کالای دیجیتال

بی صدا- آموزش انتقال یا کپی مخاطبین گوشی اندروید به کارت حافظه و سیم کارت (2021)

بی صدا- آموزش انتقال یا کپی مخاطبین گوشی اندروید به کارت حافظه و سیم کارت (2021)

بی صدا- آموزش انتقال یا کپی مخاطبین گوشی اندروید به کارت حافظه و سیم کارت (2021)

کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت و یا انتقال آن‌ها به کارت حافظه چگونه است؟ با وجود اینکه این روزها اکثر گوشی‌ها بدون پشتیبانی از کارت حافظه عرضه می‌شوند و مخاطبین نیز در سرویس‌های ابری قابل ذخیره شدن هستند، اما همچنان بسیاری از کاربران با انتقال مخاطبین و شماره ها از سیمکارت به گوشی یا برعکس، مخاطبین خود را مدیریت می‌کنند.

اهمیت و ضرورت حفظ مخاطبین گوشی باعث می‌شود که کاربر بخواهد آن‌ها را به کارت حافظه هم منتقل کند؛ زیرا وقتی کاربر گوشی خود را از دست می‌دهد یا گوشی جدیدی می‌خرد، پشتیبانی گرفتن از مخاطبین گوشی و به عبارت بهتر انتقال مخاطبین گوشی اندروید ضروری می‌شود. به‌علاوه، انتقال مخاطبین از گوشی به سیمکارت یا کارت حافظه کار راحتی است. با آموزش این کار در این مقاله همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نحوه کپی کردن مخاطبین در کارت SD
نرم افزار انتقال شماره ها از گوشی به کارت حافظه AnyDroid

کپی کردن مخاطبین با استفاده از Easy Backup
انتقال شماره ها از گوشی به سیمکارت با برنامه Contacts

انتقال مخاطبین از گوشی به کارت حافظه

برای جلوگیری از حذف شدن اطلاعات تماس همکاران، دوستان، خانواده و به طور کلی افراد مهم زندگی خود، کپی کردن مخاطبان از موبایل در سیم کارت یا کارت حافظه بسیار مهم است. به علاوه ممکن است در اثر ویروسی شدن گوشی یا به صورت تصادفی مخاطبین از گوشی پاک شوند. در چنین شرایطی، بازیابی دوباره آن‌ها شاید مشکل یا حتی غیرممکن باشد.

از طرف دیگر، ذخیره کردن تک تک مخاطبین در کارت حافظه ممکن است زمان‌بر باشد. به این ترتیب، بهترین کار این است که از مخاطبین خود پشتیبان‌گیری کرده و آن‌ها را به کارت حافظه خود منتقل کنید. بنابراین، با روش‌های ساده‌ای که در ادامه معرفی می‌شود، می‌توان انتقال مخاطبین گوشی اندروید را انجام داد.

نحوه کپی کردن مخاطبین در کارت SD

مخاطبین گوشی اندروید را می‌توان به صورت مستقیم در کارت حافظه کپی کرد. به این ترتیب برای جابجایی مخاطبین خود به کارت حافظه نیازی به ابزارهای دیگر نخواهید داشت. برای انتقال مخاطبین گوشی به کارت حافظه مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه «Contacts» را از صفحه نمایش گوشی خود باز کنید یا به قسمت «Apps» رفته و سپس برنامه «Contacts» را باز کنید.
 • اکنون گزینه «Menu» را از قسمت بالا گوشه سمت راست نمایشگر گوشی انتخاب کنید.
 • سپس گزینه «Import/Export Contacts» را انتخاب کنید یا از قسمت «Settings» در همین قسمت، گزینه «Import/Export Contacts» را انتخاب کنید.
 • بعد از این مرحله، گزینه «Export to Memory/SD Card» را انتخاب کرده و در آخر «OK» را لمس کنید.

نرم افزار انتقال شماره ها از گوشی به کارت حافظه AnyDroid

اگر روش قبل برای شما راحت نیست، می‌توانید برنامه «AnyDroid» را هم امتحان کنید. به علاوه با روش قبلی، مخاطبین را به صورت تک تک می‌توانید کپی کنید، اما با این نرم‌افزار به راحتی می‌توانید مخاطبین خود را مدیریت کرده و به کارت حافظه یا حتی کامپیوتر خود منتقل کنید. استفاده از این برنامه یکی از سریع‌ترین روش‌های انتقال مخاطبین به کارت حافظه است و فقط چند دقیقه زمان می‌برد.

همچنین این برنامه روشی امن برای انتقال مخاطبین گوشی اندروید است و به راحتی می‌توانید در ویندوز یا کامپیوتر Mac از آن استفاده کنید. در ادامه مرحله به مرحله انتقال مخاطبین گوشی به کارت حافظه با برنامه AnyDroid را مشاهده می‌کنید:

انتقال مخاطبین گوشی اندروید به کارت حافظه

 • ابتدا نرم‌افزار را در کامپیوتر دانلود کرده و نصب کنید. بعد آن را اجرا کنید و گوشی خود را با یک کابل USB به کامپیوتر وصل کرده یا اپلیکیشن AnyTrans را برای وصل شدن از طریق Wi-Fi دانلود کنید.

انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت

 • اکنون دسته‌بندی «Contacts» را انتخاب کنید تا تمام مخاطبین ظاهر شوند. آیکون تنظیمات، خطوط افقی در گوشه سمت راست بالا، را لمس کنید تا کارت حافظه اندروید را به عنوان مقصد انتقال مخاطبین انتخاب کنید.

نحوه کپی کردن مخاطبین در کارت SD

 • اکنون مخاطبینی را که می‌خواهید به کارت حافظه انتقال بدهید، انتخاب کنید و سپس روی گزینه «Send to PC» کلیک کنید.

نحوه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت

 • در عرض چند دقیقه، مخاطبین انتخاب شده به کارت حافظه گوشی منتقل خواهند شد. در آخر پیام اتمام فرآیند انتقال «Transfer completed» را دریافت خواهید کرد.

انتقال مخاطبین از گوشی به کارت حافظه به همین راحتی است و با این دو روش در عرض چند دقیقه می‌توانید انتقال مخاطبین گوشی اندروید را انجام دهید. اما اگر قصد دارید مخاطبین خود را به سیم کارت منتقل کنید، ادامه مقاله را دنبال کنید.

کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت

علاوه بر انتقال مخاطبین به کارت حافظه، امکان انتقال مخاطبین به سیم کارت هم وجود دارد. برای كپي كردن شماره ها از سيم كارت روی گوشی یا برعکس، می‌توان از اپلیکیشن‌هایی مانند Easy Backup یا از برنامه مخاطبین (Contacts) خود گوشی استفاده کرد. برنامه مخاطبین گوشی امکان کپی مخاطبین از سیمکارت به موبایل، به صورت گروهی یا تک تک را فراهم می‌کند. بنابراین، در این مقاله نحوه انتقال کانتکت های گوشی به سیمکارت معرفی می‌شود. برای دانلود به لینک مستقیم برنامه انتقال مخاطبین از گوشی به سیم کارت Easy Backup می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

دلایل بسیاری برای انتقال مخاطبین گوشی از اندروید به سیم کارت وجود دارد که عبارتند از:

 • بکاپ (پشتیبانی) گرفتن از مخاطبین، در صورت آسیب دیدن احتمالی گوشی
 • خریدن یک گوشی جدید
 • انتقال مخاطبین کاری به گوشی کاری خود
 • انتقال مخاطبین شخصی از گوشی کاری به گوشی شخصی

بکاپ گیری از مخاطبین اندروید

نحوه کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت در گوشی سامسونگ یا دیگر گوشی‌ها به چند صورت امکان‌پذیر است. در ادامه روش انتقال مخاطبان از گوشی به سیم کارت به زبان فارسی با استفاده از این نرم‌افزار که از قبل در گوشی‌ها وجود دارد، بیان می‌شود. به علاوه اپلیکیشنی هم وجود دارد که می‌توانید با دانلود آن، فرآیند انتقال مخاطبین را انجام دهید.

کپی کردن مخاطبین با استفاده از Easy Backup

ایزی بکاپ (Easy Backup) اپلیکیشنی کاربردی است و راه آسانی را برای بکاپ گرفتن یا انتقال مخاطبین از دستگاه‌های اندروید فراهم می‌کند. این اپلیکیشن را می‌توانید با استفاده از گوگل پلی استور (Google Play Store) دانلود کنید.

مرحله 1: بکاپ گیری از مخاطبین اندروید

 • برای شروع فرآیند، گزینه «Backup» را لمس کنید.
 • گزنیه «Tap to Upload» را انتخاب کنید و مخاطبیان را در «Cloud» بارگذاری کنید.

این اپلیکیشن، از مخاطبین شما در کلود (Cloud) پشتیبانی خواهد گرفت. اگر فقط می‌خواهید پشتیبانی بگیرید، تا این مرحله را انجام بدهید و در صورتی که می‌خواهید پس از پشتیبانی گرفتن، مخاطبین را به سیم کارت منتقل کنید، مرحله بعد را هم دنبال کنید.

مرحله 2: انتقال مخاطبین در اندروید

مخاطبین خود را به سیم کارت گوشی جدید منتقل کنید، اپلیکیشن را در آن گوشی نصب کرده و با همان مشخصات وارد برنامه شوید یا لاگین (Log in) کنید.

همچنین بخوانید :
 • برنامه «Easy Backup» را در اندروید خود باز کرده و گزینه «My Backups» را انتخاب کنید.
 • برای پیدا کردن چیزهایی که می‌خواهید بازیابی کنید، گزینه «Cloud Backups» را انتخاب کنید.
 • یک فایل پشتیبانی (Backup) را انتخاب کنید. اپلیکیشن پیش‌نمایشی از مخاطبین را به شما نشان خواهد داد.
 • گزینه «Tap to Download» را انتخاب کنید.
 • اکنون، مخاطبین شما دانلود می‌شوند. گزینه پیش نمایش (Preview) را انتخاب کنید.
 • حال می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید کدام یک از مخاطبین را در گوشی خود داشته باشید. همچنین می‌توانید تمام آن‌ها را بازیابی کنید.
 • گزینه «Restore Contacts» را لمس کنید.

این اپلیکیشن امکان انتقال مخاطبین به ایمیل، یک دستگاه دیگر یا اکسل را هم فراهم می‌کند. همچنین امکان حذف سریع تمام مخاطبین یا مرج (Merge) کردن (یکی کردن) مخاطبین تکراری را فراهم می‌کند؛ به این ترتیب فقط از مخاطبین مهم و ضروری پشتیبانی می‌گیرید.

انتقال مخاطبین گوشی اندروید

انتقال شماره ها از گوشی به سیمکارت با برنامه Contacts

اما بدون برنامه اضافی چگونه شماره ها را به سیمکارت انتقال دهیم؟ نحوه انتقال مخاطبین به سیم کارت در این روش هم آسان است. برای كپي كردن شماره روي سيم كارت، مخاطبین اندروید را با استفاده از برنامه از پیش نصب شده «Contacts» در گوشی، به سیم کارت منتقل کنید.

برنامه Contacts را باز کنید. گزینه «More» را انتخاب کنید. این گزینه اغلب بعد از لمس کردن آیکون سه خط (منو همبرگری) در بالا یا پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت / انتقال مخاطبین از گوشی به کارت حافظه

اکنون باید گزینه‌ای تحت عنوان «Manage Contacts» را انتخاب کنید.

انتقال مخاطبین از سیمکارت به گوشی / انتقال شماره ها از گوشی به سیمکارت

حال گزینه Import or export contacts را انتخاب کنید.

کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت / انتقال مخاطبین از گوشی به سیمکارت

در این مرحله روی Export بزنید.

کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت / کپی کردن مخاطبان از موبایل در سیم کارت

می‌توانید تصمیم بگیرید که مخاطبین را از کجا و به کجا کپی کنید. همچنین در بخش پایین نیز اگر 2 سیمکارت داشته باشید، می‌توانید سیم‌کارت مدنظرتان را انتخاب کنید. در بخش بالا نیز می‌توانید مشخص کنید، مخاطبین به‌صورت گروهی یا تکی منتقل شوند. اگر می‌خواهید همه را منتقل کنید گزینه All contacts و اگر به‌صورت تکی می‌خواهید اینکار را انجام دهید، گزینه زیر آن را انتخاب و سپس در پنجره بعدی مخاطب مدنظرتان را انتخاب کنید. در نهایت از پایین صفحه Export را لمس کنید.

انتقال شماره ها از گوشی به سیمکارت / انتقال مخاطبین به سیم کارت

درصورتی که کار کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت با موفقیت انجام شده باشد، پیام زیر را مشاهده خواهید کرد.

انتقال مخاطبین از گوشی به کارت حافظه /كپي كردن شماره ها از سيم كارت روی گوشی

انتقال مخاطبین از سیمکارت به گوشی

پس از انتقال شماره ها از گوشی به سیمکارت، آنگاه می‌توانید به راحتی آن‌ها را به گوشی اندروید دیگری منتقل کنید. برای انتقال مخاطبین از سیمکارت به گوشی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا، سیم کارت را داخل گوشی مورد نظر خود قرار دهید. سپس برنامه «Contacts» را باز کنید.
 • اکنون گزینه «More» را انتخاب کنید. این گزینه در اغلب موارد در آیکون سه نقطه کوچک قرار دارد.
 • اکنون مستقیماً می‌توانید گزینه «Import» را انتخاب کنید یا با توجه به نوع گوشی خود، گزینه «Import/Export» را انتخاب کنید و سپس عمل انتقال را انجام دهید.
 • به این ترتیب با انتخاب «Import from SIM card» مخاطبین خود را به گوشی منتقل خواهید کرد.

با کمک این روش‌های انتقال شماره ها از گوشی به سیمکارت نه تنها می‌توانید مخاطبین خود را به سیم کارت، بلکه به گوشی دیگری هم منتقل کنید و اطلاعات تماس هیچ یک از مخاطبین خود را از دست ندهید.

همچنین بخوانید :

جمع بندی

از دست دادن اطلاعات تماس مخاطبین مهم مانند اعضای خانواده، یک همکار یا دوست ممکن است برای کاربران ناخوشایند باشد. بنابراین، بهتر است کاربران با کپی مخاطبین از گوشی به سیم کارت، از مخاطبین خود پشتیبان‌گیری کنند و سپس با استفاده از برنامه «Contacts» در خود گوشی یا اپلیکیشن‌هایی که معرفی شد، عمل انتقال مخاطبین از سیمکارت به گوشی را انجام دهند.

منتخب کاربران

بی صدا- آموزش انتقال یا کپی مخاطبین گوشی اندروید به کارت حافظه و سیم کارت (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا