای را در اختیار خواهید داشت که شرکت مایکروسافت با اضافه نمودن این بخش توانسته بسیاری از نیازهای کاربران در این زمینه را پوشش دهد.

آموزش قدم به قدم پیدا کردن میزان مصرف اینترنت در Windows

برای فهمیدن مصرف اینترنت در ویندوز 10 بخشی بنام دیتا یوسیج برای شما درنظر گرفته شده است که بخش مربوط به اینترنت بوده و براساس ان میتوانید دیتای دانلودی و آپلودی سیستم خود را مشاهده کنید که برای وارد شدن به این بخش باما همراه باشید.

برای مراحل پیدا کردن مقدار مصرف اینترنت ماهیانه در لپ تاپ کافیست در بخش Type Here To Search ویندوز عبارت Data Usage را سرچ کنید و با کلیک روی Data Usage Overview وارد بخش مربوط شوید که در این بخش میتوانید اطلاعات خوبی را دریافت کنید.

با وارد شدن به این بخش میتوانید برنامه هایی که در طول 30 روز از اینترنت شما استفاده نموده اند را مشاهده کنید. تفکیک آنها براساس حجم مصرفی میتواند اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهد که در طول 30 روز چه مقدار دانلودی داشته باشید و بیشترین برنامه ای که از اینترنت استفاده نموده است کدام ابزار بوده است.

این ویژگی بطور کامل و با قدرت بالا در اختیار شما قرار گرفته است که میتوانید برنامه هایی که حتی چند کیلوبایت از اینترنت استفاده نموده اند را نیز مشاهده کنید. با وجود چنین ویژگی دیگر نیازی به ابزار های مشابه نخواهید داشت که اطلاعات خوب و مفیدی را در این زمینه میتوانید دریافت کنید.

لازم به ذکر است بدانید که این بخش تنها حجم مربوط به 30 روز را برای شما نمایش میدهد که اگر بدنبال مصرف روزانه اینترنت خود هستید باید از برنامه و روش های دیگر استفاده نمایید که در ادامه به آنها پرداخته ایم که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

همچنین بخوانید :

بخش مربوط به اتصال کابل و Wifi در این بخش تقسیم بندی شده است که براساس نیاز خود میتوانید اطلاعات خوبی را از آن دریافت کنید. بطور مثال اگر مقدار حجم مصرفی وای فای شما بالا بود در تنظیمات مودم میتوانید حجم مصرفی روزانه یا ماهانه را محدودسازی کنید.

اندازه گیری میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر با نرم افزار

علاوه بر این با نرم‌افزارهایی هم می‌توانید میزان مصرف خود را اندازه بگیرید. این نرم‌افزارها معمولا امکانات بیشتری از ابزار پیش‌فرض ویندوز دارند.

نرم افزار اندازه گیری مصرف اینترنت در کامپیوتر NetWorx

در این مقاله بهترین برنامه میزان مصرف اینترنت برای کامپیوتر به نرم افزار NetWorx رسیده است که شامل ویژگی های بسیار خوبی می‌باشد که در این زمینه میتواند اطلاعات خوب و درستی را برای شما به نمایش درآورد که پیشنهاد میشود آنرا از دست ندهید.

برنامه های سنجش میزان مصرف اینترنت در PC امروزه افزایش یافته اند اما نمیتوان به هر ابزاری اطمینان نمود. در این زمینه قصد معرفی و ویژگی های نرم افزار نت ورکس را داریم که بطور انحصاری در این زمینه فعالیت داشته است.

روش اندازه گیری مصرف اینترنت لپ تاپ در این نرم افزار بسیار اصولی بوده که حتی کوچک ترین درصد از اینترنت در آن محاسبه میشود که در محیط کاربری ساده و زیبای برنامه میتوانید آنها را جمع آوری کنید.

نرم افزار اندازه گیری مصرف اینترنت در کامپیوتر

این برنامه کاملا رایگان بوده که روند کاری آن بدین شکل است که تمام پهنای باند شمارا در یک خطوط اینترنتی قرار میدهد و هر برنامه یا ابزاری که قصد استفاده از آنرا داشته باشد یادداشت نموده و مقدار جحم مصرفی آنرا نیز مشخص میکند که در طول روز بتوانید آنها را شناسایی کنید.

از دیگر ویژگی های برنامه NetWorx میتوان به مشخص نمودن آپلود اشاره داشت که در این زمینه حتی جزئی ترین آپلود ها به ثبت خواهند رسید که در ستون مربوط میتوانید جمع آپلود و دانلود روزانه خودرا دریافت کنید که از اصلی ترین ویژگی های این برنامه میتوان به رابط کاربری ساده آن اشاره داشت.

همچنین بخوانید :

برای کار با NetWorx نیازی به آموزش نخواهید داشت زیرا رابط کاربری برنامه به حدی آسان است که میتواند نیاز شما به آموزش و یا کمک را به حداقل برساند. سرعت بالا در تفکیک و شناسایی برنامه و حجم مصرفی از اصلی ترین ویژگی های برنامه بشمار میرود.

ویژگی های های نرم افزار NetWorx

ویژگی های های نرم افزار NetWorx

  • امکان برنامه ریزی های مختلف برای مشخص شدن دانلود و آپلود در سیستم
  • امکان مشخص نمودن برنامه های متصل به اینترنت با استفاده از ویژگی netstat
  • امکان محدودسازی کاربران برای اتصال به اینترنت مرکزی که بیشتر برای مکان های عمومی کاربرد دارد
  • نمایش سرعت دانلودی و مقدار فایل دانلود شده در طول روز و حتی ساعت
  • امکان دسته بندی نرم افزار برای نمایش اطلاعات براساس نیازخود
  • امکان گزارش گیری در مدت زمان مختلف مانند ساعتی و روزانه و هفتگی و ماهانه
  • مشاهده اینترنت مصرفی در دانلود و آپلود به صورت نموداری
  • انجام اقدامات مربوط به پینگ گیری و مشخص شدن ای پی
  • و ده ها ویژگی دیگر …

با توجه به موارد فوق اگر هنوز سوال چگونه از مصرف اینترنت خود در کامیپوتر مطلع شویم؟ در ذهن شما  پابرجا است میتوانید سوالات خودرا در نظرات برای ما ارسال کنید.

سخن پایانی

مقاله مربوط به مدیریت مصرف اینترنت لپتاپ به پایان رسید که در این میان ویژگی های خوبی از برنامه نت ورکس برایتان معرفی شد. همچنین روش گزارش مصرف اینترنت ویندوز 10 نیز برایتان بازگو شد که در این میان بدون نیاز به آموزش میتوانید به اینترنت مصرفی ویندوز خود دسترسی پیدا کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکلی میتوانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید تا با بررسی دقیق آنها بهترین پاسخ را دریافت کنید. لازم به ذکر است شما عزیزان میتوانید نظرات خود در این زمینه را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- گزارش مصرف اینترنت ویندوز | روش های بررسی و مدیریت میزان مصرف اینترنت در کامپیوتر (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا