دانلود تحقیق و پاورپوینت

دانلود پاورپوینت احساس خود ارزشمندی 2021

دانلود پاورپوینت احساس خود ارزشمندی 2021

دانلود پاورپوینت احساس خود ارزشمندی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت احساس خود ارزشمندی

 

پاورپوینت احساس خود ارزشمندی شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

زندگی با مشکلات گوناگون آن چنان ما را گرفتار کرده است که هر چه بیشتر تلاش می‏ کنیم کمتر به هدف می ‏رسیم. دائما احساس می‏ کنیم گم شده ‏ای داریم. آن قدر در روزمرگی‏ ها غرق شده ‏ایم که از همه چیز و همه کس غافل مانده ‏ایم. نمی ‏دانیم کیستیم، کجاییم و چه می‏ خواهیم. بسیاری را می‏ بینیم که به شدت افسرده‏ اند و در زندگی کمتر احساس شادی می کنند. این‏ها کسانی‏ اند که به خود، دیگران و محیطی که در آن زندگی می‏ کنند بی‏ توجه ‏اند.

باید پذیرفت که این دست کشیدن از خود، موجب بروز مسائل زیادی برای فرد و اطرافیانش می‏ شود. در درجه اول احساس بی کفایتی و بی‏ لیاقتی می‏ کند. پدید آمدن این زمینه عاطفی سبب می شود که فرد جریان فکری خود را به کار نیندازد و هیچ‏گاه خود را برای فهم، درک و عمل آماده نبیند. چنین انسانی در شناخت توانایی‏ ها و نقاط ضعف و قوت خود آگاهی ناقص‏ تری دارد، لذا در تنظیم اعمال و رفتار خویش ناموفق‏تر است و از فعالیت‏ های مثبت امتناع می‏ ورزد و در نتیجه دچار یاس و افسردگی می‏ شود .

برای جلوگیری از بروز چنین مسائلی باید یاد بگیریم از خود، خوب مراقبت کنیم تا سالم ‏تر، شادتر و خوشبخت‏ تر باشیم. در نتیجه این مراقبت، بهتر کار خواهیم کرد و توانایی بیشتری از خود نشان خواهیم داد. فردی خواهیم شد با عزت نفس بالا که خود را خوب می‏ شناسد، بر خصوصیات مثبت، توانایی‏ ها، زیبایی‏ ها و استعدادهای خاص خود آگاه است و به آن ارج می‏ گذارد و از بودن آن‏ها احساس خوشحالی و رضایت می‏ کند و به طور واقع بینانه محدودیت‏ ها، کاستی‏ ها و ناتوانی‏ های خود را می‏ بیند و نه تنها از آن‏ها شرمنده نیست، بلکه قسمتی از خود می‏ داند.

رسیدن به احساس خود ارزشمندی‏ بهترین و ساده ‏ترین راه رسیدن به دیگر لذت‏ های حقیقی است . احساس خود ارزشمندی‏ یا عزت نفس یکی از نیازهای مهم روحی و روانی انسان است که در همه به طور فطری وجود دارد و با جهت‏ گیری صحیح موجب رشد و کمال او می‏ شود. انسان با داشتن این احساس است که لذت و شادمانی زندگی را تجربه می کند و از توانایی‏ هایی که به او عطا شده به صورت فعال استفاده می کند.

 و …

فهرست مطالب

مقدمه
اهمیت احساس خود ارزشمندی
تشخیص احساس خود ارزشمندی
عواملی که باعث تضعیف احساس ارزشمندی می شوند
مراحل افزایش و تقویت احساس ارزشمندی تاثیرات احساس ارزشمندی
تقویت احساس خود ارزشمندی
چگونه مراقب خود باشیم؟
پایان

 

عنوان : احساس خود ارزشمندی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 776 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت احساس خود ارزشمندی چیست

دانلود پاورپوینت احساس خود ارزشمندی 2021

لینک دانلود محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا