کالای دیجیتال

بی صدا- بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی اندروید و iOS + تنظیمات ویس رکوردر گوشی (2021)

بی صدا- بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی اندروید و iOS + تنظیمات ویس رکوردر گوشی (2021)

بی صدا- بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی اندروید و iOS + تنظیمات ویس رکوردر گوشی (2021)

ضبط صدا در گوشی یکی از وظایف ابتدایی گوشی‌های هوشمند است و عوامل مختلفی می‌توانند کیفیت صدای ضبط شده را تحت تاثیر قرار دهند. برای آشنایی با تجربه ضبط صدای باکیفیت در گوشی و اپ ضبط صدای اندروید و iOS با ما همراه باشید. لیستی که در اختیار شما قرار گرفته است شامل برنامه حرفه ای ضبط صدا برای موبایل بوده که در پلتفرم های مختلف قرار دارند. به نسبت نیاز خود میتوانید بهترین اپلیکیشن برای ضبط صدا را شناسایی و آنرا از گوگل پلی دریافت کنید که قطعا بهترین اپلیکیشن برای ضبط صدا باید نیاز های شما در این زمینه را برطرف سازد که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

ضبط صدا از یکی از ابتدایی‌ترین وظایف مورد انتظار گوشی‌های هوشمند امروزی است. در این میان عوامل مختلفی می‌توانند کیفیت صدای ضبط شده را تحت تاثیر قرار دهند؛ درواقع همین گوشی هوشمندی که در جیب شما قرار دارد، می‌تواند به عنوان یک دستگاه ضبط و صوت حرفه ای در زمینه صدا و ویدیو به کار شما بیاید. با این حال ضبط صدا در گوشی هوشمند به شما امکان می‌دهد تا بتوانید یک مصاحبه، سخنرانی، مطالبی که در یک کلاس درس ارائه می‌شوند و یا محتوای آموزشی و تولیدی خود را در قالب پادکست ضبط کنید. برای آشنایی با تجربه ضبط صدا در گوشی با ما همراه باشید.

در همه این شرایطی که بیان کردیم اگر کیفیت صدای ضبط شده چندان جالب نباشد، تمام تلاشتان به هدر خواهد رفت. درواقع اگر مخاطبان شما متن سخنرانی یا کلاس درس را با استفاده از یک فایل صوتی بی کیفیت یادداشت کنند و نتوانند برخی از واژه‌ها و عبارات را به خوبی متوجه شوند، خودتان نیز با مشکل مواجه خواهید شد. درواقع اگر صدای ضبط شده نامناسبی را به اشتراک بگذارید، شنوندگان از کیفیت پایین صدا و همچنین وجود نویزهای احتمالی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند که این اتفاق ممکن است در مورد ضبط ویدیو با گوشی و یا اینکه صدایی که بر روی یک ویدیو قرار می‌دهید، نیز اتفاق بیفتد.

آنچه در ادامه خواهید خواند

برنامه ضبط صدا در گوشی iOS
اپ ضبط صدای اندروید

1. اپلیکیشن Easy Voice Recorder بهترین برنامه ویس رکوردر اندروید
2. اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Smart Recorder؛ از بهترین برنامه های ضبط صدا
3. اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Voice Recorder & Audio Editor
4. اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Voice Record Pro؛ ضبط صدای حرفه ای با گوشی
5. اپ ضبط صدای اندروید ASR Voice Recorder
6. برنامه ضبط کردن صدا با موبایل BandLab
7. Rev Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدای با گوشی
8. Android’s Stock Audio Recorder طریقه ضبط صدا با گوشی سامسونگ
9. Smart Voice Recorder بهترین روش ضبط صدا با موبایل
10. RecForge II طریقه ضبط صدا با گوشی اندوریدی
11. Hi-Q MP3 Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدا کم حجم
12. Cogi – Notes & Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی

تنظیمات اپ ضبط صدای اندروید و iOS

Table of Contents

دو سیستم عامل اندروید و iOS به صورت پیش‌فرض دارای اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل هستند. این دو برنامه دارای امکانات پایه‌ای برای ضبط صدا هستند و اگر نیاز به امکاناتی در حد یک استودیو حرفه‌ای نداشته باشید کار شما را راه می‌اندازند.

برنامه ضبط صدا در گوشی iOS

اپلیکیشن ضبط صدای آیفون Voice Memos است. این برنامه شاید به اندازه سایر برنامه‌های آیفون مورد توجه قرار نگیرد اما از لحاظ کارایی و امکانات جزو بهترین‌ها است. این برنامه در اکثر گوشی‌های آیفون در پوشه Utilities قرار دارد.

پس از باز کردن آن، در پایین صفحه یک دکمه قرمز رنگ بزرگ می‌بینید. این دکمه ضبط صدا است و با فشار دادن آن گوشی شروع به ضبط صدا از طریق میکروفون می‌کند.

اپ ضبط صدای اندروید / دانلود برنامه ضبط صدای داخلی گوشی

زمانی هم که خواستید ضبط را متوقف کنید دوباره همان دکمه قرمز را فشار دهید. به این ترتیب صدای ضبط شده در صفحه اول برنامه و در قسمت All Recordings نشان داده خواهد شد. آیفون به صورت پیش‌فرض نام خیابان یا محلی که در آن صدا ضبط شده را به عنوان نام انتخاب می‌کند اما می‌توانید با لمس کردن هرکدام از صداهای ضبط شده، نام آن‌ها را تغییر دهید.

با این وجود Voice Memos علاوه بر ضبط صدا به شما امکان ویرایش آن را نیز می‌دهد. برای دسترسی به قسمت ویرایش ابتدا یکی از صداهای ضبط شده را انتخاب و سپس سه نقطه افقی که در سمت چپ قرار دارد را لمس کنید. در منوی ظاهر شده گزینه Edit Recording را انتخاب کنید.

اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل / ضبط صدا در گوشی سامسونگ

با انجام این کار به یک صفحه جدید منتقل می‌شوید که در آن نموداری از امواج صدا در صدایی که ضبط کردید به شما نشان داده می‌شود. اگر آیکون شبیه به یک چوبدستی را لمس کنید، برنامه صداهای اضافی و نویز را از فایل شما حذف می‌کند. در سمت راست صفحه آیکون Trim وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید قسمت‌های مختلف را برش دهید.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی / ضبط صدای گوشی سامسونگ کجاست

برای برش دادن کافی است خطوط زرد رنگ را به قسمت‌های دلخواه بکشید. می‌توانید همزمان دکمه پخش را هم فشار دهید تا مطمئن شوید قسمت‌هایی که لازم دارید در فایل وجود دارند.

بهترین برنامه های ضبط صدا / ضبط صدای داخل گوشی اندروید

سپس گزینه Save را در بالای سمت راست صفحه لمس کنید و بعد گزینه Done را انتخاب کنید.

همچنین در صورت نیاز می‌توانید صداهایی که نیاز ندارید را حذف کنید. برای انجام این کار به صفحه اصلی برنامه بروید و بعد صدای موردنظرتان را انتخاب و سپس آیکون سطل زباله را در سمت راست لمس کنید. با حذف این موارد، آن‌ها به مدت یک ماه به صورت موقت در پوشه Deleted باقی می‌مانند که می‌توانید در انتهای صفحه و در بخش Recently Deleted به آن‌ها دست پیدا کنید.

اپ ضبط صدای اندروید

در اندروید هم به صورت پیش‌فرض یک برنامه برای انجام این کار وجود دارد. ما در اینجا طریقه ضبط صدا با گوشی سامسونگ با اپ ضبط صدای اندروید را نشان خواهیم داد اما در سایر گوشی‌ها نیز کمابیش نحوه ضبط صدای داخل گوشی اندروید به همین صورت است. اما ضبط صدای گوشی سامسونگ کجاست؟ ابتدا باید برنامه Voice Recorder که برنامه ضبط صدا در گوشی سامسونگ است را از میان برنامه‌های پیدا و آن را باز کنید.

ضبط صدا با هندزفری در موبایل / ضبط صدا در گوشی

در بالای صفحه اول 3 حالت مختلف برای ضبط صدا وجود دارد. Standard که حالت معمولی است، Interview که برای ضبط مصاحبه‌ است و با انتخاب آن، صدایی که از بالا و پایین میکروفون به گوشی می‌رسد تقویت شده و سایر صداها کاهش پیدا می‌کند. این حالت بیشتر از همه برای استفاده در محیط‌های شلوغ کاربرد دارد.

در نهایت حالت Speech-to-text را داریم که می‌تواند به اندازه 10 دقیقه صحبت را به یک متن تبدیل کند. البته در حال حاضر تنها زبان‌های انگلیسی، آلمانی، اسپانیولی، فرانسوی، ایتالیایی، پرتغالی و ژاپنی قابل استفاده در این حالت هستند.

پس از انتخاب حالت موردنظرتان روی دکمه قرمز رنگ پایین صفحه کلیک کنید تا ضبط صدا آغاز شود. پس از پایان کار، آیکون مربع را لمس کنید تا صدا ذخیره شود.

اپ ضبط صدای اندروید / ضبط صدای داخلی گوشی اندروید

در پنجره بعدی می‌توانید برای صدای ضبط شده یک نام وارد و آن را در دسته‌بندی موردنظرتان قرار دهید.

همچنین برای دیدن سایر صداهای ضبط شده کافی است در صفحه اول اپ ضبط صدای اندروید گزینه List را انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید با انتخاب یکی از صداهای ضبط شده آن را ویرایش کنید.

ضبط صدا با میکروفن در گوشی / اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل

برای انجام این کار پس از انتخاب یک صدا، در صفحه مربوط به آن از بالای صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید. سپس می‌توانید قسمت‌هایی که لازم ندارید را انتخاب و با انتخاب آیکون قیچی آن‌ها را حذف کنید. افزون بر این اگر دکمه قرمز رنگ پایین سمت چپ صفحه را هم لمس کنید می‌توانید دوباره و در ادامه صدایی که قبلا ضبط کردید یک صدای جدید ضبط کنید. مانند ادامه یک مصاحبه یا سخنرانی.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی / ضبط صدای داخلی اندروید

علاوه بر این با لمس سه نقطه کناری بالای صفحه List به تنظیمات برنامه دسترسی پیدا کنید. پس از لمس سه نقطه، گزینه Settings را انتخاب کنید.

بهترین برنامه های ضبط صدا / بهترین برنامه ضبط صدا

در بخش بعدی و در کادر Recording quality می‌توانید میزان کیفیت صدا را مشخص کنید. با فعال کردن گزینه Record in stereo برنامه صدا را در حالت استریو ضبط می‌کند.

ضبط صدا در گوشی / ضبط صدای گوشی

اگر گزینه بعدی یعنی Block calls while recording را فعال کنید، اگر هنگام ضبط صدا با هندزفری در موبایل یا بدون آن، یک تماس دریافت کنید گوشی به صورت خودکار آن تماس را بلاک می‌کند. با فعال کردن گزینه آخر نیز، هنگام گوش دادن به صدا، صدای ضبط شده به صورت پشت سر هم و بدون توقف پخش خواهد شد.

بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی اندروید یک لیست 12 تایی

علاوه بر برنامه‌های پیش‌فرض، می‌توانید با دانلود برنامه ضبط صدای داخلی گوشی از برنامه‌های مخصوص ضبط صدا هم استفاده کنید. البته برنامه‌های پیش‌فرض ضبط صدا در گوشی سامسونگ و آیفون به اندازه کافی دارای امکانات و قابلیت‌های مختلف هستند تا کاربران عادی را راضی کنند. دیگر برنامه‌های ضبط صدای داخلی گوشی اندروید و آیفون نیز تقریبا به همین اندازه به شما امکانات می‌دهند و برخی از آن‌ها که جزو بهترین برنامه های ضبط صدا هستند نیز این ویژگی‌ها را به صورت اشتراکی در اختیار شما قرار می‌دهند.

1. اپلیکیشن Easy Voice Recorder بهترین برنامه ویس رکوردر اندروید

اپ ضبط صدای اندروید / برنامه ضبط صدا در گوشی سامسونگ

Easy Voice Recorder دقیقا همان چیزی‌ست که از نامش پیداست. از این نرم افزار بیشتر برای ضبط کردن صدا استفاده می‌شود؛ فقط کافی‌ست که دکمه قرمز را فشار دهید تا به راحتی صدا ضبط شود. این نرم افزار مناسب ضبط سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و سایر موارد این چنینی است. فرمت خروجی این نرم افزار MP3 است که برای کارهایی مانند ضبط و ویرایش صدای گیتار نیز بکار می‌آید. ورژن رایگان این نرم افزار دارای تبلیغات داخلی است. Easy Voice Recorder جزو بهترین برنامه های ضبط صدا اندروید و iOS محسوب می‌شود. این برنامه بهترین صدا ضبط کن آیفون به شمار می‌آید.

بهترین صدا ضبط کن گوشی ایفون Easy Voice Recorder برای اندروید | iOS

2. اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Smart Recorder؛ از بهترین برنامه های ضبط صدا

اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل / برنامه ضبط صدای حرفه ای برای ایفون

این برنامه که هم برای اندروید و هم iOS قابل دسترسی است، رابط کاربری بسیار عالی دارد که به شما این اجازه را می‌دهد تا به راحتی به بسیاری از قابلیت‌های این برنامه که در اکثر برنامه‌های ضبط صدا با میکروفن در گوشی وجود ندارد دسترسی پیدا کنید. برای مثال اسمارت ریکوردر از انکودهای Wave/PCM پشتیبانی می‌کند و قابلیت تنظیم Sample Rate را در اختیار شما قرار می‌دهد.

البته با تمام این موارد، این برنامه ضبط صدای داخلی اندروید و iOS امکان ویرایش صدا را به شما نمی‌دهد. بنابر این برای ویرایش کردن، چاره‌ای به جز انتقال صداهای ضبط شده به دیگر برنامه‌ها ندارید. همچنین این برنامه محدودیت 2 گیگابایتی برای ضبط صدا دارد و بیشتر از این به شما اجازه ضبط صدا نمی‌دهد. این برنامه قطعا یکی از بهترین نرم افزار ضبط صدا ios می‌باشد که شامل ویژگی های کلیدی بسیاری است.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی Smart Recorder برای اندروید | iOS

3. اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Voice Recorder & Audio Editor

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی / ضبط صدای حرفه ای با گوشی / اپ ضبط صدای اندروید

برای کنترل بیشتر در این زمینه در سیستم عامل iOS می‎توانید اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Voice Recorder & Audio Editor را نصب کنید. (البته برای اینکه نسخه بدون تبلیغ این برنامه را داشته باشید، می‌بایست 7 دلار بپردازید.) این برنامه با رابط گرافیکی خوبی که دارد، محیطی را پیش روی شما قرار خواهد داد تا بتوانید تنظیمات متنوعی را برای ضبط صدا در ایفون اعمال کنید. به عنوان مثال گزینه Tinker این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد تا میزان اعوجاج کاهش یافته و همچنین بیت ریت (Bit Rate) را نیز بتوانید به دلخواه تنظیم کنید.

درنتیجه انجام این اقدامات در این برنامه ضبط صدای حرفه ای برای ایفون شما کیفیت صدای بالایی را در صداهای ضبط شده خود شاهد خواهید بود. علاوه بر این می‌توانید صدای ضبط شده را به فرمت‌های مختلفی در دستگاه خود ذخیره نمایید. اگر صدای آیفون شما قطع است می‌توانید به این مطلب پلازا برای رفع این مشکل مراجعه کنید.  شما می‌توانید از این لینک زیر نسبت به دانلود این برنامه اقدام نمایید. این برنامه را می‌توان بهترین برنامه های ضبط صدا برای ایفون و آی‌پد دانست.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی Voice Recorder & Audio Editor برای iOS

4. اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Voice Record Pro؛ ضبط صدای حرفه ای با گوشی

بهترین برنامه های ضبط صدا / ضبط صدا با گوشی / اپ ضبط صدای اندروید

اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل Voice Record Pro با محیطی کلاسیک و جذاب حس کار با یک رادیوی آنالوگ قدیمی را را به شما می‌دهد ولی کامل‌ترین نرم‌افزار رکورد صدا در پلتفرم iOS است. فهرست تمام‌نشدنی ویژگی‌های این نرم‌افزار و رضایت کاربران باعث شده امتیاز 4.7 از 5 را در اپ‌استور دریافت کند و البته در غالب فهرست‌های پیشنهادی ابزارهای کاربردی سایت‌ها باشد. این اپلیکیشن را می‌توان اپلیکیشن ضبط صدا حرفه ای دانست.

اپلیکیشن Voice Record Pro به شما اجازه ضبط صدا در هر کیفیت و طول موجی را می‌دهد. همانند نرم‌افزارهای ضبط کردن صدا با فشردن کلید رکورد، شروع به ضبط نمی‌کند و شما باید یک گزینه حاوی کیفیت و طول موج را انتخاب کنید. قیمت این نرم‌افزار ۷ دلار است ولی اکنون می‌توانید به صورت رایگان آن را دانلود کنید به عنوان یکی از برنامه های ضبط صدای داخل گوشی اندروید استفاده نمایید.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی Voice Record Pro برای اندروید | iOS

5. اپ ضبط صدای اندروید ASR Voice Recorder

ضبط صدا در گوشی / طریقه ضبط صدا با گوشی سامسونگ

اپلیکیشن ASR Voice Recorder Pro یکی از قدرتمندترین، پرطرفدارترین و بهترین برنامه های ضبط صدا است که توسط گروه برنامه نویسی NLL طراحی گردیده و با بیش از 1 میلیون دانلود از گوگل پلی در صدر برترین برنامه های ضبط کردن صدای رایگان قرار دارد.

ASR Voice Recorder صدا را با فرمت‌های مختلفی از جمله فرمت‌های متداول MP3, FLAC, WAV, OGG و M4A ضبط می‌کند و دستتان را برای انتخاب باز می‌گذارد. علاوه بر این امکان به اشتراک گذاری در فضای ابری مثل دراپ باکس، گوگل درایو و… هم در آن گنجانده شده و می‌توانید فایل‌هایتان را روی این پلتفرم‌ها هم ذخیره کنید.

 

در این اپلیکیشن قابلیت‌های کوچک دیگری از جمله کنترل سرعت پخش، امکان پریدن از بخش‌های صامت در یک فایل ضبط شده، دکمه‌ای برای تقویت صدا و پشتیبانی از دستگاه‌های متصل با بلوتوث هم در اختیارتان قرار می‌گیرد.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی ASR Voice Recorder Pro برای اندروید

6. برنامه ضبط کردن صدا با موبایل BandLab

اپ ضبط صدای اندروید / دانلود برنامه ضبط صدای داخلی گوشی

BandLab برنامه‌ای با امکانات بالای متوسط است. این برنامه ضبط صدا با موبایل که بیشتر بین گروه‌های موسیقی محبوب است، به وسیله آن می‌توان آکوردهای گیتار اضافه کرد، از نمونه‌های اولیه موزیک برای تمرین و ویرایش استفاده و البته صدا ضبط کرد. شاید این امکانات بالاتر از حداقل امکاناتی باشد که یک شخص برای ضبط  کزدن صدا نیاز داشته باشد اما کسانی که به ساخت موسیقی و پیشرفت در این زمینه علاقه دارند، BandLab به عنوان یکی از بهترین برنامه های ضبط صدا مناسب این افراد است. این نرم افزار بطور رایگان در دسترس است.

دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی BandLab برای اندروید | iOS

7. Rev Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدای با گوشی

7. Rev Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدای با گوشی

Rev Voice Recorder یک برنامه کاربردی و قدرتمند در زمینه ضبط صدا می‌باشد که با انواع سرویس های ابری سازگاری دارد که شاید این مورد یک ویژگی و یک ضعف برای برنامه بشمار بیاید. سازگاری با سرویس های ابری قطعا جزو ویژگی های برنامه خواهد بود که اگر فضای کافی برای ذخیره سازی صوت ها ندارید میتوانید از سرویس های ابری استفاده کنید. اما در این بین برنامه Rev Voice Recorder تنها از یک اکانت پشتیبانی میکند که اگر بخواهید صوت های بسیاری را در سرویس ها ذخیره سازی کنید با مشکل مواجه خواهید شد زیرا امکان ورود به یک اکانت را خواهید داشت.

از دیگر ویژگی های این برنامه میتوان به سازگاری آن با شبکه های اجتماعی اشاره داشت که در این زمینه با انواع و اقسام شبکه ها سازگاری دارد و به‌صورت مستقیم این اجازه را به شما میدهد تا بتوانید فایل های خود را به اشتراک بگذارید. لیست مربوط به بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی ادامه خواهد داشت که موارد مشابه و بهتری را برای شما فراهم نموده ایم.

دانلود اپلیکیشن Rev Voice Recorder برای اندروید

8. Android’s Stock Audio Recorder طریقه ضبط صدا با گوشی سامسونگ

8. Android’s Stock Audio Recorder طریقه ضبط صدا با گوشی سامسونگ

از اصلی ترین ویژگی های این برنامه میتوان به ذخیره سازی صوت های بدست آمده با فرمت MP3 اشاره داشت که در این زمینه فرمت های بسیاری را پوشش میدهد. این ویژگی امکانات گسترده ای را در اختیار شما قرار میدهد که بنا به نیاز خود میتوانید فرمت های مربوط را برای ذخیره سازی انتخاب کنید. امکان اشتراک گذاری و یا ارسال مستقیم از طریق ایمیل را نیز خواهید داشت که در چنین شرایطی برنامه هیچ محدودیتی برای شما نخواهد گذاشت.

قابلیت اضافه کردن صوت در پس زمینه در این برنامه امکان پذیر است که نسبت به نیاز خود میتوانید صدا های مختلفی را در پس زمینه صوت های ذخیره شده قرار دهید. امکان سفارشی سازی محدود از ضعف های برنامه است که اگر شرکت سازنده بتواند این مورد را پوشش دهد قطعا جایگاه بهتری را بین بهترین برنامه ضبط صدا اندروید در حد استودیو خواهد داشت.

9. Smart Voice Recorder بهترین روش ضبط صدا با موبایل

9. Smart Voice Recorder بهترین روش ضبط صدا با موبایل

پشتیبانی از آنالایزر های وسیع و قدرتمند این امکان را به شما میدهد تا نهایت کیفیت را در هنگام ذخیره سازی فایل های صوتی داشته باشید. ارتباط مستقیم گوشی با بخش سخت افزاری این امکان را به شما میدهد تا از خاموش شدن خودکار گوشی جلوگیری شود و در صورت نیاز یک هشدار برای شما ارسال شود. پشتیبانی از شبکه های مختلف این امکان را به شما میدهد تا برای ارسال فایل های خود شبکه های بسیاری را در اختیار داشته باشید که در این زمینه فرمت های بسیاری را در دسترس خواهید داشت. یکی از اصلی ترین مشکلات و ضعف هایی که در برنامه وجود دارد عدم پشتیبانی از ضبط تماس ها بوده که برای این بخش گزینه خوبی نمی‌باشد.

دانلود برنامه Smart Voice Recorder برای اندروید

10. RecForge II طریقه ضبط صدا با گوشی اندوریدی

10. RecForge II طریقه ضبط صدا با گوشی اندوریدی

این برنامه بدلیل دارا بودن ویژگی های بسیار توانایی ضبط صداهای اطراف با کیفیت بالا را دارا می‌باشد که در این زمینه از یک سوئیچ رابط بنام AGC استفاده نموده که به‌صورت خودکار میتواند کیفیت ضبط را افزایش دهد. از دیگر ویژگی های برنامه میتوان به پشتیبانی از فرمت های رایج و مختلف صوتی اشاره داشت که در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت. لازم به ذکر است بدانید که برنامه در پس زمینه گوشی نیز کار میکند که این ویژگی در بسیاری از برنامه های مشابه موجود نیست.

یکی از ضعف هایی که در برنامه سبب مشکل خواهد شد عدم سازگاری اپلیکیشن با اندروید 4.0 و پایین تر است که کاربرانی که از گوشی های قدیمی بهره‌مند هستند امکان کار با این برنامه را نخواهند داشت.

دانلود برنامه RecForge II برای اندروید

11. Hi-Q MP3 Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدا کم حجم

11. Hi-Q MP3 Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدا کم حجم

یکی از محصولاتی که در گوگل پلی به آن اشاره خوبی شده است Hi-Q MP3 Voice Recorder بوده که ماکان تنظیم و ضبط صدا با روش های مختلف حتی میکروفون را دارا است. سازگاری با سرویس های ابری و ارسال فایل ها در شبکه های مختلف از دیگر ویژگی های این برنامه بشمار می‌آید که کیفیت و فرمت ذخیره سازی فایل های صوتی را میتوانید به صورت دستی تنظیم کنید تا براساس نیاز شما فایل های تهیه شده ذخیره سازی شوند.

یکی از مشکلاتی که شرکت سازنده قول افزودن آن به برنامه را داده است عدم ضبط تماس ها بوده که در این حالت برنامه به‌صورت خودکار ضبط را قطع خواهد کرد.

دانلود برنامه Hi-Q MP3 Voice Recorder برای اندروید

12. Cogi – Notes & Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی

12. Cogi – Notes & Voice Recorder بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی | بهترین برنامه ویس رکوردر اندروید

اپلیکیشن Cogi – Notes & Voice Recorder‏ هر چیزی که ضبط میکند را در صورت نیاز در سرویس های ابری ذخیره سازی میکند که در این زمینه هیچ محدودیتی سد راه شما نخواهد بود. از دیگر ویژگی های برنامه میتوان به ضبط نامحدود اشاره داشت گه در این زمینه محدودیت و یا مشکلی سد راهتان نیست همچنین میتوانید مکالماتی که دارید را به‌صورت دو طرفه ضبط کنید که ضبط صدا با بهترین کیفیت ممکن انجام میشود. طبق بررسی های انجام شده اپلیکیشن Cogi – Notes & Voice Recorder‏ تنها یک مشکل دارد که آن عدم سازگاری با دستگاه های اندرویدی 4.2 به پایین تر است.

دانلود اپلیکیشن Cogi – Notes & Voice Recorder‏ برای اندروید

مقاله مربوط به بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی به پایان رسید که در این بین 12 اپلیکیشن کاربردی و مفید در اختیار شما قرار گرفته است که اگر در مورد بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی سوال و یا مشکلی داشتید در نظرات همراه شما خواهیم بود.

سوالات متداول در رابطه با بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی

1. آیا ضبط کردن صدا بدون اجازه جرم است؟

در این رابطه باید گفت که ضبط کردن صدا در گوشی یا سایر دستگاه‌ها جزو جرائم رایانه‌ای بوده و برای کسانی که به صورت غیر قانونی به ضبط صدای تماس با دیگران می‌پردازند، مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است. البته در شرایطی که مقامات قضائی دستور شنود را داده باشند، جرم تلقی نمی‌شود که این کار هم معمولا توسط مامورین دولتی صورت می‌گیرد. افراد عادی که اقدام به ضبط کردن صدای مکالمه می‌کنند برای اولین بار به 6 ماه تا 2 سال حبس و جزای نقدی تا 40 میلیون ریال محکوم می‌شوند. اگر این اقدامات به صورت سازمان یافته باشند حبس از 16 ماه آغاز می‌شود.

2. تنظیمات ضبط صدا در گوشی سامسونگ کجاست؟

در برنامه Voice Recorder و در کنار گزینه List سه نقطه را لمس و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.

3. چگونه صدای با کیفیت ضبط کنیم؟

برای بالابردن کیفیت صدا بهتر است از یک میکروفون حرفه‌ای استفاده کنید. همچنین در محیط‌های شلوغ و پر رفت و آمد هم این کار را انجام ندهید.

4. صدای ضبط شده کجا ذخیره میشود؟

صدای ضبط شده در حافظه داخلی گوشی ذخیره خواهد شد. در برنامه ضبط صدای اندروید در قسمت List می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید و در iOS نیز صداها در صفحه اول برنامه Voice Memos قرار دارند.

5. ضبط صدا در گوشی نوکیا کجاست؟

گوشی‌های نوکیا با اندروید وان عرضه می‌شوند و به همین خاطر فاقد اپ ضبط صدای اندروید هستند. برای ضبط صدا باید اپلیکیشن‌های مخصوص این کار را از گوگل‌پلی دریافت کنید.

در ویدیوی زیر بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی را تماشا کنید: 

سخن پایانی

فکر می‌کنید کدام اپلیکیشن ضبط صدا با موبایل انتخاب بهتری است؟ شما کدام برنامه را برای دانلود برنامه ویس رکوردر گوشی توصیه می‌کنید؟ در لیست فوق برنامه ضبط صدا با هندزفری در موبایل را برای شما معرفی کردیم که در این بین بهترین برنامه ضبط صدای داخلی اندروید در کنار برنامه حرفه ای ضبط کردن صدا با گوشی به‌همراه لینک دانلود از گوگل پلی در اختیارتان قرار گرفت که با خیال آسوده میتوانید آنها را دریافت کنید.

برنامه ضبط صدا با میکروفن در گوشی عملا باید یکسری ویژگی و قابلیت هایی را داشته باشد که بتواند نیاز کاربر را برطرف کند. در این بین میتوانید برنامه صدا ضبط کن حرفه ای و سبک که عملا تمامی آنها هستند را شناسایی کنید و به نسبت نیاز خود آنها را دریافت نمایید.

در این بین اگر برای شما مشکل و یا سوالی پیش آمد میتوانید سوالات خود را در نظرات برای ما ارسال کنید تا با بررسی سوالات و موارد پیشنهادی بهترین پاسخ را دریافت کنید. نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها درمیان بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- بهترین برنامه ضبط صدا با گوشی اندروید و iOS + تنظیمات ویس رکوردر گوشی (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا