کالای دیجیتال

بی صدا- ترفندهای گوشی سامسونگ A52 (2021)

بی صدا- ترفندهای گوشی سامسونگ A52 (2021)

بی صدا- ترفندهای گوشی سامسونگ A52 (2021)

سامسونگ گلکسی آ 52 یکی از بهترین گوشی های میان‌رده سامسونگ است. گلکسی ای ۵۲ با قیمت مناسب و امکانات و تنظیمات متنوع خود توانسته در طول مدت زمانی که از حضورش در بازار می‌گذرد توجه بسیاری از کاربران را با ویژگی های مخفی One UI به خود جلب کند. به همین دلیل ما در این مطلب تصمیم گرفتیم نگاهی داشته باشیم به ترفندهای گوشی سامسونگ A52 که می‌توانند تجربه کاربری بهتری در اختیارتان قرار دهند.

رابط کاربری One UI گوشی سامسونگ A52 با امکانات و ترفندهای زیادی همراه شده است. اگر پیش از این کاربر گوشی‌های سامسونگ بوده باشید به احتمال زیاد با اکثر این ترفندها آشنایی دارید و از قبل می‌دانید چگونه می‌توانید از نهایت پتانسیل این رابط کاربری استفاده کنید.

در ادامه می‌خوانید:

1. خاموش و روشن کردن صفحه با دو ضربه در گوشی سامسونگ A52
2. قطع کردن صدای زنگ با برگرداندن گوشی سامسونگ آ 52
3. تنظیمات استفاده از حالت راجتی چشم گلکسی ای ۵۲
4. استفاده از لنز دوربین 64 مگاپیکسلی مخفی گلکسی ای ۵۲
5. شخصی سازی نوتفیکیشن ها در لاک اسکرین موبایل گلکسی ای ۵۲
6. مخفی کردن برنامه ها در موبایل گلکسی ای ۵۲
7. درگ و دراپ کردن همزمان چند برنامه در گوشی سامسونگ آ 52
8. باز کردن برنامه دلخواده با استفاده از دکمه های کناری سامسونگ آ 52
9. استفاده از قابلیت یافتن گوشی گمشده در گلکسی ای ۵۲
10. استفاده از حالت کار با یک دست در گوشی موبایل گلکسی ای ۵۲

ترفندهای گوشی سامسونگ A52

اما اگر به تازگی یک گوشی سامسونگ خریداری کرده باشید ممکن است با خیلی از ویژگی های مخفی گلکسی ای ۵۲ آشنا نباشید. در این مطلب می‌توانید با چند نمونه از تنظیمات کاربردی گوشی سامسونگ آ 52 آشنا شوید.

1. خاموش و روشن کردن صفحه با دو ضربه در گوشی سامسونگ A52

یکی از ترفندهای کاربردی گوشی سامسونگ A52 قابلیت نمایشگر همیشه روشن است. با کمک این ویژگی می‌توانید بدون نیاز به دست زدن به گوشی اطلاعاتی مثل ساعت و نوتیفیکیشن‌ها را مشاهده کنید. اینکار را می‌توانید با یکبار لمس نمایشگر انجام دهید تا بصورت خودکار نمایشگر تا 10 ثانیه روشن شود و بعد خاموش شود.

برای دسترسی به تنظیمات این قابلیت ابتدا به مسیر Settings > Lock Screen > Always On Display بروید. در اینجا تمام تنظیمات قابلیت نمایشگر همیشه روشن گوشی سامسونگ آ 52 را می‌توانید مشاهده کنید. مانند تصویر بالا اگر گزینه Tap to show for 10 seconds را انتخاب کنید، با یکبار لمس نمایشگر، تا 10 ثانیه می‌توانید اطلاعاتی مثل ساعت و نوتیفیکیشن را ببینید.

2. قطع کردن صدای زنگ با برگرداندن گوشی سامسونگ آ 52

قابلیت Easy mute یکی از ویژگی های مخفی گلکسی ای ۵۲ که البته از مدت‌ها قبل در گوشی‌های سامسونگ وجود داشت. با کمک این ویژگی می‌توانید هنگام زنگ خوردن گوشی، با برگرداندن آن صدای زنگ را بی‌صدا یا قطع کنید. برای فعال کردن این ویژگی به Settings و سپس Advanced features بروید.

ترفندهای گوشی سامسونگ A52 / قطع کردن صدای زنگ با برگرداندن گوشی سامسونگ آ 52

حالا گزینه Motions and gestures را انتخاب کنید و گزینه Mute With Gestures را فعال کنید. البته بسته به نسخه اندروید ممکن است این گزینه با نام‌های Easy Mute یا Turn Over to Mute هم نشان داده شود.

همچنین بخوانید :

3. تنظیمات استفاده از حالت راجتی چشم گلکسی ای ۵۲

قابلیت مربوط به راحتی چشم در گوشی‌های سامسونگ که رابط کاربری One UI 3.1 داشته باشند قابل دسترسی است. اگر این حالت را فعال کنید، نور آبی نمایشگر کمتر می‌شود تا هنگام استفاده طولانی مدت از نمایشگر، چشم شما خسته نشود.

ویژگی های مخفی گلکسی ای ۵۲ / تنظیمات استفاده از حالت راجتی چشم گلکسی ای ۵۲

برای آنکه این قابلیت را فعال کنید، پنل تنظیمات سریع را از بالای صفحه به پایین بکشید و گزینه Eye comfort shield را فعال کنید. افزون بر این اگر انگشتتان را روی نمایشگر نگه دارید می‌توانید به تنظیمات حالتی چشم گوشی سامسونگ آ 52 هم دسترسی پیدا کنید.

4. استفاده از لنز دوربین 64 مگاپیکسلی مخفی گلکسی ای ۵۲

گلکسی A52 با یک دوربین 64 مگاپیکسلی عرضه می‌شود اما بصورت پیش‌فرض تصاویر را با کیفیت کمتر ثبت می‌کند. می‌توانید با مراجعه به رابط کاربری برنامه دوربین، تنظیمات آن را تغییر داده و با رزولوشن 64 مگاپیکسل عکاسی کنید. در برنامه دوربین روی آیکون تنظیمات که مانند چرخ دنده است کلیک کنید. سپس گزینه Picture Size و بعد حالت 64 مگاپیکسل را انتخاب کنید.

5. شخصی سازی نوتفیکیشن ها در لاک اسکرین موبایل گلکسی ای ۵۲

بصورت پیش‌فرض دستگاه‌های گلکسی نوتیفیکیشن‌ها را در صفحه قفل با جزییات نشان نمی‌دهند. مثلا اگر پیامی در واتساپ دریافت کرده باشید، محتویات پیام نشان داده نمی‌شود. می‌توانید با مراجعه به تنظیمات و استفاده از یکی از این ترفندهای گوشی سامسونگ A52 آن را تغییر داده و کاری کنید که نوتیفیکیشن‌ها با جزییات نشان داده شوند.

ترفندهای گوشی سامسونگ A52 / شخصی سازی نوتفیکیشن ها در موبایل گلکسی ای ۵۲

برای انجام اینکار به مسیر Settings > Lock screen > Notifications بروید و از بین Icons only و Details گزینه Details را انتخاب کنید.

6. مخفی کردن برنامه ها در موبایل گلکسی ای ۵۲

یکی از ویژگی های گلکسی ای ۵۲ امکان مخفی کردن برنامه ها است. با این قابلیت می‌توانید برنامه‌هایی که نمی‌خواهید را از فهرست برنامه‌های گوشی پنهان کنید تا کسی نتواند آن‌ها را ببیند. برای انجام اینکار ابتدا به فهرست برنامه‌ها بروید. از بالای صفحه سه‌نقطه افقی را انتخاب و Settings را لمس کنید.

تنظیمات گوشی سامسونگ آ 52 / مخفی کردن برنامه ها در موبایل گلکسی ای ۵۲

حالا گزینه Hide apps را انتخاب و برنامه‌هایی که می‌خواهید مخفی کنید را انتخاب و در نهایت روی Apply بزنید.

7. درگ و دراپ کردن همزمان چند برنامه در گوشی سامسونگ آ 52

از دیگر ترفندهای گوشی سامسونگ A52 امکان انتقال همزمان چند برنامه به صفحه خانه است. با این ترفند می‌توانید چند برنامه را انتخاب و همه آن‌ها را بصورت همزمان به صفحه خانه انتقال دهید. در ویدیو زیر می‌توانید با نحوه انجام اینکار آشنا شوید:

 

ویدیو

 

8. باز کردن برنامه دلخواده با استفاده از دکمه های کناری سامسونگ آ 52

با مراجعه به تنظیمات گوشی سامسونگ آ 52 می‌توانید دکمه پاور را شخصی‌سازی کنید. بصورت پیش‌فرض هربار که 2 بار پشت سرهم این دکمه را فشار دهید، دوربین فعال و نمایاب برایتان به نمایش درمی‌آید اما می‌توانید کاری کنید که با انجام اینکار برنامه‌ای که می‌خواهید باز شود.

ویژگی های مخفی گلکسی ای ۵۲ / باز کردن برنامه دلخواده با استفاده از دکمه های کناری سامسونگ آ 52

برای انجام اینکار به Settings و سپس Advanced features بروید و بعد گزینه Side key را انتخاب کنید. حالا Open app را لمس کنید و سپس با انتخاب آیکون چرخ دنده کنار آن برنامه‌ای که مدنظر دارید را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :

9. استفاده از قابلیت یافتن گوشی گمشده در گلکسی ای ۵۲

تمام گوشی‌های سامسونگ دارای قابلیتی هستند که به شما کمک می‌کند در صورت گم کردن گوشی بتوانید آن را روی یک نقشه پیدا و مشاهده کنید. البته فقط در صورتی که گوشی به اینترنت متصل باشد. برای استفاده از این ویژگی باید یک حساب سامسونگ داشته باشید و آن را از قبل روی گوشی فعال کرده باشید.

سپس می‌توانید به وبسایت سامسونگ بروید و با وارد شدن به حسابتان، از موقعیت گوشی مطلع شوید.

10. استفاده از حالت کار با یک دست در گوشی موبایل گلکسی ای ۵۲

برخی اوقات ممکن است نتوانید از هردو دست برای استفاده گوشی استفاده کنید، در این حالت می‌توانید از ویژگی حالت تک دستی سامسونگ استفاده کنید. با فعال کردن این حالت، رابط کاربری گوشی در یک پنجره کوچکتر که می‌توانید با یک دست به تمام قسمت‌های آن دسترسی داشته باشید نشان داده خواهد شد. برای فعال کردن این ویژگی به مسیر Settings > Advanced Features بروید.
ویژگی های مخفی گلکسی ای ۵۲ / استفاده از حالت کار با یک دست در گوشی موبایل گلکسی ای ۵۲

حالا One-handed mode را انتخاب کنید و در صفحه بعد هم Use One-handed mode را روشن کنید.

ترفندهای گوشی سامسونگ A52 / استفاده از حالت کار با یک دست در گوشی موبایل گلکسی ای ۵۲

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail

مقایسه A52 با A72 از لحاظ مشخصات فنی و قیمت

مهسا راد30 فروردین 1400 16:00
thumbnail

مقایسه گلکسی A52 5G با آیفون SE (2020) ؛ کدام بهتر است؟

سانیا فرقانی03 اسفند 1399 10:00

سخن پایانی

با استفاده از این ترفندهای گوشی سامسونگ A52 می‌توانید به ویژگی های مخفی و کاربردی رابط کاربری سامسونگ دسترسی پیدا و از امکانات متنوع آن استفاده کنید. از نظر شما کدام یک از این موارد کاربرد بیشتری دارند؟ همچنین اگر ترفند دیگری مدنظرتان است که در این مطلب به آن اشاره نشده در بخش نظرات آن را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- ترفندهای گوشی سامسونگ A52 (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا