سلامت و تربیت کودکان

بی صدا- مادر چه نقشی در رشد کودک دارد؟ (2021)

بی صدا- مادر چه نقشی در رشد کودک دارد؟ (2021)

بی صدا- مادر چه نقشی در رشد کودک دارد؟ (2021)

مادر بودن یکی از مهم‌ترین نقش‌هایی است که یک زن می‌تواند ایفا کند. مادران نقش بزرگی در زندگی فرزندان خود دارند، از آن‌ها مراقبت می‌کنند، آن‌ها را دوست دارند، به آن‌ها آموزش می‌دهند و خیلی چیز‌های دیگر. نحوه رشد کودک را می‌توان تا حد زیادی به نقشی که والدین و مراقبان آن‌ها در زندگی آن‌ها ایفا می‌کنند نسبت داد.

 

چرا نقش مادر در رشد استعداد‌های بالقوه کودک در پیش دبستانی مهم است؟

بچه‌ها زمانی شکوفا می‌شوند که رابطه‌ای امن و مثبت با مردم به خصوص والدینشان داشته باشند. مطالعات نشان داده‌اند که دوران کودکی دوره‌ای است که در آن کودک از نظر رشدی از اطرافیان خود چیز‌های زیادی یاد می‌گیرد. این پنجره یادگیری کودک است که بر سال‌های رشد او تأثیر می‌گذارد. بنابراین به عنوان حضور اصلی در زندگی کودک در این مرحله رابطه مادر با فرزندش بسیار مهم است. مادر نقش‌های متعددی در رشد کودک ایفا می‌کند زیرا او در هر جنبه‌ای از رشد رشد کودک آموزگار است عاطفی اجتماعی، جسمی، شناختی و استقلال.

مادر چه نقشی در آموزش دوران کودکی می‌تواند داشته باشد؟

نحوه تعامل والدین با فرزندان و مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های رشد شناختی، اجتماعی و عاطفی در این سال‌ها آینده آن‌ها را مشخص می‌کند. یک مادر می‌تواند با معلم فرزندش در تماس باشد تا از آنچه کودک در کلاس درس می‌آموزد اطلاع داشته باشد.

مزایای مشارکت مادر در آموزش کودکان چیست؟

مشارکت مادر به گسترش آموزش فراتر از کلاس درس کمک می‌کند. این یک تجربه یادگیری مثبت‌تری برای کودکان ایجاد می‌کند و به کودکان اجازه می‌دهد در مدرسه عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین اعتماد به نفس و توانایی آن‌ها را ایجاد می‌کند.

نقش مادر چگونه در انتقال کودک از پیش دبستانی به مهدکودک کمک می‌کند؟

دوران‌گذار زمانی است که مادران می‌توانند تعاملات معناداری با فرزندان خود داشته باشند. برای فرزندتان توضیح دهید که قبل، حین و بعد از انتقال چه اتفاقی خواهد افتاد. برنامه‌ریزی از قبل، توسعه مهارت‌های مورد نیاز و استفاده از انتقال به عنوان قطعات مکالمه به کاهش استرس کلی کودک شما کمک می‌کند. مادران تشویق می‌شوند که محبت بیشتری مانند در آغوش گرفتن و کلمات اطمینان بخش ارائه دهند. در دسترس قرار دادن خود برای حمایت از فرزندتان نیز می‌تواند به او اطمینان زیادی بدهد.

چگونه والدین می‌توانند در رشد کودک خود نقش داشته باشند؟

الگوی خوبی باشید.

فرزندتان را دوست داشته باشید و از طریق کار‌هایی مانند در آغوش گرفتن، گذراندن- وقت با او و گوش دادن به او عشق را به او نشان دهید.

با کودک خود صحبت کنید زیرا این به ادغام مغز او کمک می‌کند. وقتی بخش‌های – مختلف مغز ادغام می‌شوند به طور هماهنگ عمل می‌کنند و منجر به رفتار مشارکتی و همدلی بیشتر می‌شوند.

یک مادر از کجا بداند که فرزندش نیاز به کمک دارد؟

اگر احساس می‌کنید که فرزندتان توانایی‌های بالقوه‌اش را برآورده نمی‌کند با معلم فرزندتان صحبت کنید. روی نقاط قوت فرزندتان تمرکز کنید. از نقاط قوت فرزندتان برای تشویق یادگیری او استفاده کنید.

 

منبع:

healthwaymedical.com

بی صدا- مادر چه نقشی در رشد کودک دارد؟ (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا