دانلود تحقیق و پاورپوینت

دانلود پاورپوینت آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست 2021

دانلود پاورپوینت آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست 2021

دانلود پاورپوینت آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست

 

پاورپوینت آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست شامل 34 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

به مجموعه‌ای از درمان‌های سنتی، جایگزین یا تکمیلی گفته می‌شود که در آن از روغن‌های اسانسی (essential oils) و سایر ترکیبات گیاهی معطر استفاده می‌شود. آروماتراپی درمانی قدیمی است و تقریبا ۶ هزار سال است که از روغن های گیاهی و اسانسی برای بهبود سلامت جسمی یا روحی و همچنین ماساژ درمانی استفاده می‌شود. در این مبحث با آروماتراپی یا رایحه درمانی، مزیت‌ها و روش‌های استفاده از آن و خطرات احتمالی آروماتراپی آشنا خواهیم شد.

انجمن ملی آروماتراپی جامع National Association for Holistic Aromatherapy، NAHA آروماتراپی را چنین تعریف می‌کند: «کاربرد درمانی یا استفاده‌ی دارویی از مواد معطر (روغن‌های اسانسی) برای همه‌ی جوانب سلامتی». براساس تعریف سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) در سال ۱۹۹۷ روغن اسانسی محصول به‌دست‌آمده از مواد خام گیاهی با استفاده از تقطیر با آب یا بخار یا محصول حاصل از پوست مرکبات ازطریق فرایندهای مکانیکی یا تقطیر خشک (فرایندی که در آن با حرارت دادن به ماده‌ای جامد، محصولی گازی‌شکل استخراج می‌شود)» است.

روغن‌های اسانسی گوناگونی شناسایی شده‌اند که دارای درجات گوناگونی از فعالیت‌های ضدمیکروبی هستند و گفته می‌شود از خواص ضدویروسی، ضد کرم‌های لوله‌ای، ضدقارچی، حشره‌کشی و آنتی اکسیدانی برخوردارند. در آروماتراپی از این روغن‌های اسانسی در ماساژ و به‌صورت موضعی و ازطریق استنشاق استفاده می‌شود.

البته باید توجه داشته باشید که محصولات «طبیعی» هم دارای ترکیبات شیمیایی هستند و استفاده‌ی نادرست از آنها می‌تواند خطرناک باشند. بنابراین در زمان استفاده از روغن‌های اسانسی حتما باید به توصیه‌های متخصصی که در این زمینه آموزش ‌دیده است عمل کنید.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

روش‌های استفاده از آروماتراپی

مزیت‌های آروماتراپی

کارکردها و اثرات روغن‌های اسانسی

مراجعه به آروماتراپیست

خطرات آروماتراپی

موارد احتیاطی در استفاده از روغن‌های اسانسی

پایان

 

عنوان : آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 34

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست

دانلود پاورپوینت آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست 2021

لینک دانلود محصول

دکمه بازگشت به بالا