تفریح و سرگرمی

بی صدا- دانلود پرفروش‌ ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ | صدرنشینان جدول فروش سینما 1400 (2021)

بی صدا- دانلود پرفروش‌ ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ | صدرنشینان جدول فروش سینما 1400 (2021)

بی صدا- دانلود پرفروش‌ ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ | صدرنشینان جدول فروش سینما 1400 (2021)

سینمای ایران با شروع ویروس کرونا و تعطیلی مداوم نتوانست جدیدترین فیلم های سینمایی ایران را به اکران درآورد. به‌همین دلیل فیلم‌های سینمایی زیادی در صف نوبت اکران ماندند یا در اکران آنلاین به فروش بالایی دست پیدا نکردند. تااینکه بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ به پرده نقر‌ ای سینما بازگشتند و فروش بهتری را تجربه کردند. در این مقاله پرفروش ترین فیلم ایرانی جدید 1400 را معرفی می‌کنیم.

در روزهایی که کشور ما همچون همه کشورهای دنیا درگیر ویروس منحوس کرونا بود، نیاز تماشای فیلم های سینمایی ایرانی بیش از پیش حس می‌شد. این مسئله باعث شد تا با شروع سال 1400 و کنترل نسبی بیماری کرونا سینماها به صورت هدفمند باز شوند. هرچند با اکران فیلم ایرانی جدید 1400 در سینماها برخی از آن‌ها متضرر شدند اما فروش فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ از حد انتظار بیشتر بود. تا جایی‌که بعضی از جدیدترین فیلم های سینمای ایران به فروش بسیار بالایی دست پیدا کردند و در صدر جدول فروش فیلم‌های سینمایی 1400 قرار گرفته‌اند. مجله اینترنتی بی-صدا در ادامه شما را با پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ آشنا می‌کند. با ما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

1. فیلم «گشت ارشاد 3» از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰
2. فیلم «دینامیت»
3. «قهرمان»؛ فیلم سینمایی جدید ایرانی 1400
4. فیلم «آتابای»
5. فیلم «بی همه چیز» بهترین فیلم ایرانی ۱۴۰۰
6. فیلم «شهر گربه‌ها»
7. فیلم «درخت گردو» از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰
8. فیلم سینمایی «منصور»
9. فیلم «خورشید» بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰
10. فیلم سینمایی «هفته ای یک بار آدم باش»
11. «تکخال» فیلم ایرانی ۱۴۰۰
12. فیلم سینمایی «پوست»
13. فیلم «خون شد» فیلم ایرانی جدید 1400
14. فیلم سینمایی «تومان»
15. فیلم سینمایی «لاله» از فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰

پرفروش ترین و بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

با شروع سال 1400 سینماهای کشورمان رونق بیشتری پیدا کرد. بیماری کرونا به طور نسبی کنترل شد و فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ در سینماها اکران شدند. هرچند در ماه‌های اولیه سال شاهد اکران فیلم‌های زیادی نبودیم اما رفته رفته بر تعداد فیلم سینمایی ایرانی جدید ۱۴۰۰ افزوده شد. در ادامه با پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ آشنا می‌شوید.

1. فیلم «گشت ارشاد 3» از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

 

 • میزان فروش: 37 میلیارد تومان
 • کارگردان: سعید سهیلی
 • بازیگران: ساعد سهیلی، بهنام بانی، پولاد کیمیایی، میرطاهر مظلومی، امیر جعفری و…

«گشت ارشاد 3» یکی از فیلم های پرفروش ایرانی ۱۴۰۰ که در صدر جدول فروش قرار دارد. این فیلم سینمایی در ادامه دو سری قبلی گشت ارشاد ساخته شد و در لیست فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ برای اکران جای گرفت. داستان سری جدید گشت ارشاد زندگی عطا و حسن را روایت می‌کند که پس از چندین سال از آمریکا به ایران برگشته‌اند. آن‌ها برای امرار معاش در خیابان نوازندگی و خوانندگی می‌کنند. این موضوع باعث آشنایی این دو با فردی می‌شود که زندگی‌شان را تغییر خواهد داد.

نکته جالب در گشت ارشاد 3 عدم حضور «حمید فرخ‌نژاد »بازیگر شخصیت اصلی دو سری قبلی است. امیر جعفری در این فیلم ایرانی جدید 1400 جایگزین نقش «حاج عباس» شده است.

2. فیلم «دینامیت»

فیلم دینامیت/پرفروش ترین فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰

 

همچنین بخوانید :
 • میزان فروش: 29 میلیارد و 800 میلیون تومان
 • کارگردان: مسعود اطیابی
 • بازیگران: پژمان جمشیدی، احمد مهران فر، نازنین بیاتی و…

دومین فیلم در فهرست پرفروش ترین فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ یک فیلم طنز و کمدی است. فیلم دینامیت با بازیگران مطرح کمدی همچون «پژمان جمشیدی»، «محسن کیایی»، «احمد مهران‌فر»، «نادر سلیمانی»، «نازنین بیاتی» و «زیبا کرمعلی» جلوی دوربین رفته است. کارگردان این فیلم سینمایی ایرانی جدید ۱۴۰۰ مسعود اطیابی است. این فیلم از 10 تیر 1400 به روی پرده سینماها رفت و با فروش 29 میلیارد تومانی توانست رتبه دوم را در لیست فیلم های سینمایی ۱۴۰۰ ایرانی پرفروش به دست آورد.

داستان فیلم ایرانی جدید 1400 در یک ساختمان می‌گذرد. ساختمانی که افرادی از لایه‌های مختلف جامعه همچون یک ساقی، دو طلبه و دو دخترجوان در آن زندگی می‌کنند. رویارویی این افراد موقعیت‌های جالب و خنده‌داری را رقم می‌زند. اگر دوست دارید با فیلم دینامیت، که از بهترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است، بیشتر آشنا شوید به این مقاله از مجله اینترنتی بی-صدا مراجعه کنید.

3. «قهرمان»؛ فیلم سینمایی جدید ایرانی 1400

فیلم قهرمان/بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

 • میزان فروش: 10 میلیارد و 900 میلیون تومان
 • کارگردان: اصغر فرهادی
 • بازیگران: محسن تنابنده، امیر جدیدی، سحر گلدوست، فرشته صدرعرفایی و سارینا فرهادی

فیلم سینمایی «قهرمان» را باید یکی از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ دانست که در لیست فیلم های جدید ایرانی قرار دارد. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی در نود و چهارمین دوره اسکار معرفی شد. منتقدین زیادی شانس این فیلم را برای برنده شدن جایزه اسکار بالا می‌دانند.  قهرمان اصغر فرهادی در جشنواره کن توانست مشترکا با فیلم «کوپه شماره 6» ساخته یوهو کاسمانن به جایزه بزرگ هیئت داوران دست پیدا کند.

در خلاصه داستان این فیلم ایرانی جدید 1400 آورده اند که: رحیم خطاط و نقاشی است که به دلیل بدهی به زندان افتاده است. او برای چند روزی به مرخصی می‌آید و در این بین فرخنده دختری که با او در ارتباط است کیفی حاوی سکه طلا پیدا می‌کند. او به رحیم پیشنهاد می‌دهد با فروش سکه‌ها بدهی خود را بدهد اما رحیم متوجه می‌شود پول سکه‌ها کافی نیست. بنابراین با پخش اعلامیه درصدد پیدا کردن صاحب کیف است. این کار او در رسانه مجازی پخش شده و مردم او را یک قهرمان می‌نامند.

4. فیلم «آتابای»

فیلم آتابای/فیلم های پرفروش جدید ایرانی 1400

 • میزان فروش: 4 میلیارد و 100 میلیون تومان
 • کارگردان: نیکی کریمی
 • بازیگران: جواد عزتی، هادی حجازی‌فر و سحر دولتشاهی

«آتابای» فیلم سینمایی عاشقانه ایرانی جدید ۱۴۰۰ است که به زبان فارسی و ترکی آذربایجانی ساخته شده است. این فیلم به نویسندگی هادی حجازی‌فر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای 5 بخش مختلف سیمرغ بلورین دریافت کرد. فیلم ایرانی ۱۴۰۰ آتابای در تاریخ سوم آذر ماه به صورت عمومی اکران شد و توانست به فروش خوبی دست پیدا کند. پس از اتمام اکران و پخش آن در شبکه خانگی می‌توانید برای دانلود فیلم عاشقانه ایرانی ۱۴۰۰ آتابای از همین مقاله اقدام کنید.

فیلم سینمایی آتابای زندگی فردی به نام کاظم را روایت می‌کند. کاظم که دانشجوی معماری در دانشگاه تهران است به دلیل شکست عاطفی به شهرستان خود خوی باز می‌گردد. او سرپرستی پسر خواهرش را که در جوانی فوت شد به عهده دارد اما به دلیل اینکه آیدین به سن نوجوانی رسیده با هم کشمکش فراوانی دارند.  در این بین کاظم ساخت ویلای دو خواهر را قبول می‌کند که در ادامه فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ آتابای شاهد علاقه او به خواهر بزرگ‌تر خواهید بود.

5. فیلم «بی همه چیز» بهترین فیلم ایرانی ۱۴۰۰

فیلم بی همه چیز/فیلم ایرانی جدید 1400

 • میزان فروش: 3 میلیارد و 400 میلیون تومان
 • کارگردان: محسن قرایی
 • بازیگران: هدیه تهرانی، پرویز پرستویی، باران کوثری، هادی حجازی فر، پدرام شریفی و…

فیلم سینمایی «بی همه چیز» یکی از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ که در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از طرف منتقدین تحسین شد. این فیلم ایرانی جدید 1400 به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی دهه 40 کشورمان را روایت می‌کند. داستان آن از رمان مشهور «ملاقات بانوی سالخورده» اثر فردریش دورنمات اقتباس شده است. بازی درخشان هدیه تهرانی و پروز پرستویی در این فیلم سینمایی جدید ۱۴۰۰ باعث شده تا پس از گذشت 3 هفته از اکران به فروش خوبی دست پیدا کند.

فیلم سینمایی بی همه چیز داستان زندگی فردی به نام امیر را روایت می‌کند که خان‌زاده است و به عنوان قاضی محلی فعالیت دارد. او در دوران قبل از انقلاب زندگی می‌کند و همه مردم روستا به او اعتماد کامل دارند. تا اینکه زنی به نام لی‌لی که سالیان پیش به دلیل تهمت فاحشه بودن از روستا رفته بود به آنجا باز می‌گردد. هدف لی‌لی کشتن امیر به کمک مردم روستا است…

6. فیلم «شهر گربه‌ها»

فیلم شهر گربه ها/فیلم سینمایی ایرانی جدید ۱۴۰۰

 • میزان فروش: 3 میلیارد و 200 میلیون تومان
 • کارگردان: سید جواد هاشمی
 • بازیگران: امین زندگانی، علیرضا خمسه، نیوشا ضیغمی، الیکا عبدالرزاقی، یوسف تیموری و…

«شهر گربه‌ها» یکی از جدیدترین فیلم های سینمای ایران است که در تاریخ سوم آذر ماه 1400 به اکران درآمد. این فیلم سینمایی برای گروه کودک و نوجوان ساخته شد اما در بین بزرگسالان هم طرفداران زیادی دارد. شهر گربه‌ها را می‌توان یکی دیگر از فیلم های پرفروش جدید ایرانی 1400 دانست. این فیلم با تعدادی زیادی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون اکنون یکی از بهترین فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰ شناخته می‌شود.

همچنین بخوانید :

فیلم شهر گربه‌ها به کارگردانی و نویسندگی سیدجواد هاشمی داستان زندگی گربه‌ها را در گربستان روایت می‌کند. گربه‌های شهر قصد دارند برای رسیدن به آرزوهای خود در مسابقه‌ای شرکت کنند. غافل از اینکه این مسابقه توسط حاکم شهر و مشاور او برنامه‌ریزی شده تا عمر آن‌ها به عمر حاکم اضافه شود. گرفسور به کمک گربه‌های دیگر از نقشه شوم حاکم شهر با خبر می‌شود و سعی دارد آن را برملا کند…

7. فیلم «درخت گردو» از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰

فیلم درخت گردو/پرفروش ترین فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰

 

 • میزان فروش: 3 میلیارد و 635 میلیون تومان
 • کارگردان: محمدحسین مهدویان
 • بازیگران: پیمان معادی، مهران مدیری، مینا ساداتی و…

فیلم سینمایی «درخت گردو» یکی دیگر از جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است که در تاریخ 10 شهریور 1400 به اکران درآمد. در چند سال اخیر فیلم‌های سینمایی پرفروشی از محمدحسین مهدویان دیده‌ایم. به طور یقین او استعداد موفق این‌ روزهای سینمای کشورمان به شمار می‌آید. فیلم سینمایی «درخت گردو» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر جوایز زیادی کسب کرد. سیمرغ بهترین کارگردانی از آن محمدحسین مهدویان برای این فیلم شد. پیمان معادی از بازیگران فیلم سینمایی درخت گردو هم توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کند. این فیلم ایرانی جدید 1400 در 5 جشنواره بین‌المللی نیز حضور داشته است.

در مقاله فیلم درخت گردو به تفصیل به این فیلم که از بهترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است، پرداخته‌ایم. داستان این فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ در سه سال 1366، 1384 و 1395 روایت می‌شود. داستان براساس زندگی واقعی قادر مولان پور یکی از اهالی کردستان است. پیمان معادی در نقش قادر مولان پور فردی است که خانواده‌اش در جریان بمباران شیمیایی سردشت دچار مشکلات بسیاری شده‌اند.

8. فیلم سینمایی «منصور»

فیلم منصور/جدیدترین فیلم های سینمایی ایران

 • میزان فروش: 2 میلیارد و 900 میلیون تومان
 • کارگردان: سیاوش سرمدی
 • بازیگران: محسن قصابیان، قاسم زارع، لیندا کیانی، سیدجواد هاشمی و…

فیلم سینمایی «منصور »یک فیلم ایرانی جدید 1400 که بر اساس زندگی واقعی «منصور ستاری» ساخته شده است. این فیلم با نام قبلی «اوج 110» در تاریخ 19 آبان ماه 1400 به اکران عمومی درآمد و فروش نسبتا خوبی داشت.

فیلم سینمایی منصور از فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰ شخصیت شهید ستاری را روایت می‌کند. در این فیلم سینمایی شاهد بخش‌هایی از زندگی شهید منصور ستاری، طراحی و ساخت اولین جنگنده ایرانی هستید. همچنین مشکلات هشت سال دفاع مقدس در این فیلم سینمایی به خوبی بیان شده است.

9. فیلم «خورشید» بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

دانلود سینمایی

فیلم خورشید/جدیدترین فیلم های سینمایی ایران

 

 • میزان فروش: 1 میلیارد و 650 میلیون تومان
 • کارگردان: مجید مجیدی
 • بازیگران: علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی و…

یکی‌ دیگر از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ را باید فیلم سینمایی «خورشید» دانست. این فیلم به عنوان یکی از پرفروشترین فیلم های فروردین 1400 شناخته شده است. خورشید فیلمی با ژانر درام بوده که مجید مجیدی در آن کودکان کار را مورد بحث قرار داده است. این فیلم توانست جوایز زیادی در سی و هشتمین جشنواره فجر کسب کند. جوایزی مثل «بهترین فیلم»، «بهترین فیلمنامه»، «بهترین طراح صحنه» و «بهترین عکس».

همچنین بخوانید :

فیلم خورشید در سطح بین‌المللی هم افتخارآفرین بود. به‌همین دلیل این فیلم ایرانی جدید 1400 را به طور قطع باید یکی از بهترین فیلم های ایرانی جدید امسال دانست. اما جالب است که فیلم خورشید در کشور خودمان مقام سوم از لحاظ میزان فروش را به دست آورده است. فیلم خورشید در جشنواره ونیز جایزه فانوس جادویی را کسب کرد. این فیلم تاثیرگذار یکی از انتخاب‌های اسکار 2021 بود.

دبورا یانگ از منتقدان سرشناس هالیوود ریپورتز در مورد فیلم خورشید گفته است:

فیلمساز ایرانی برخی از تأثیرگذارترین و شگفت‌انگیزترین فیلم‌های جهان سینما را درباره کودکان رنج دیده و آزارکشیده ساخته است. خورشید یکی از بهترین آثار اوست. صحنه‌های اکشن فیلم مانند یک فیلم کلاسیک با موضوع فرار از زندان ساخته شده‌اند و هیجان و خطر با حضور بچه‌ها در تونل زیرزمینی هر لحظه بیشتر می‌شود.

10. فیلم سینمایی «هفته ای یک بار آدم باش»

فیلم هفته ای یکبار آدم باش/فیلم ایرانی جدید 1400

 

 • میزان فروش: 1 میلیارد و 521 میلیون تومان
 • کارگردان: شهرام شاه‌حسینی
 • بازیگران: پژمان جمشیدی، رعنا آزادی‌ور، پژمان بازغی و…

فیلم سینمایی جدید ایرانی 1400 «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» فیلمی سینمایی با ژانر کمدی است. «پژمان جمشیدی» در کنار «پژمان بازغی»، «رعنا آزادی‌ور»، «علیرضا استادی»، «ساغر قناعت» و «شیرین یزدان‌بخش» از بازیگران فیلم سینمایی «هفته ای یکبار آدم باش» هستند. پیمان قاسم‌خانی در مقام مشاور کارگردان کنار تیم سازنده حضور داشت. این فیلم از جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است که تا چندی پیش در صدر فهرست فیلم های پرفروش جدید ایرانی 1400 قرار داشت.

در خلاصه داستان آورده‌اند که دو برادر با طرز فکر و سبک زندگی متفاوت به دلیل بیماری پدر کنار هم قرار می‌گیرند. کشمکش بین آن دو و همسرانشان باعث ایجاد لحظات شاد و غم‌انگیز داستان می‌شود.

11. «تکخال» فیلم ایرانی ۱۴۰۰

فیلم تکخال/دانلود بهترین فیلم های 1400

دانلود سینمایی

 

 • میزان فروش: 982 میلیون و 183هزار تومان
 • کارگردان: مجید مافی
 • بازیگران: پوریا پورسرخ، شبنم قلی‌خانی، یوسف تیموری و…

فیلم سینمایی «تک‌خال» از پرفروش ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ در نوروز بود.  تک‌خال در ژانر کمدی موزیکال ساخته شده و لحظات مفرحی را رقم می‌زند.

همچنین بخوانید :

فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ تک‌خال به تهیه‌کنندگی حسین فرح‌بخش نوروز 1400 اکران شد. از بازیگران این فیلم کمدی می‌توان از «شبنم قلی‌خانی»، «پوریا پورسرخ»، «یوسف تیموری»، «سحر قریشی» و «امیر کربلایی‌زاده» نام برد.

در خلاصه‌ای از داستان فیلم آورده‌اند که:

تک‌خال یک کمدی موزیکال است. درباره مردی گرفتار در میان بانوان متعدد؛ این مرد تلاش دارد با خویشتن‌داری، در مسیر راست قرار گیرد، ولی درستکاری در روزگار غلبه ناراستی‌ها، کار ساده‌ای نیست.

12. فیلم سینمایی «پوست»

فیلم پوست/فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰

 • میزان فروش: 765 میلیون و 156 هزار تومان
 • کارگردان: بهمن ارک / بهرام ارک
 • بازیگران: جواد قامتی، ناصر هاشمی، فاطمه مسعودی فر، هادی افتخارزاده و…

فیلم سینمایی «پوست» از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ و اولین اثر سینمایی برادران ارک به‌شمار می‌آید. این فیلم به زبان ترکی ساخته شده و باید آن را اولین فیلم ترکی سینمای ایران دانست که به صورت حرفه‌ای جلوی دوربین رفت.

فیلم سینمایی پوست داستان زندگی یک مادر و پسر را روایت می‌کند که درگیر مشکلات بزرگی شده‌اند. این فیلم به موضوع خرافه‌پرستی، جادو وعشق پرداخته است. آراز عاشق دختری مسیحی به نام مارال شده است. اما مارال با مرد دیگری ازدواج می‌کند. مادر آراز به جادو جنبل وارد است. آراز پس از مدتی متوجه می‌شود دلیل نرسیدنش به مارال کارهای مادرش در زمینه جادو و خرافه‌پرستی بود.

همچنین بخوانید :

13. فیلم «خون شد» فیلم ایرانی جدید 1400

دانلود سینمایی

فیلم خون شد/بهترین فیلم ایرانی ۱۴۰۰

 

 • میزان فروش: 195 میلیون و 693 هزار تومان
 • کارگردان: مسعود کیمیایی
 • بازیگران: سعید آقاخانی، نسرین مقانلو، سیامک انصاری و…

«خون شد» یکی از بهترین فیلمهای سینمایی ایرانی سال ۱۴۰۰ بود که با اقبال خوبی در فروش گیشه مواجه نشد. این فیلم توانست مقام چهارم فروش را کسب کند. عوامل فیلم معتقدند مدت کوتاه و شرایط نامناسب اکران آن، باعث همچین ضرری شد. فیلم خون شد جدیدترین فیلم سینمایی ایرانی 1400 به کارگردانی مسعود کیمیایی است که با انتظارات مردم از این کارگردان فاصله زیادی داشت.

در خلاصه‌ای از داستان فیلم عنوان شده که:

خانه‌ای قدیمی وجود دارد که همه چراغ‌هایش خاموش است. هیچ کسی در این خانه زندگی نمی‌کند. در این میان یکی از اهالی خانه می‌آید و چراغی را روشن می‌کند. همه اهالی خانه دور هم جمع می‌شوند.

فیلم سینمایی «خون شد» که همه فکر می‌کردند از برترین فیلم های اکران شده سال ۱۴۰۰ می‌شود، با بازیگرانی همچون «سیامک انصاری»، «سعید آقاخانی»، «لیلا زارع» و «هومن برق‌نورد» فیلمبرداری شد. جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده اثر، فیلم «خون شد» را از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ می‌داند و دلیل شکست آن را در فروش، شرایط نامناسب اکران عنوان کرد.

14. فیلم سینمایی «تومان»

فیلک تومان/فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰

 • میزان فروش: 128 میلیون و 889 هزار تومان
 • کارگردان: مرتضی فرشباف
 • بازیگران: پردیس احمدیه، میرسعید مولویان، مجتبی پیرزاده و…

فیلم سینمایی «تومان» از جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است که به موضوع پولدار شدن در زمان کوتاه پرداخته است. داستان این فیلم سینمایی در 4 فصل روایت می‌شود. این فیلم زندگی فردی به نام داود را نشان می‌دهد که از راه قمار اسب و فوتبال می‌خواهد طبقه اجتماعی خود را تغییر بدهد.

فیلم سینمایی تومان از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرد و جایزه «بهترین فیلمبرداری» را برنده شد.

15. فیلم سینمایی «لاله» از فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰

فیلم لاله/فیلم ایرانی جدید 1400

 

 • میزان فروش: 91 میلیون و 148 هزار تومان
 • کارگردان: اسدالله نیک نژاد
 • بازیگران: ایرج نوذری، آریتا حاجیان، میترا حجار و…

فیلم سینمایی «لاله» که براساس زندگی واقعی «لاله صدیق» ساخته شده در نوروز 1400 به اکران درآمد. لاله صدیق اتومبیلران زن قهرمانی است که این فیلم سینمایی داستان زندگی او را بازگو می‌کند.

او به تنهایی با مردان زیادی به رقابت پرداخته است. فیلم لاله از فیلم های سینمایی سال ۱۴۰۰، مشکلات و چالش‌های زندگی خانم صدیق را نشان می‌دهد. بازیگران این فیلم عبارتند از «سام قریبیان»، «آزیتا حاجیان»، «میترا حجار»، «نیکی کریمی»، «لیلا اوتادی»، «ایرج نوذری»، «همایون ارشادی» و «امیرعلی دانایی».

لاله صدیق در مورد فیلم «لاله» یکی از بهترین فیلمهای سینمایی ایرانی سال ۱۴۰۰ می‌گوید:

امیدوارم تعداد زیادی از خانواده‌ها و جوانان به دیدن این فیلم بیایند. مطمئنم پشیمان نمی‌شوند و از تماشای فیلم لذت می‌برند. «لاله» فیلمی تاثیرگذار و انگیزه‌بخش است و پیام‌های مثبتی برای مخاطبش دارد.

جدول پرفروش‌ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰

در ابتدای سال 1400 فیلم‌های کمی برای اکران نوروزی معرفی شدند. این فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا در شروع اکران خود فروش موفقی نداشتند. اما رفته رفته با بهتر شدن اوضاع کرونا در کشورمان بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ معرفی شده و بر روی پرده نقره‌ای سینما به نمایش درآمدند. اگر قصد دانلود بهترین فیلم های 1400 را دارید بهتر است اول از لیست پرفروش‌ترین آن‌ها مطلع شوید. در ادامه برایتان جدولی از پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های سینمایی ایرانی در سال 1400 را آماده کرده‌ایم.

فیلمکارگردانزمان اکرانمجموع فروش(تومان)
گشت ارشاد3سعید سهیلی26 آبان 140037.000.000.000
دینامیتمسعود اطیابی10 تیر 140029.800.000.000
قهرماناصغر فرهادی29 مهر 140010.900.000.000
آتاباینیکی کریمی3 آذر 14004.100.000.000
بی همه چیزمحسن قرایی24 آذر 14003.400.000.000
شهر گربه‌هاسیدجواد هاشمی3 آذر 14003.200.000.000
درخت گردومحمدحسین مهدویان10 شهریور 14003.635.000.000
منصورسیاوش سرمدی19 آبان 14002.900.000.000
خورشیدمجید مجیدیاکران نوروزی1.650.000.000
هفته‌ای یکبار آدم باششهرام شاه حسینیاکران نوروزی1.521.000.000
تکخالمجد مافیاکران نوروزی982.183.000
پوستبرادران ارک21 مهر 1400765.156.000
خون شدمسعود کیمیاییاکران نوروزی195.693.000
تومانمرتضی فرشباف12 آبان 1400128.889.000
لالهاسداله نیک نژاداکران نوروزی91.148.000
همچنین بخوانید :

سوالات متداول

پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ کدام فیلم‌ها هستند؟

فیلم سینمایی گشت ارشاد 3 با فروش 37 میلیارد تومان، دینامیت با فروش 29 میلیارد و 800 میلیون تومان و قهرمان اصغر فرهادی با فروش 10 میلیارد و 900 میلیون تومان رتبه اول تا سوم پرفروش‌ترین فیلم های ایرانی 1400 را کسب کرده‌اند.

کلام آخر

بهترین فیلم های ایرانی در سال ۱۴۰۰ موفق شدند بر روی پرده نقره‌ای سینما به اکران در بیایند. این موضوع باعث شد تا فیلم ایرانی جدید 1400 نسبت به سه ماه اول سال فروش بالاتری داشته باشد. ما در این مقاله پرفروش‌ترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ایران در سال 1400 را معرفی کردیم. همچنین می‌توانید برای اطلاع از میزان فروش هر فیلم، جدول فروش آن را در این مقاله مطالعه کنید. در صورت تغییر جدول فروش فیلم‌ها و یا معرفی فیلم سینمایی جدیدتر، آخرین تغییرات در همین مقاله گنجانده می‌شود. شما کدام یک از پرفروش‌ترین فیلم ایرانی جدید 1400 را دیده‌اید؟ نظرات خود را با ما در قسمت دیدگاه‌های مجله اینترنتی بی-صدا به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

بی صدا- دانلود پرفروش‌ ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ | صدرنشینان جدول فروش سینما 1400 (2021)

لینک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا