دانلود تحقیق و پاورپوینت

دانلود پاورپوینت زندگینامه داگلاس سیسیل نورث 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه داگلاس سیسیل نورث 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه داگلاس سیسیل نورث 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت زندگینامه داگلاس سیسیل نورث

 

پاورپوینت زندگینامه داگلاس سیسیل نورث شامل 36 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

«داگلاس نورث»، اقتصاددان نهادگرا و نوبلیست آمریکایی در سن 95 سالگی درگذشت. در سال 1993 میلادی موفق به اخذ جایزه نوبل اقتصاد شد. نورث این جایزه را به پاس تحقيق مجدد در تاريخ اقتصادي بوسيله تئوري اقتصاد كاربردي و روشهاي مقداري درجهت تفسير اقتصادي و تغيير بنيادي کسب کرد.

به‌گزارش پایگاه اینترنتی دانشگاه واشنگتن در سن‌لوییس که خبر فوت نورث را منتشر کرده، وی در تاریخ 23 نوامبر در خانه تابستانی خود در شهر بنزونیا درگذشت و تبیین رهیافت جدید “نظم اجتماعی با دسترسی محدود برای جوامع در حال توسعه” جزو آخرین پروژه‏ های علمی وی به شمار می آید. در ادامه با زندگی این اقتصاددان بزرگ بیشتر آشنا خواهید شد.

داگلاس نورث، اقتصاددان آمریکایی در روز پنجم نوامبر سال 1920 متولد شد. او به‌دلیل فعالیت‌هایش در زمینه تاریخ اقتصاد مشهور است. او در سال 1993 به‌طور مشترک با رابرت ویلیام فوگل موفق به دریافت جایزه نوبل اقتصاد شد. کمیته نوبل در بیانیه خود اعلام کرد: نورث و فوگل«به‌دلیل تحقیقات جدیدشان در تاریخ اقتصاد با به‌کارگیری نظریه‌های اقتصادی و روش‌های کمی به‌منظور توضیح تغییر اقتصادی و نهادی» مفتخر به دریافت جایزه نوبل اقتصاد شده‌اند

 داگلاس نورث در سه زمینه علم اقتصاد نقش برجسته‌ای ایفا کرده است. او روش‌های آماری را برای مطالعه تاریخ اقتصادی به‌کار گرفت و نقش نهادها را در تنظیم رفتار انسانی بررسی کرد و توضیح داد و همچنین کوشید تا نیروهای تاریخی موثر در فقر و ثروت اقتصادها را درک کند، البته این سه موضوع چندان هم از هم گسیخته نیستند، نورث رشد اقتصادی را با اتخاذ نهادهای درست توضیح داد و از تکنیک‌های آماری برای آزمون نظریه‌های نهادی خود درباره علل رشد اقتصادی بهره جست.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
زندگینامه

تحصیلات
آثار داگلاس نورث
پایان

 

عنوان : زندگینامه داگلاس سیسیل نورث

فرمت : پاورپوینت

حجم : 288 کیلوبایت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه داگلاس سیسیل نورث

دانلود پاورپوینت زندگینامه داگلاس سیسیل نورث 2021

لینک دانلود محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا