دانلود تحقیق و پاورپوینت

دانلود پاورپوینت ادهوکراسی چیست 2021

دانلود پاورپوینت ادهوکراسی چیست 2021

دانلود پاورپوینت ادهوکراسی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت ادهوکراسی چیست

 

پاورپوینت ادهوکراسی چیست شامل 42 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ادهوکراسی نوعی از سازمان است که در نقطه مقابل بورکراسی قرار دارد. این واژه برای اولین بار در سالهای ۱۹۷۰ توسط آلوین تافلر بکار برده شد و از آن زمان به بعد در اغلب تئوری های مدیریت سازمان (به ویژه سازمان آنلاین) مورد استفاده قرار می گرفته است که بعدها توسط محققین دیگری مانند هنری مینتزبرگ توسعه بیشتری یافت. واژه ادهوکراسی از واژه های یونانی ad hoc به معنی “برای هدف معین” و پسوند -cracy به معنی “حکومت” گرفته شده است. رابرت واترمن ادهوکراسی را بدین گونه تعریف می کند: هر ساختاری از سازمان که خطوط بوروکراسی موجود را برای بهره برداری از فرصتها، حل مسایل و دستیابی به نتایج قطع می کند.

از نظر هنری مینتزبرگ، ادهوکراسی یک شکل سازمانی پویا و پیچیده است که با بوروکراسی متفاوت است. آلوین تافلر و مینتزبرگ معتقدند که بوروکراسی ساختار سازمانهای گذشته بوده و ادهوکراسی ساختار سازمانهای آینده است. زمانی که ادهوکراسی به خوبی اجرا شود، برای حل مساله و ایجاد خلاقیت بسیار مناسب است و در یک محیط متلاطم موفق می شود. ادهوکراسی اغلب نیازمند سیستم های خبره و خودکار برای توسعه است.سابقه ايجاد ادهوكراسي را بايد در گروه هاي ويژه عملياتي جنگ جهاني دوم جستجو نمود. اين گروه ها بر اساس نياز موردي به طور ويژه و موقت تشكيل می شد و پس از خاتمه ماموريت منحل مي گرديد. دوره زمانی معيني براي آنان وجود نداشت و ممكن بود گروهي يك روز، يك ماه يا يك سال عمر كند. ادهوكراسي يا سازمان ويژه موقت سازماني است كه در آن:

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

ویژگی های یک ادهوکراسی

نقاط ضعف ساخت ادهوكراسي

نمونه های ادهوکراسی

چه زماني مي توان از ساخت ادهوكراسي استفاده كرد؟

ترکیب سیستماتیک دو نهاد بوروکراتیک و ادهوکراتیک

جمع بندی

 

عنوان :  ادهوکراسی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 42

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

ادهوکراسی چیست

دانلود پاورپوینت ادهوکراسی چیست 2021

لینک دانلود محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا